اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از خازن با ظرفیت بالاتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از خازن با ظرفیت بالاتر

اگر در یک بورد دو عدد خازن الکترولیتی ۱۰۰ ولت با ظرفیت ۳۳۰ را با دو عدد خازن هم ولتاژ اما ظرفیت ۴۷۰ تعویض کنیم قدرت بازدهی بورد بالاتر میرود ؟

پاسخ : استفاده از خازن با ظرفیت بالاتر

نوشته اصلی توسط Avseq نمایش پست ها
    اگر در یک بورد
    وقتی شما میگی در یک برد در واقع به جای سوال کردن دارید یک معما طرح میکنی و احتمال اینکه کسی پاسخ شما رو بده کم میشه

دیدگاه

کدوم طبقه از مداره؟
      A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Avseq نمایش پست ها
        اگر در یک بورد دو عدد خازن الکترولیتی ۱۰۰ ولت با ظرفیت ۳۳۰ را با دو عدد خازن هم ولتاژ اما ظرفیت ۴۷۰ تعویض کنیم قدرت بازدهی بورد بالاتر میرود ؟
        با سلام:
        اگر شما از 2 خازن 470 میکروفارادی بخواهید در مدار تایمینگ استفاده نمی توانید, چون تایم مدار شما بیش از دو برابر می شود. اگر در مدار منبع تغذیه بعنوان خازن صافی یا فیلتر استفاده کنید فقط کمی درصد ریپیل جریان شما را کم می کند. برای قدرت بازدهی بیش تر باید توان خروجی ترانس را بالاتر ببرید نه ظرفیت خازن را.
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

[QUOTE=علی تحیری;660819]با سلام:
          سلام من یه پاور دارم ولتاژ سیم بنفشش 5 تمام هست و سیم قرمزش 5 تمام بود سیستم بالا نمیومد من خازن 50 ولت 47 میکروفاراد سیم قرمز رو عوض کردم درست شد شده 5/1 ولت سیستم بلا میاره ولی یه مشکلی دارم خازن سیم بنفش 50 ولت 22 میکروفاراده داخل بازار گیرم نیومد جاش 50 ولت 47 میکروفاراد گذاشتم ولی بازم ولتاژ سیم بنفش روی 5 تمام هست
          و همینطور ولتاژ سیم بنفشم 5 تمام هست الان پاور سیستم رو دیگه بالا میاره

می خواستم بدونم استفاده از خازن 50 ولت 47 میکروفاراد به جای 50 ولت 22 میکروفاراد مشکلی در پاور ایجاد نمی کنه؟؟؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

[QUOTE=علی تحیری;660819]با سلام:
          سلام من یه پاور دارم ولتاژ سیم بنفشش 5 تمام هست و سیم قرمزش 5 تمام بود سیستم بالا نمیومد من خازن 50 ولت 47 میکروفاراد سیم قرمز رو عوض کردم درست شد شده 5/1 ولت سیستم بلا میاره ولی یه مشکلی دارم خازن سیم بنفش 50 ولت 22 میکروفاراده داخل بازار گیرم نیومد جاش 50 ولت 47 میکروفاراد گذاشتم ولی بازم ولتاژ سیم بنفش روی 5 تمام هست
          و همینطور ولتاژ سیم بنفشم 5 تمام هست الان پاور سیستم رو دیگه بالا میاره

می خواستم بدونم استفاده از خازن 50 ولت 47 میکروفاراد به جای 50 ولت 22 میکروفاراد مشکلی در پاور ایجاد نمی کنه؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X