اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل یه صندلی توسط میکرو AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل یه صندلی توسط میکرو AVR

سلام دوستان؛
    من میخوام یه برنامه بنویسم که در ادامه توضیحش رو میگم ولی نمیدونم از چه ساختاری در برنامه استفاده کنم، خودم چند تا ایده دارم ولی نمیدونم بهترین کار چیه.
    قراره یه همچین اتفاقی بیفته:
    یه صندلی رو در نظر بگیرید که دو تا موتور داره (جک برقی)، این موتور ها در هر دو جهت میچرخند و زیر صندلی و پشتی صندلی رو جا به جا میکنن(عقب جلو ، پایین بالا)، پس چهار تا دکمه داریم برای تنظیم این صندلی که در حالت عادی کار میکنند، حالا قراره یه دکمه ی پنجم باشه که کاربر اول اون رو میزنه، بعد با اون چهار تا دکمه صندلی رو میبره به یه وضعیت دلخواه (ارتفاع صندلی و تنظیم پشتی)، و دوباره اون دکمه رو میزنه و این حالت در میکرو ذخیره میشه، که هر دفعه این دکمه رو زد صندلی اتوماتیک میره تو همین حالت ذخیره شده قرار میگیره.
    به نظر شما ساختار برنامه چجوری باشه؟؟ میکرو ATmega32 هستش به نظرتون حافظه اش کافیه؟؟
    تاريک ترين وقت شب درست قبل از طلوعـــــــــــه ....

پاسخ : کنترل یه صندلی توسط میکرو AVR

توضیحاتی که شما دادید کار خیلی سختی نیست با یک مگا 8 هم میشه انجامش داد
    A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet نمایش پست ها
      توضیحاتی که شما دادید کار خیلی سختی نیست با یک مگا 8 هم میشه انجامش داد
      بله، میکرو تعداد پورت زیاد لازم دارم برای کارهای دیگه، اما بیشتر بحثم اینه که اون پوزیشن های صندلی رو با چه ساختاری در میکرو ذخیره کنم؟ میشه یه مثالی بزنید؟
      تاريک ترين وقت شب درست قبل از طلوعـــــــــــه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yaser1373 نمایش پست ها
        اما بیشتر بحثم اینه که اون پوزیشن های صندلی رو با چه ساختاری در میکرو ذخیره کنم؟
        شما از پوزیشن صندلی فیدبک داری؟ مثلا فرض کن که یک ولوم در هرمحورا قرار داره که با تغییر موقعییت صندلی مقادیرشون تغییر کنه. حالا هر فیدبک دیگری هم باشه خوبه.
        اگر فیدبک نداری نمیشه

دیدگاه

ابتدا و انتها رو میتونی از طریق میزان جریان مصرفی موتور پیدا کنی.
          یه راهی هست بدون داشتن QDEC بتونی از خود موتور فیدبک بگیری(شمردن بالشتک) : تعداد قطع و وصل شدن جاروبک روی کوموتاتور ، من خودم روش کار نکردم ولی این روش ارزان قیمت و خیلی کاربردی هست.
          A-Hosseini

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X