ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2015/03/02
    45
    6

روش مناسب پردازش تصویر با Open.Cv و رسپری پای

سلام . خسته نباشید.
    من یه سوال راجع به یک روش مناسب برای پردازش تصویر دارم .
    من قصد دارم که یک عکس توسط یک دوربین گرفته شود و روی عکس پردازش صورت گرفته یک کاری برای ما انجام شود . مئلا میخوام یه صفحه A4 رو توسط عکس برای پردازش به یک مینی کامپیوتر مئل رسپری پای بدم و اگر با خوکار قرمز روی صفحه علامت زدم led قرمز رنگ رووشن شود و اگر با خودکار آبی علامت زدم led آبی و ...

من توی نت جستجو کردم و دیدم که با avr این کار تقریبا غیر ممکن است . توانستم سیستم رسپری پای رو پیدا کنم . خواستم بپرسم که این کاری که میخوام انجام بدم توسط این سیستم امکان پذیر هست ؟
    آیا visual studio و OPENC.V روی رسپری پای نصب میشن که من کد ها رو داخل این سیستم بنویسم و کل پردازش و خروجی (LED) هایی که در بالا توضیح دادم هم داخل همین سیستم انجام بشه ؟
    کد هایی که برای OPENC.V در visual studio مینویسم دقیقا همون کد هایی هست که باید در رسپری پای هم بنویسم؟ یا فرمت نوشتن کد های پردازش تصویر در رسپری پای فرق میکنه ؟

اگر این کاری که میخوام انجام بدم توسط سیستم ارزان تری هم پیاده سازی میشه ممنون میشم که بهم بگین .
    2015/03/02
    45
    6

پاسخ : روش مناسب پردازش تصویر با Open.Cv و رسپری پای

دوستان کسی نظری نداشت ؟
    2014/10/05
    1,547
    1,094

نقل قول نوشته اصلی توسط plastic

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام . خسته نباشید. من یه سوال راجع به یک روش مناسب برای پردازش تصویر دارم . من قصد دارم که یک عکس توسط یک دوربین گرفته شود و روی عکس پردازش صورت گرفته یک کاری برای ما انجام شود . مئلا میخوام یه صفحه A4 رو توسط عکس برای پردازش به یک مینی کامپیوتر مئل رسپری پای بدم و اگر با خوکار قرمز روی صفحه علامت زدم led قرمز رنگ رووشن شود و اگر با خودکار آبی علامت زدم led آبی و ... من توی نت جستجو کردم و دیدم که با avr این کار تقریبا غیر ممکن است . توانستم سیستم رسپری پای رو پیدا کنم . خواستم بپرسم که این کاری که میخوام انجام بدم توسط این سیستم امکان پذیر هست ؟ آیا visual studio و OPENC.V روی رسپری پای نصب میشن که من کد ها رو داخل این سیستم بنویسم و کل پردازش و خروجی (LED) هایی که در بالا توضیح دادم هم داخل همین سیستم انجام بشه ؟ کد هایی که برای OPENC.V در visual studio مینویسم دقیقا همون کد هایی هست که باید در رسپری پای هم بنویسم؟ یا فرمت نوشتن کد های پردازش تصویر در رسپری پای فرق میکنه ؟ اگر این کاری که میخوام انجام بدم توسط سیستم ارزان تری هم پیاده سازی میشه ممنون میشم که بهم بگین .
    با سلام و درود در این مطالب نحوه تشخیص چهره با استفاده از OpenCV و شبکه های عصبی توضیح داده شده است و از Raspberry Pi نیز استفاده شده است. 1-

2-

3-

- کتاب های مختلفی پیرامون پردازی تصویر و بینایی ماشین به زبان انگلیسی وجود دارد که کدها بر بستر Raspberry Pi پیاده سازی شده اند. - در این مطلب رباتی را مشاهده می نماییم که برای مسابقات رباتیک دانش آموزی ساخته شده و با استفاده از پردازی تصویر می تواند کارهایی مانند تعقیب نمودن خط را انجام دهد:

ویرایش توسط فکر : 2017/09/13 در ساعت 21:01
    2014/10/05
    1,547
    1,094

نقل قول نوشته اصلی توسط plastic

سلام . خسته نباشید.
    من یه سوال راجع به یک روش مناسب برای پردازش تصویر دارم .
    من قصد دارم که یک عکس توسط یک دوربین گرفته شود و روی عکس پردازش صورت گرفته یک کاری برای ما انجام شود . مئلا میخوام یه صفحه A4 رو توسط عکس برای پردازش به یک مینی کامپیوتر مئل رسپری پای بدم و اگر با خوکار قرمز روی صفحه علامت زدم led قرمز رنگ رووشن شود و اگر با خودکار آبی علامت زدم led آبی و ...

من توی نت جستجو کردم و دیدم که با avr این کار تقریبا غیر ممکن است . توانستم سیستم رسپری پای رو پیدا کنم . خواستم بپرسم که این کاری که میخوام انجام بدم توسط این سیستم امکان پذیر هست ؟
    آیا visual studio و OPENC.V روی رسپری پای نصب میشن که من کد ها رو داخل این سیستم بنویسم و کل پردازش و خروجی (LED) هایی که در بالا توضیح دادم هم داخل همین سیستم انجام بشه ؟
    کد هایی که برای OPENC.V در visual studio مینویسم دقیقا همون کد هایی هست که باید در رسپری پای هم بنویسم؟ یا فرمت نوشتن کد های پردازش تصویر در رسپری پای فرق میکنه ؟

اگر این کاری که میخوام انجام بدم توسط سیستم ارزان تری هم پیاده سازی میشه ممنون میشم که بهم بگین .

با سلام و درود
    در این مطالب نحوه تشخیص چهره با استفاده از OpenCV و شبکه های عصبی توضیح داده شده است و از Raspberry Pi نیز استفاده شده است:
    1-

-2-

3-

- کتاب های مختلفی پیرامون پردازی تصویر و بینایی ماشین به زبان انگلیسی وجود دارد که کدها بر بستر Raspberry Pi پیاده سازی شده اند.

- در این مطلب رباتی را مشاهده می نماییم که برای مسابقات رباتیک دانش آموزی ساخته شده و با استفاده از پردازی تصویر می تواند کارهایی مانند تعقیب نمودن خط را انجام دهد:

2009/10/21
    تهران
    2,517
    217

کارتون رو انجام دادین یا نه؟
    این پردازشی که شما میخواین انجام بدین ،کار ساده ای هست در پردازش تصویر و من فکر میکنم AVR هم جوابگو خواهد بود(البته برای حجم RAM مورد نیاز فکری بکنید).تصویر رو میگیرید،مقدار Red رو ازش میکشید بیرونو بعد آستانه گیری (Threshold) انجام میدین.
    من هم یه سوال دارم، چه دوربینی استفاده کردید؟
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5