اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول sim800l

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول sim800l

سلام.
    مشکل راه اندازی این ماژول رو دارم.منبع تغذیه ام 12 ولت 5امپر.رگولاتورlm2596.خروجی رگولاتور3.9. روز اول،دوم با دو تا خازن 2200 ،16ولت ویه1000، 10ولت کارمیکرد و به شبکه وصل می شد و پیامک و زنگ هم ارسال می شد. ولی از اون به بعد دیگه به شبکه وصل نمیشه وهی ریست میشه.(6و7 بار چشمک بعد خاموش).دو تا خازن 3300 هم اضافه کردم ولی باز هم حل نشد.انتن هم متصله.ممنون میشم کمک کنید

پاسخ : راه اندازی ماژول sim800l

خازن زیر10ولت بذار...6800میکرو6.3ولت.
    درعجبم ازمردمی که به دنیایی مشتاقندکه ازآن دورمیشوندوگریزان ازآخرتیکه که روزبه روزبه آن نزدیک میشوند.

دیدگاه

لطفا از سخت افزارتون عکس بذارید
      من این مشکل رو داشتم و تنها به دلیل ضعیف بودن سیم تغذیه بود که AWG24 از سایت خریده بودم و با سیم ضخیم تر تعویض کردم و درست شد.
      همه ولتاژ ها هم درست بود اما زمان کانکت شدن مشکل ایجاد میشد.
      تو مورد بعدی هم که داشنم این بود که سلف 100 میکروهانری 1 آمپری از لحاظ جریان کم میاورد و شدیدا داغ میکرد که با سلف 2 آمپری تعویض شد و درست شد
      تو دو مورد بالا در حالت عادی همه چیز درسته اما وقتی زیر بار میره منبع تغذیه، اونوقت ضعف کار مشخص میشه
      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza.h1404i@gmail.com نمایش پست ها
        سلام.
        مشکل راه اندازی این ماژول رو دارم.منبع تغذیه ام 12 ولت 5امپر.رگولاتورlm2596.خروجی رگولاتور3.9. روز اول،دوم با دو تا خازن 2200 ،16ولت ویه1000، 10ولت کارمیکرد و به شبکه وصل می شد و پیامک و زنگ هم ارسال می شد. ولی از اون به بعد دیگه به شبکه وصل نمیشه وهی ریست میشه.(6و7 بار چشمک بعد خاموش).دو تا خازن 3300 هم اضافه کردم ولی باز هم حل نشد.انتن هم متصله.ممنون میشم کمک کنید
        سلام از آموزش های زیر هم میتونین استفاده کنید :
        https://www.eca.ir/2017/03/08/%D8%B1...C%D9%86%D9%88/
        سلام برنامه زیر رو به کمک کدویزارد کدویژن برای کنترل رله توسط پیامک نوشتم. میکروی استفاده شده atmega16 هستش. portb.0 به رله متصل هست و با ارسال on# فعال و off# غیر فعال میشه. portb.1 رو هم گذاشتم برای وضعیت که به صورت پیشفرض روشنه و در صورت برقرار شدن ارتباط میکرو با sim800 خاموش میشه. از کریستال خارجی 16 مگاهرتز برای اسیلاتور

دیدگاه

متشکر از همگی .مشکل حل شد.فقط یه سوال این که چه فرقی میکنه خازن زیر 10 ولت باشه یا بیشتر؟

دیدگاه

متشکر از همگی .مشکل حل شد.فقط یه سوال این که چه فرقی میکنه خازن زیر 10 ولت باشه یا بیشتر؟
            لطفا با ذکر دلیل مشکلتون بگید چجوری حل شد
            این جوری پاسخ دادن صحیح نیست که بعد از دریافت راهنمایی هایی از دوستان انجمن، به هر طریق، درست یا غلط، مشکلتون که حل شد بگید ممنون حل شد. این حق رو به انجمن و افراد دیگه انجمن بدید که اگر روزی به مشکل شما برخوردن، به جای طرح سوال مشابه با خواندن تجربه شما، شاید گره از کارش باز بشه
            پس لطفا مشکلتون و نحوه حل شدنش رو بفرمایید تا بازدید کنندگان این تاپیک ازش استفاده کنند
            ممنون

دیدگاه

چرا عصبانی می شوید دوست عزیز.دلیلش را اگر میدانستم حتما خدمتتون عرض می کردم.دو سه روزی مشکل پیدا کرده بود،قبل از طرح سوال کل سایت رو هم شخم زده بودم و تمام راه کار های بالا هم یا تست کرده بودم یا رعایت شده بود .فقط خازن هام 16 ولت بود برا همین دوباره سوال کردم.حتی اداپتورم رو هم عوض کرده بودم و جواب نداده بود. بعد ازدو سه روز همون مداری که هر روز باهاش ور می رفتم وروشن نمیشد بدون دست کاری(فقط خازن ها رو در اوردم خالیشون کردم و گذاشتم سر جاش،یکی ار خازن های 3300 رو فراموش کردم بگذارم(تنها تغییری که ایجاد شد)) روشن شد.تنها حدسی که می توانم بزنم اینه که هنگام اتصال، جریان کشی ثابتی نداره یعنی این طور نیست که اگه الان و در این مکان 2 امپر جریان لحظه ای دارد همیشه همین 2امپر را داشته باشد و به این دلیل اگر مقدار خازن ها مناسب باشد راه اندازی میشود و اگر مناسب نباشد خیر.ولی ممکن است در شرایط و مکان دیگر(منظورم از مکان اینه که قدرت سیگنال تو مکان های متفاوت فرق میکنه)با همان مقدار خازن راه اندازی شود.البته اون قدر زمان جریان کشیش کمه که نتونستم با مولتی متر اندازش بگیرم.
              بازهم اگر بد پاسخ داده بودم عذر میخواهم ولی لطفا قضاوت پیش از محاکمه نکنید

دیدگاه

سلام منظور جناب saeid_k68 بدین جهت بود که بالاخره این تاپیک تا مدت ها تو این انجمن میمونه ...و شاید برخی از کاربران دقیقا همین مشکل شما رو داشته باشند و با یک سرچ ساده این تاپیک رو پیدا کنن و سریع مشکلشون حل شه

دیدگاه

چرا عصبانی می شوید
                  عصبانی چرا؟
                  منظور من دقیقا همینی بود که آقای چمانی گفتن

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
                  سلام منظور جناب saeid_k68 بدین جهت بود که بالاخره این تاپیک تا مدت ها تو این انجمن میمونه ...و شاید برخی از کاربران دقیقا همین مشکل شما رو داشته باشند و با یک سرچ ساده این تاپیک رو پیدا کنن و سریع مشکلشون حل شه
                  ممنون که گفتید اما اگر از سخت افزار و شماتیکتون هم بتونید عکس بذارید شاید بشه بیشتر کمکتون کرد.

دیدگاه

سلام.اگر دچار سو برداشت شدم عذر میخوام.
                    این عکس مداره.سلف 3 امپره.دوتا خازن 2200و دو تا3300.برای تغذیه هم دوتا سیم بردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X