اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وات متر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وات متر

سلام.یک سوال ساده!!
    واتمتر دیجیتال رو در مدار باید چجوری قرار بدم که بتونه توان رو اندازه گیری کنه؟؟؟؟
    هر چی تو اینترنت گشتم نبود
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن خويش،دست كم نگير!
    هرگز توان خودت را در تغيير دادن ديگران،دست بالا نگير!

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112772.0

پاسخ : وات متر

نوشته اصلی توسط hasting_m نمایش پست ها
    سلام.یک سوال ساده!!
    واتمتر دیجیتال رو در مدار باید چجوری قرار بدم که بتونه توان رو اندازه گیری کنه؟؟؟؟
    هر چی تو اینترنت گشتم نبود
    از یک ADC و سنسور هال برا اندازه گیری جریان استفاده کنید،از یک کانال ADC دیگه برا اندازه گیری ولتاژ RMS. داخل برنامه هم این دو در هم ضرب میشن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M16A2 نمایش پست ها
      از یک ADC و سنسور هال برا اندازه گیری جریان استفاده کنید،از یک کانال ADC دیگه برا اندازه گیری ولتاژ RMS. داخل برنامه هم این دو در هم ضرب میشن
      فکر کنم منظورش اینه در پروتئوس چه جوری در مدار قرار بده. یا فرض بعید اینکه واتمتر تابلویی داره میخواد کار بذار. البته سوال انقدر دقیقه که میتونم 5 تا حدس دیگه هم بزنم. ولی نمیرنم

دیدگاه

نه.یک مدار فرضا مقاومتی در عمل!! بستم میخوام توانشو با واتمتر اندازه بگیرم.سیم های واتمتر رو چجوری و به کجا وصل کنم؟؟؟؟ تنها چیزی که از دوران کودکی یادمه اینه که تو واتمتر، برای اندازه گیری توان ،یک چیزش باید موازی میبود و یک چیز دیگش سری! دقیقا این واتمتره: دیگه سنسور و ...نداره4تا سوراخه
        جدیدترین ویرایش توسط hasting_m; ۰۹:۵۲ ۱۳۹۶/۰۶/۲۰.

دیدگاه

یم های واتمتر رو چجوری و به کجا وصل کنم
          , , وظیفه فروشنده است که کارکرد چیزی که به شما فروخته بگه. حتی یک سیب زمینی فروش هم در مورد نوع جنسش برای مشتری توضیح میده.
          سوراخ ها را از سمت چپ روی عکس ارسالی شما شماره گذاری میکنم .
          ازسوراخ یک و 4 دو رشته سیم میره به پریز بر ق
          ار سوراخ دو و3 هم دو رشته سیم میره به مصرف کننده
          جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۸:۳۲ ۱۳۹۶/۰۶/۲۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
            , , وظیفه فروشنده است که کارکرد چیزی که به شما فروخته بگه. حتی یک سیب زمینی فروش هم در مورد نوع جنسش برای مشتری توضیح میده.
            سوراخ ها را از سمت چپ روی عکس ارسالی شما شماره گذاری میکنم .
            ازسوراخ یک و 4 دو رشته سیم میره به پریز بر ق
            ار سوراخ دو و3 هم دو رشته سیم میره به مصرف کننده
            من نخریدمش من فقط تو آزمایشگاه استفاده میکنم.
            یعنی ۱ و۴ رو به برق شهر وصل کنم? نسوزه دستگاهشون?!
            خب من دوو سه رو به بار وصل کنم مگه ولتاژ رانمایش نمیده???من میخام توان رو اندازه بگیرم.توان مصرفی رو نمایش نمیده??راهنماشم نحوه اتصال رو نداشت

دیدگاه

وقت بخیر

بهترین کار مراجعه به کاتالوگ دستگاه هست !! اونو از سرپرست آزمایشکاه بخواهید و مطالعه کنید !! با کوچکترین اشتباه دستگاه معیوب میشه !!!

دیدگاه

عنی ۱ و۴ رو به برق شهر وصل کنم? نسوزه دستگاهشون?!
                خب من دوو سه رو به بار وصل کنم مگه ولتاژ رانمایش نمیده???من میخام توان رو اندازه بگیرم.توان مصرفی رو نمایش نمیده??راهنماشم نحوه اتصال رو نداشت
                هنوز وصل نکردی؟!!! کاتالوگ میخوای چی کار وقتی عکس اتصلات روی کیس خود دستگاه هست یه نگاه دقیق به روی عکس دستگاه که فرستادی بندار . دقیق نوشته که چه جوری وصل کنی.
                نگاه کن اگر متوجه نشدی بگو عکس رو برات ادیت کنم

دیدگاه

با سلام
                  دو تا از سیمهای واتمتر مخصوص اندازه گیری جریان هستند که با بار سری میشوند و دوتای دیگر مربوط به اندازه گیری ولتاژ هستند که دو سر با موازی قرار میگیرند . خلاص

دیدگاه

یعنی از سمت چپدو وسه روبا بار موازی کنم(ولتمتر)بعد یک و دورو هم بابار سری کنم(آمپرمتر)??????اونوقت نقش سوراخ وات(4)چیه?چرا باید به برق شهروصل شه?
                    الان این دستگاه میادولتاژو جدا اندازه میگیره و جریانو هم اندازه میگیره و دوتاعدد رو در هم ضرب کرده و نمایش میدهد???

اتصال یک به۴ رو نمیفهمم خودت توضیح بده

دیدگاه

نه.یک مدار فرضا مقاومتی در عمل!! بستم میخوام توانشو با واتمتر اندازه بگیرم.سیم های واتمتر رو چجوری و به کجا وصل کنم؟؟؟؟ تنها چیزی که از دوران کودکی یادمه اینه که تو واتمتر، برای اندازه گیری توان ،یک چیزش باید موازی میبود و یک چیز دیگش سری! دقیقا این واتمتره: دیگه سنسور و ...نداره4تا سوراخه
                      با سلام:
                      برای اندازه گیری توان مثلا یک سماور برقی1000 وات دو شاخه آن را به به ترمینال V و COMوصل کنید. و برق 220 ولت را به فیش یا ترمینال WATTو10Aوصل کنید.
                      کلیدPOWER را به مدت 1.5 ثانیه نگه دارید و رها کنید تا روشن شود. سپس کلید FUNCTION یک بار را فشار داده تا گزینه A.C/V و A.C/A ظاهر شود.ولتاژ خط در بالای ال سی دی و توان یا پاور مصرفی در پائین ال سی دی ظاهر می شود.
                      برای نمایش توان فعال کلید فانکش را بار دیگر فشار داده تا گزینه P.F نمایان شود و تا توان فعال یا POWER FACTOR نشان داده شود.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

اگر مدارمن به یه منبع تغذیه ده ولتی دیسی وصل باشد و بخوام مثلاتوان متصل به منبع تغذیه را اندازه بگیرم،آیاباز هم باید پایه۱ و۴ را به برق شهر وصل کنم???مثلامنبع ده ولتی ب مقاومت متصله
                        فلسفه اتصال به۲۲۰ولت چیست?

دیدگاه

اگر شما منبع تغذیه 10 ولت دی سی را میشناسی پس باید معنی کلمهPOWER SURCE که بر روی وات متر نوشته شده را متوجه بشوید دوستان در حد یک برق کار ساده شما رو راهنمایی کردن که متوجه بشوید

دیدگاه

اگر مدارمن به یه منبع تغذیه ده ولتی دیسی وصل باشد و بخوام مثلاتوان متصل به منبع تغذیه را اندازه بگیرم،آیاباز هم باید پایه۱ و۴ را به برق شهر وصل کنم???مثلامنبع ده ولتی ب مقاومت متصله
                            فلسفه اتصال به۲۲۰ولت چیست?
                            با سلام:
                            اگر منبع ولتاژ شما D.C و در حد 10 ولت است, باز هم شما باید صرف کننده را بین ترمینال V و COM قرار دهید و ولتاژ 10 ولت D.C را بین ترمینال 10A و WATT قرار دهید, سپس کلید POWERرا در حد 1.5ثانیه فشار دهید و سپس کلید فانکش را روی D.C V و D.C A قرار دهید. ولتاژ در قسمت بالای دیسپلی و وات در قسمت پائین نشان داده می شود.
                            به نظر من با اندازه گیری ولت و تقسیم بر جریان و محاسبه وات راحت تر است تا این دستگاه با این دنگ و فنگ.!!!
                            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با سلام
                              دوست عزیز من فکر میکنم پاسخم کاملاً روشن و واضح بود معذالک اگر متوجه نشدید به لینک زیر مراجعه کنید با رسم شکل توضیح کامل ارائه شده است .
                              http://www.chap.sch.ir/sites/default...41-C359-93.pdf

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X