اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد چگونگی ساخت کوادکوپتر با برد بالا، حدوداً 200 الی 300 کیلومتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد چگونگی ساخت کوادکوپتر با برد بالا، حدوداً 200 الی 300 کیلومتر

سلام دوستان. وقتتون بخیر.مورد اول عذر خواهی می کنم اگر جای اشتباهی سوال پرسیدم. مرتبط ترین جا بنظرم همین قسمت بود.بنده قصد ساختن یه کواد کوپتر بسیار حرفه ای و قدرتمند رو دارم.هزینه و زمان برام مهم نیست. حتی اگه چند سال هم طول بکشه.مورد اول اینکه بنده صفر مطلق هستم! سال دوم مکانیک هستم و هیچ اطلاعی در مورد ربات و... ندارم.لذا خواهشمندم اگه ممکنه تمام دانشی که لازمه بنده برای ساخت این پروژه به دست بیارم را بگید. تا برم یاد بگیرم. مثلا برنامه نویسی برد می خواد یا اشنایی با مدار های الکتریکی و... هرچی که فکر می کنید ممکنه نیاز بشه.مورد دوم:اجازه بدید بنده بگم چی می خوام بسازم:بنده یه کوادکوپتر که بتونه وزنی حدود 10 کیلو گرم را بلند کنه، و برد کنترل اون هم حدودا 200 الی 300 کیلومتر باشه.درضمن دوربین هم داشته باشه که بشه به صورت آنلاین کنترلش کرد و دید کجا اون رو می فرستیم.درضمن فقط تصویر هم نمی خوام. صوت هم لازم دارم که هم بنده بتونم ارسال کنم و هم بتونم دریافت کنم.تعادل خوبی هم داشته باشه. مثلا در شرایط بارانی یا زمانی که باد ملایم میاد تعادلش رو از دست نده.باتوجه به این موارد ممنون میشم اساتید بفرمایند که آیا ساخت چنین چیزی اصلا ممکنه ؟(هزینه و زمان مهم نیست)دوم اینکه بفرمایند بنده چه دوره ها و چه آموزش هایی رو لازمه ببینم تا بتونم چنین چیزی رو طراحی کنم.یه دنیا سپاس
    جدیدترین ویرایش توسط hewillcome; ۲۱:۱۶ ۱۳۹۶/۰۶/۱۸.

پاسخ : کوادکوپتر با برد بالا

نوشته اصلی توسط hewillcome نمایش پست ها
    سلام دوستان. وقتتون بخیر.مورد اول عذر خواهی می کنم اگر جای اشتباهی سوال پرسیدم. مرتبط ترین جا بنظرم همین قسمت بود.بنده قصد ساختن یه کواد کوپتر بسیار حرفه ای و قدرتمند رو دارم.هزینه و زمان برام مهم نیست. حتی اگه چند سال هم طول بکشه.مورد اول اینکه بنده صفر مطلق هستم! سال دوم مکانیک هستم و هیچ اطلاعی در مورد ربات و... ندارم.لذا خواهشمندم اگه ممکنه تمام دانشی که لازمه بنده برای ساخت این پروژه به دست بیارم را بگید. تا برم یاد بگیرم. مثلا برنامه نویسی برد می خواد یا اشنایی با مدار های الکتریکی و... هرچی که فکر می کنید ممکنه نیاز بشه.مورد دوم:اجازه بدید بنده بگم چی می خوام بسازم:بنده یه کوادکوپتر که بتونه وزنی حدود 10 کیلو گرم را بلند کنه، و برد کنترل اون هم حدودا 200 الی 300 کیلومتر باشه.درضمن دوربین هم داشته باشه که بشه به صورت آنلاین کنترلش کرد و دید کجا اون رو می فرستیم.درضمن فقط تصویر هم نمی خوام. صوت هم لازم دارم که هم بنده بتونم ارسال کنم و هم بتونم دریافت کنم.تعادل خوبی هم داشته باشه. مثلا در شرایط بارانی یا زمانی که باد ملایم میاد تعادلش رو از دست نده.باتوجه به این موارد ممنون میشم اساتید بفرمایند که آیا ساخت چنین چیزی اصلا ممکنه ؟(هزینه و زمان مهم نیست)دوم اینکه بفرمایند بنده چه دوره ها و چه آموزش هایی رو لازمه ببینم تا بتونم چنین چیزی رو طراحی کنم.یه دنیا سپاس
    با سلام و درود به انجمن خوش آمدید. بابت تاخیر ایجاد شده در پاسخگویی پوزش می طلبم.

- در این مطلب منابعی جهت آشنایی با نحوه ساخت ربات پرنده ی عمودپرواز معرفی شده است:
    با سلام و درود در این مطلب، منابع آموزشی برای ساخت ربات پرنده قرار می گیرد. اگر پیرامون این مبحث منابع دیگری می شناسید، لطفاً معرفی نمایید. برخی منابع آموزشی و مطالعاتی پیرامون ربات های پرنده ی عمود پرواز: 1- مجموعه مقالات به زبان فارسی: 1-1- مقالات رباتیکال: - ربات های پرنده | رباتیکال (http://robotical.ir/category/%d8%a7%d9%

- در این مطلب پیرامون ربات های پرنده ای که توان بلند کردن چند ده کیلوگرم وزن و توان جا به جایی اشخاص را داشته باشد مباحثی مطرح شده است:
    دوستان اگه بخواییم برای ساخت یه کوادکوپتری اقدام کنیم که بتونه انسان رو حمل کنه چه چالشهایی پیش رو داریم ؟ مثلا یکی از سوالهایی که برای خودم پیش اومده اینه موتوری که این چنین وزنی رو بتونه بلند کنه چه موتوری با چه خصوصیاتی هست ؟ آیا از این موتوری که دوستمون آقای منتظری استفاده کرده میشه استفاده کرد (http://www.eca

دیدگاه

پاسخ : کوادکوپتر با برد بالا

من همیشه از یک روش برای فراگیری موردی که نمیشناسم استفاده میکنم و ان چیزی نیست جز شیرجه به دنیای ان مورد!
      برای این کار یک کواد کوپتر ارزان اماده بخرید و پرواز کنید. حتما دفعه بعد کیت ان را جمع خواهید کرد و چند مدت بعد شاهد یک تاپیک آموزشی ساخت کواد کوپتر از شما در اینجا خواهیم بود
      جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۱۶:۳۵ ۱۳۹۶/۰۶/۲۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X