اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل سیگنال ابزار دقیق به ولتاژ متناظر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل سیگنال ابزار دقیق به ولتاژ متناظر

سلام دوستان.بنده در زمینه ی میکروکنترلرها مبتدی هستم. می خواهم یک جریان استاندارد ابزار دقیق که محدوده ی آن بین 4 تا 20 میلی آمپر تغییر می کند را به ولتاژ متناظر 1 الی 5 ولت تبدیل کنم. به این صورت که برای جریان 4 میلی آمپری ولتاژ 1 ولت و برای جریان 20 میلی آمپری مقدار 5 ولت را در خروجی داشته باشم. لازم به ذکر هست که جریان ورودی که از سایت (تاسیسات موجود در محیط صنعتی که در اینجا ترانسمیتر است) می آید را باید با استفاده از اوپتوکوپلر از نظر فیزیکی از مدار ایزوله نمود.چگونه می توان با میکرو این هدف را محقق کرد؟متشکرم
    جدیدترین ویرایش توسط hossein.jalali.rishehri; ۲۰:۴۰ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵.

پاسخ : تبدیل سیگنال ابزار دقیق به ولتاژ متناظر

نوشته اصلی توسط hossein.jalali.rishehri نمایش پست ها
    سلام دوستان.بنده در زمینه ی میکروکنترلرها مبتدی هستم. می خواهم یک جریان استاندارد ابزار دقیق که محدوده ی آن بین 4 تا 20 میلی آمپر تغییر می کند را به ولتاژ متناظر 1 الی 5 ولت تبدیل کنم. به این صورت که برای جریان 4 میلی آمپری ولتاژ 1 ولت و برای جریان 20 میلی آمپری مقدار 5 ولت را در خروجی داشته باشم. لازم به ذکر هست که جریان ورودی که از سایت (تاسیسات موجود در محیط صنعتی که در اینجا ترانسمیتر است) می آید را باید با استفاده از اوپتوکوپلر از نظر فیزیکی از مدار ایزوله نمود.چگونه می توان با میکرو این هدف را محقق کرد؟متشکرم
    باید با کانتر تایمر میکرو فیدبکت سیگنالتو تبدیل کنی و بعد با با یه حلقه شرطی خروجیاتو بدی به چند تا ترانزیستور تا ولتاژ متناظرشونو بگیری . به صورت خطی هم که میدونی امکان پذیر نیست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.jalali.rishehri نمایش پست ها
      با سلام
      با قرار دادن یک مقاومت 250 اهم با کمترین درصد خطا در خروجی سنسور به زمین، خروجی از جنس جریان را به خروجی از جنس ولتاژ تبدیل کنید و در نهایت مقدار این ولتاژ را با کمک میکروکنترلر و واحد ADC بخوانید. حالا خروجی دیجیتال میکروکنترلر رو میشه با کمک اپتوکوپلر از بقیه ی مدار ایزوله کرد.
      اما اگر تأکید بر اینه که دقیقاً خروجی سنسور قبل از هر تغییری ایزوله بشه، نمیدونم امکانپذیر باشه یا نه!
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم
        بهترین جواب همین است :

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
        با سلام
        با قرار دادن یک مقاومت 250 اهم با کمترین درصد خطا ....
        که البته می توانید از یک پتانسیومتر مولتی ترن نزدیک به رنج مثلا 500 اهم یا 1 کیلو اهم این مقدار 250 اهم را بسازید.
        والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...

دیدگاه

با سلام
          راهش که همون مقاومته، اما برای ایزولاسیون هم ایزولاتورهای آنالوگ هم هستن مثل IL300 که کارکردن باهاشون دقتهای خودشو مبطلبه و آسون نیست. بهترین راه ایزولاسیون همون تبدیل به دیجیتاله که اگه از ADC سریال استفاده بشه بسادگی امکان پذیره. در کلاکهای پایین با اپتوها و در کلاکهای بالا با آر اف ایزولاتور ها قابل انجام هست.
          کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X