اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست راهنمایی برای خرید موتور ربات پرنده در ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست راهنمایی برای خرید موتور ربات پرنده در ایران

باعرض سلام خدمت شما دوستان.
    در ابتدا تشکر می کنم از کلیه ی کسانی که وقت می گذارند و سوال بنده رو جواب میدن.
    بنده می خواستم یه اوکتا کوپتر به منظور حمل بار طراحی کنم که بتونه حدودا با وزن خود ایرفرم و تجهیزات دیگه(مثل دوربین وجعبه ی بار و ...) 15 کیلوگرم رو بلند کنه.
    می خواستم در زمینه ی موتور مورد نیاز از شما دوستان در خواست راهنمایی کنم که چه موتوری بخرم و اینکه توی ایران به راحتی گیر بیاد.
    باتشکر

پاسخ : راهنمایی خرید موتور در ایران

نوشته اصلی توسط hewillcome نمایش پست ها
    بنده می خواستم یه اوکتا کوپتر به منظور حمل بار طراحی کنم که بتونه حدودا با وزن خود ایرفرم و تجهیزات دیگه(مثل دوربین وجعبه ی بار و ...) 15 کیلوگرم رو بلند کنه.
    می خواستم در زمینه ی موتور مورد نیاز از شما دوستان در خواست راهنمایی کنم که چه موتوری بخرم و اینکه توی ایران به راحتی گیر بیاد.
    باتشکر
    با سلام و درود
    در حال حاضر شرکتی به نام T-MOTOR محصولاتی پیرامون ربات پرنده تولید می نماید که برای رباتی که قصد ساخت آن را دارید؛ استفاده از محصولات این شرکت می تواند به عنوان یکی از گزینه ها مطرح باشد.
    بخشی از تولیدات این شرکت موتورها ربات پرنده است که با ویژگی ها و مشخصات مختلفی تولید می شوند.
    می توان پس از بررسی محصولات این شرکت، موتور مناسب برای کار مورد نظر انتخاب نمود.
    نشانی پایگاه مجازی این شرکت:
    T-motor-The Safest Propulsion System

در حال حاضر شرکت T-MOTOR در کشور، دو نمایندگی فروش دارد که محصولات این شرکت را عرضه می نمایند که فهرست آن ها در پایگاه مجازی شرکت T-MOTOR موجود است:
    Iran_Africa,Middle East,India_Authorized Dealer_T-motor-The Safest Propulsion System

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
      با سلام و درود
      در حال حاضر شرکتی به نام T-MOTOR محصولاتی پیرامون ربات پرنده تولید می نماید که برای رباتی که قصد ساخت آن را دارید؛ استفاده از محصولات این شرکت می تواند به عنوان یکی از گزینه ها مطرح باشد.
      بخشی از تولیدات این شرکت موتورها ربات پرنده است که با ویژگی ها و مشخصات مختلفی تولید می شوند.
      می توان پس از بررسی محصولات این شرکت، موتور مناسب برای کار مورد نظر انتخاب نمود.
      نشانی پایگاه مجازی این شرکت:
      T-motor-The Safest Propulsion System

در حال حاضر شرکت T-MOTOR در کشور، دو نمایندگی فروش دارد که محصولات این شرکت را عرضه می نمایند که فهرست آن ها در پایگاه مجازی شرکت T-MOTOR موجود است:
      Iran_Africa,Middle East,India_Authorized Dealer_T-motor-The Safest Propulsion System
      بسیار سپاس گذارم

دیدگاه

باتشکر
        به تهران هابی مراجعه کنید
        بیشترین موجودی و تنوع اجناس ، بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت حوزه هابی در ایران رو "تهران هابی" داره
        این آدرس فروشگاه :
        تهران - پونک - خیابان میرزا بابایی - بین عدل و سردار جنگل - نبش کوچه پاک - پلاک 1 - ساختمان اسپیناس - طبقه اول شرقی
        این هم شماره تماس
        021-44618198-9

مشاوره رایگان هم دارن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

تنها فروشگاهی هستن که قطعات و اجناس خاص (موتور های توان بالا ، رادیوکنترل های حرفه ای ، ابزار) رو موجود دارن

دیدگاه

پاسخ : درخواست راهنمایی برای خرید موتور ربات پرنده در ایران

تشکر از همه ی دوستان که جواب بنده را دادند.
          فقط یه سوال دیگه. زمانی که می خوام یه موتور بخرم یه سری مشخصات بدین شکل هم نوشته شده. ممنون میشم بگید هر کدوم یعنی چی؟
          1)حداکثر جریان پیوسته: 38آمپر
          2)حداکثر توان پیوسته: 1140 وات
          3)حداکثر ضریب بهره وری: (10 تا 23 آمپر) 83 درصد

دیدگاه

تشکر از همه ی دوستان که جواب بنده را دادند.
            فقط یه سوال دیگه. زمانی که می خوام یه موتور بخرم یه سری مشخصات بدین شکل هم نوشته شده. ممنون میشم بگید هر کدوم یعنی چی؟
            1)حداکثر جریان پیوسته: 38آمپر
            2)حداکثر توان پیوسته: 1140 وات
            3)حداکثر ضریب بهره وری: (10 تا 23 آمپر) 83 درصد
            با سلام و درود
            این مطالب را بررسی نمایید:
            1- How to read motor thrust performance tables - Guides - DroneTrest
            2- How to choose the right motor for your multicopter drone - Guides - DroneTrest
            3- How to choose Motor for Quadcopter | Mini Quad | Multirotor - Oscar Liang
            4- Brushless motors - how they work and what the numbers mean - Guides - DroneTrest
            5- Quadcopter Motors: How to Choose + Best Options on The Market Today

دیدگاه

تشکر.
              فقط ای کاش فارسی بود

دیدگاه

ببخشید دوستان می دونم این پست با عنوان راهنمایی موتور باز شد اما برای جلوگیری از ایجاد پست های جدید سوالم رو همین جا می پرسم:
                من یه بررسی که کردم اکثر باطری های مولتی کوپتر ظرفیت های کمی داره و فکر می کنم همین امر سبب کم شدن زمان پرواز میشه.
                می خواستم بپرسم به نظر شما این امکان وجود داره که بنده دو تا پاور بانک 20.000 میلی آمپر تهیه کنم و از اونها برای مولتی روتر خودم استفاده کنم؟
                (اونم بدین شکل که پاور اول مورد استفاده قرار بگیره بعد زمانی که مثلا میزان شارژ پاور اولی کم تر از ده درصد شد،جریان مدار توسط پاور شماره ی 2 مورد تامین قرار بگیره.)
                آیا این امکان وجود داره یا باطری های مولتی کوپتر باطری های خاصی هستند و نمیشه از پاور بانک استفاده کرد؟
                مجددا برای طرح سوال در این تاپیک عذر خواهی می کنم.
                پیشاپیش از کلیه ی دوستان سپاس گذارم.

دیدگاه

آیا این امکان وجود داره یا باطری های مولتی کوپتر باطری های خاصی هستند و نمیشه از پاور بانک استفاده کرد؟
                  معلومه که جنسش فرق داره . درسته که جفتشون لیتیومی هستن ولی پاور بانک لیتیوم یونیه ولی مال کواد کوپتلر لیتیوم پلیمریه . باطری پلیمیری خیلی سبکتره نسبت به باطری یونی هم ظرفیتش.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
                    معلومه که جنسش فرق داره . درسته که جفتشون لیتیومی هستن ولی پاور بانک لیتیوم یونیه ولی مال کواد کوپتلر لیتیوم پلیمریه . باطری پلیمیری خیلی سبکتره نسبت به باطری یونی هم ظرفیتش.
                    درود.
                    طی بررسی های بنده باطری از نوع لیتیوم یونی برای کوادکوپتر هم وجود داره اما اکثرا توصیه به استفاده از لیتیوم پلیمر کرده بودند.
                    درمورد سبکی مخالفم. بنده چند نمونه باطری لیتیم پلیمر را بررسی کردم. مثلا اگه بنده بخوام یه باطری لیتیوم پلیمر 22.000 میلی آمپر 3 سل بخرم چیزی بالای 1.000.000 تومن باید هزینه کنم. درضمن وزن این باطری بالای 2kg هستش. در حالی که همین الان دیجی کالا داره پاور بانک 20.000 میلی آمپر رو میده حدودا 300.000 تومن درضمن وزن اون هم 200 گرم هست.
                    این جوری هم من از نظر وزن برد کردم و هم از نظر قیمت.
                    تنها سوال اینه که آیا اگه تمامی مشخصات اسمی یکسانی برای موتور با آنچه که کارخونه گفته فراهم کنم می تونم به جای باطری پیشنهادی از پاور بانک استفاده کنم؟(فقط تعداد سلول پاور بانک رو نمی دونم. لازمه؟ یا اینکه جریان خروجی پاوربانک با جریان مورد نیاز موتور ها یکی باشه کافیه؟)باتشکر

دیدگاه

درود.
                      طی بررسی های بنده باطری از نوع لیتیوم یونی برای کوادکوپتر هم وجود داره اما اکثرا توصیه به استفاده از لیتیوم پلیمر کرده بودند.
                      درمورد سبکی مخالفم. بنده چند نمونه باطری لیتیم پلیمر را بررسی کردم. مثلا اگه بنده بخوام یه باطری لیتیوم پلیمر 22.000 میلی آمپر 3 سل بخرم چیزی بالای 1.000.000 تومن باید هزینه کنم. درضمن وزن این باطری بالای 2kg هستش. در حالی که همین الان دیجی کالا داره پاور بانک 20.000 میلی آمپر رو میده حدودا 300.000 تومن درضمن وزن اون هم 200 گرم هست.
                      این جوری هم من از نظر وزن برد کردم و هم از نظر قیمت.
                      تنها سوال اینه که آیا اگه تمامی مشخصات اسمی یکسانی برای موتور با آنچه که کارخونه گفته فراهم کنم می تونم به جای باطری پیشنهادی از پاور بانک استفاده کنم؟(فقط تعداد سلول پاور بانک رو نمی دونم. لازمه؟ یا اینکه جریان خروجی پاوربانک با جریان مورد نیاز موتور ها یکی باشه کافیه؟)باتشکر
                      ضریب تخلیه باتری های استفاده شده در پاور بانک با باتری های RC زمین تا آسمون فرق داره که همین دلیل اصلی تفاوت قیمتشون هست
                      برای مقال اگر دوباتری باتری lipo با ظرفیت 5000mAh داشته باشیم که یکی برای پاور بانک و دیگری برای مولتی روتور باشد فرقی که بین این ها وجود داره ضریب تخلیه جریان برای باتری پاور بانک حداکثر 1C که برابر با 5آمپر هست. ضریب تخلیه برای باتری مولتی کوپتر بسته به جنس آن بین 25c تا 50c خواهد بود یعنی جریانی معادل 125آمپر الی 250آمپر

توضیح ساده تر این که مقاومت داخلی باتری های با کاربری RC خیلی پایین تر از باتری های با کاربری عمومی هست چون در ربات هایRC با توجه به موتور های براشلس جریان مورد نیاز چند ده آمپر برای مدت کوتاهی هست که در برابر کاربری های عمومی مانند پاوربانک ها که جریانی بین 1 تا 2 آمپر هست بسیار متفاوت هست.

در بین باتری های lipo که برای ربات های RC استفاده میشود مارک های متفاوتی وجود دارد که بهترین باتری های از برند های زیر میباشد

Tattu
                      KDLIPO
                      Wild Scorpion
                      Gens Ace

دیدگاه

ببخشید دوستان می دونم این پست با عنوان راهنمایی موتور باز شد اما برای جلوگیری از ایجاد پست های جدید سوالم رو همین جا می پرسم:
                        من یه بررسی که کردم اکثر باطری های مولتی کوپتر ظرفیت های کمی داره و فکر می کنم همین امر سبب کم شدن زمان پرواز میشه.
                        می خواستم بپرسم به نظر شما این امکان وجود داره که بنده دو تا پاور بانک 20.000 میلی آمپر تهیه کنم و از اونها برای مولتی روتر خودم استفاده کنم؟
                        (اونم بدین شکل که پاور اول مورد استفاده قرار بگیره بعد زمانی که مثلا میزان شارژ پاور اولی کم تر از ده درصد شد،جریان مدار توسط پاور شماره ی 2 مورد تامین قرار بگیره.)
                        مجددا برای طرح سوال در این تاپیک عذر خواهی می کنم.
                        پیشاپیش از کلیه ی دوستان سپاس گذارم.

با سلام و درود
                        - این مقاله که با عنوان A Guide to Understanding Battery Specifications منتشر شده است در مورد تعاریف و مشخصات مرتبط با باتری ها توضیحاتی ارائه داده است:
                        با سلام و درود در این مقاله که از سوی MIT Electric Vehicle Team منتشر شده است مشخصات و تعاریف باتری ها توضیح داده می شود. عنوان مقاله: A Guide to Understanding Battery Specifications نوشته شده توسط: MIT Electric Vehicle Team در تاریخ December 2008 دریافت مقاله: http://cdn.persiangig.com/download/HOv6se7sR9/A_Guide_to_Understa

- در این مطالب پیرامون افزایش زمان پرواز ربات پرنده؛ مباحثی مطرح شده است:
                        1- https://www.eca.ir/forums/thread73874.html
                        2- https://www.eca.ir/forums/thread64625.html

- در این مطلب، منابعی جهت آشنایی با ربات پرنده معرفی شده است:
                        با سلام و درود در این مطلب، منابع آموزشی برای ساخت ربات پرنده قرار می گیرد. اگر پیرامون این مبحث منابع دیگری می شناسید، لطفاً معرفی نمایید. برخی منابع آموزشی و مطالعاتی پیرامون ربات های پرنده ی عمود پرواز: 1- مجموعه مقالات به زبان فارسی: 1-1- مقالات رباتیکال: - ربات های پرنده | رباتیکال (http://robotical.ir/category/%d8%a7%d9%
                        جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۱:۳۲ ۱۳۹۶/۰۷/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
                          ضریب تخلیه باتری های استفاده شده در پاور بانک با باتری های RC زمین تا آسمون فرق داره که همین دلیل اصلی تفاوت قیمتشون هست
                          برای مقال اگر دوباتری باتری lipo با ظرفیت 5000mAh داشته باشیم که یکی برای پاور بانک و دیگری برای مولتی روتور باشد فرقی که بین این ها وجود داره ضریب تخلیه جریان برای باتری پاور بانک حداکثر 1C که برابر با 5آمپر هست. ضریب تخلیه برای باتری مولتی کوپتر بسته به جنس آن بین 25c تا 50c خواهد بود یعنی جریانی معادل 125آمپر الی 250آمپر

توضیح ساده تر این که مقاومت داخلی باتری های با کاربری RC خیلی پایین تر از باتری های با کاربری عمومی هست چون در ربات هایRC با توجه به موتور های براشلس جریان مورد نیاز چند ده آمپر برای مدت کوتاهی هست که در برابر کاربری های عمومی مانند پاوربانک ها که جریانی بین 1 تا 2 آمپر هست بسیار متفاوت هست.

در بین باتری های lipo که برای ربات های RC استفاده میشود مارک های متفاوتی وجود دارد که بهترین باتری های از برند های زیر میباشد

Tattu
                          KDLIPO
                          Wild Scorpion
                          Gens Ace
                          تشکر که وقتتون را در اختیار بنده قرار دادید و جوابم رو دادید.
                          فقط:
                          ای داد حالا من چه ... توی سرم بریزم؟
                          من می خوام یه مولتی کوپتر بسازم که علاوه بر وزن خودش بتونه حدودا 13 کیلوگرم دیگه ای بلند کنه.
                          طی بررسی هام بهترین وسیله اوکتاکوپتره/وموتوری هم که من انتخاب کردم موتور براشلس T-Motor مدل MN3520 kv400

هست که می تونه حدودا 3800 گرم را هر کدوم از موتور ها بلند کنند.من می خواستم با همین شرایط مدت پروازم بالای یک ساعت باشه و تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که از پاور بانک با ظرفیت بالا استفاده کنم که وزنشون هم سبک باشه.آخه در صورتی که بخوام از باطری کواد استفاده کنم هم هزینه ی فوق العاده بالاتری داره و هم وزنش خیلی بیشتر.حالا هزینه هیچی اما وزنش را چی کار کنم؟ به نظرتون من می تونم اصلا همچین کاری کنم؟ مولتی کوپتری که با payload 13kg و مدت زمان پرواز بالای یک ساعت بسازم؟
                          باتشکر از همگی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                          با سلام و درود
                          - این مقاله که با عنوان A Guide to Understanding Battery Specifications منتشر شده است در مورد تعاریف و مشخصات مرتبط با باتری ها توضیحاتی ارائه داده است:
                          با سلام و درود در این مقاله که از سوی MIT Electric Vehicle Team منتشر شده است مشخصات و تعاریف باتری ها توضیح داده می شود. عنوان مقاله: A Guide to Understanding Battery Specifications نوشته شده توسط: MIT Electric Vehicle Team در تاریخ December 2008 دریافت مقاله: http://cdn.persiangig.com/download/HOv6se7sR9/A_Guide_to_Understa

- در این مطالب پیرامون افزایش زمان پرواز ربات پرنده؛ مباحثی مطرح شده است:
                          1- https://www.eca.ir/forums/thread73874.html
                          2- https://www.eca.ir/forums/thread64625.html

- در این مطلب، منابعی جهت آشنایی با ربات پرنده معرفی شده است:
                          https://www.eca.ir/forums/thread75746.html
                          آقا دمتون گرم. اولی اش را که باز کردم و خوندن ایده ی جالبی برام ایجاد کرد.
                          تحمل نکردم ما بقی رو هم بخونم و بعدا تشکر کنم. همین الان گفتم ازتون تشکر کنم. خیلی خوب بود.

دیدگاه

فقط:
                            [...]
                            من می خوام یه مولتی کوپتر بسازم که علاوه بر وزن خودش بتونه حدودا 13 کیلوگرم دیگه ای بلند کنه.
                            طی بررسی هام بهترین وسیله اوکتاکوپتره/وموتوری هم که من انتخاب کردم موتور براشلس T-Motor مدل MN3520 kv400

هست که می تونه حدودا 3800 گرم را هر کدوم از موتور ها بلند کنند.من می خواستم با همین شرایط مدت پروازم بالای یک ساعت باشه و تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که از پاور بانک با ظرفیت بالا استفاده کنم که وزنشون هم سبک باشه.آخه در صورتی که بخوام از باطری کواد استفاده کنم هم هزینه ی فوق العاده بالاتری داره و هم وزنش خیلی بیشتر.حالا هزینه هیچی اما وزنش را چی کار کنم؟ به نظرتون من می تونم اصلا همچین کاری کنم؟ مولتی کوپتری که با payload 13kg و مدت زمان پرواز بالای یک ساعت بسازم؟
                            باتشکر از همگی
                            با سلام و درود
                            - ویژگی های ربات پرنده ی Foxtech GAIA 160 Hybrid را مورد بررسی قرار دهید:
                            1- !Foxtech GAIA 160 Hybrid: The Hexacopter That Can Fly For 6 Hours
                            2- GAIA 160-Hybrid Hexacopter ARF Combo

- پیرامون ربات های پرنده ای که بتوانند ده ها کیلوگرم وزن را بلند نمایند در این مورد، مباحثی بیان شده است:
                            دوستان اگه بخواییم برای ساخت یه کوادکوپتری اقدام کنیم که بتونه انسان رو حمل کنه چه چالشهایی پیش رو داریم ؟ مثلا یکی از سوالهایی که برای خودم پیش اومده اینه موتوری که این چنین وزنی رو بتونه بلند کنه چه موتوری با چه خصوصیاتی هست ؟ آیا از این موتوری که دوستمون آقای منتظری استفاده کرده میشه استفاده کرد (http://www.eca

- در این مورد هم پیرامون افزایش زمان پرواز ربات پرنده عمودپرواز مطالبی بیان شده است:

- همچنین این موارد هم به ربات های پرنده و سازه های پروازی مربوط است:
                            1- https://www.eca.ir/forums/thread74656.html
                            2- https://www.eca.ir/forums/thread75817.html
                            3- https://www.eca.ir/forums/thread74414.html
                            4- https://www.eca.ir/forums/thread74539.html

دیدگاه

فقط:
                              ای داد حالا من چه ... توی سرم بریزم؟

باتشکر از همگی

آقا دمتون گرم. اولی اش را که باز کردم و خوندن ایده ی جالبی برام ایجاد کرد.
                              تحمل نکردم ما بقی رو هم بخونم و بعدا تشکر کنم. همین الان گفتم ازتون تشکر کنم. خیلی خوب بود.
                              اشتباهی که دارید این هست که قبل از مجاسبه وزن کل سازه سراغ انتخاب موتور رفتید اون هم برای همچین پروژه
                              در مولتی روتور ها به خصوص ربات های سنگین انتخاب موتور آخرین مرحله هست
                              برای افزایش زمان پرواز سراغ موتور هایی با بازده بالا باید رفت

موتور های سری U Efficiency تی موتور بهترین گزینه از لحاظ بازدهی هستن.
                              مدل u8 وu10 براتون مناسب هست
                              این لینک مدل های مختلف سری U Efficiency هست

یک نکته ای که باید به اون توجه کنید همچین رباتی بسیار پر هزینه هست که با ید چیزی حدود 15میلیون خرج کنید
                              این یک نمونه از اوکتاکوپتر دوستان هست که نزدیک به 18میلیون براش خرج کرده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X