اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد لامپ رشد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد لامپ رشد

سلام خدمت اساتید بزرگوار من برای گیاه و بونسای نیاز به لامپ رشد دارم تو نت یکم تحقیق کردم متوجه شدم که نور مورد نیاز گیاه باید طیف نوری آبی و قرمر با طول موج 380 تا 730 باشهازاونجایی که ظاهرا این طول موج دارای مادون قرمز و فرابنفش هست این لامپ ها برای انسان مخصوصا بچه سن پایین ضرر داره ؟ تو سایت آمازون وقتی نمونه های مشابه خارجی رو مقایسه میکنم اکثرا با این مشخصاته ( led quantity: 7pcs (red (620-630nm 5pcs), blue(460nm 2pcsیا یک نمونه دیگه Spectrum: 450~475nm, 620~630nm, 650~660nm اکثرا تو همین حدود هستن و بالا 670 و پایین 400 ندارن که متاسفانه به این کالاها تو ایران دسترسی نداریم ولی تو نمونه های ایرانی مشخصات همشون اینه 730-380 نانومتر و حتی 380-800 هم هست طبق گفته فروشنده ها میگن این لامپ ها ضرر ندارن و یا یکی دیگه میگفت فرابنفش بعد از تابش به اجسام و گیاه دیگه به اطراف منعکس نمیشه و چون این لامپ ها به سمت پایین نور میدن ضرر ندارن و یا اینکه ضرر این لامپ ها از مهنابی و بقیه لامپ ها کم مصرف کمتره و صد نوع تبلیغات دیگه حرفشون درسته یا فقط تبلیغات برای فروشه ؟ از کجا میتونم لامپ رشد گیاه مشابه نمونه خارجی تهیه کنم که برای بچه ضرر نداشته باشه ؟ مشخصات طیف رنگی و طول موج یک لامپ رشد خوب چیه ؟ برای درختچه های گلدانی و بونسای مثلا یک نومنه از این لامپ ها اینو نوشته Blue (wavelength: 445nm, 450nm): Help plants growRed (wavelength: 660nm): Help plants grow and flowering, red led is the key for flowering plants.IR (wavelength: 730nm): IR can help plants grow, but it’s harmful to human beings, so we donot use it in our led grow lights and we kindly suggest you do not use IR in your grow lights.UV (wavelength: 380nm): UV can help plants grow and kill insects, but it also very harmful for hum begings, so we donot use it in our led grow lدو خط آخر در مورد IV و UV گفته که ضرر داره برای سلامتی یا شاید من خیلی حساس شدم رو این موضوع زیاد این چیزا تاثیر نداره من اطلاعاتم در این زمینه خیلی کمه اگه میشه ساده راهنمایی کنید ممنون
    جدیدترین ویرایش توسط ali.newati; ۲۲:۴۴ ۱۳۹۶/۰۶/۱۵.
لطفا صبر کنید...
X