اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در ارتباط AVR با LCD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در ارتباط AVR با LCD

سلام

من یک مدار با میکرو AVR مگا32 و یک کی پد 4*4 و یک LCD 2*16 درست کردم به صورتی که ساعت و تقویم قابل
    تنظیم باشد در برنامه که به زبان بیسیک نوشته شده از دستور getkbd برای اسکن کلیدها و با دیبانس 100 و زمان تاخیر 100
    و همچنین از LCD به صورت 4 بیتی استفاده کردم و یکی از کلیدها برای انتخاب ساعت و دقیقه وروز و...و غیره و از دو کلید
    دیگر هم برای تنظیم عدد مورد نظر استفاده می شود و البته این مدار را برای برنامه دیگری می خواهم استفاده بکنم که در اینجا فقط ساعت آن
    را نوشتم اما مشکل اینجاست که بعد از فشار دادن چند کلید برای تنظیمات ساعت. LCD اعداد و حروف و علائم بی ربطی را روی صفحه نمایش می دهد
    و حتما باید میکرو ریست شود البته من مدار را روی برد بورد و همچنین فیبر سوراخدار بستم که متاسفانه این
    مشکل همچنان ادامه دارد در ضمن تغذیه مدار از یک ترانس 220 به 10 و یک پل دیود و یک خازن 1000 میکرو فاراد
    و یک 7805 استفاده کرده ام و ورودی و خروجی 7805 را 10 و 1 میکروفاراد گذاشته ام برای رفع نویز اما این مشکل وجور دارد
    و این به هم خوردگی LCD هیچ نظمی ندارد وگاهی بدون فشار کلید و بعد از چند دقیقه بعد از روشن شدن میکرو نیز
    پیش میاید لطفا بگویید این مشکل از 4 بیتی بودن LCD است یا شاید از منبع تغذیه مدار چون خروجی 5 ولت را هم دارم در
    ضمن LCD را عوض کردم و نو گذاشتم که این مشکل بر طرف نشد آیا ممکن است بدلیل اینکه LCD
    در حالت 4 بیت استفاده می شود و همچنین پایه RW را زمین کردیم و استفاده نمی کنیم و در حین
    فشاردادن کلیدها میکرو مدت زمانی را که LCD نیاز دارد تا بنویسد را نگه نمی دارد و در حین مشغول
    بودن LCD به آن دستور نوشتن می دهد و LCD در این لحظه شروع به نوشتن اعداد و علائم بی ربط
    می کند .آیا می تواند دلیلش این باشد

پاسخ : مشکل در ارتباط AVR با LCD

سلام .................

به این لینک و مباحثی که توی اون مطرح شده یه سر بزنید ببینید مشکلتون برطرف میشه؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18025.45

موفق باشید .
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

پاسخ : مشکل در ارتباط AVR با LCD

از فرمان cls استفاده کن r/w رو هم زمین کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X