اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال درخصوص الکترونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال درخصوص الکترونیک

با سلام
    چند سوال داشتم با شماره می پرسم خواهشا اساتید بزرگوار زحمت بکشن راهنمایی کنند؟
    1 - ده عدد سنسور دما دارم که قصد دارم اطلاعات را بدون سیم به یک میکرو توی فاصله 100 متری منتقل کنم-5 عدد رله دارم که قصد دارم از میکرو جهت قطع و وصل کردن آنها استفاده کنم اما بصورت بیسیم توی فاصله 100 متری
    حالا از چه ماژولی و چه فرکانسی جهت هرکدوم میشه استفاده کرد که هم پارازیت هم کمتر روش باشه و هم اقتصادی باشه؟

2- آیا قطعه ای دارم به نام آمپر دتکتور؟ یعنی اگه آمپر وجود داشت عدد 1 اگه نداشت 0 رو بفرسته؟

3- آیا ماژول esp-14 روی خودش weabbase هست؟ یعنی اگه خواستم یه صفحه وب ایجاد کنم و توی شبکه بیسیم بشه بهش وصل شد میشه از esp-14 تنهایی استفاده کرد یا نیاز به قطعه ای به عنوان سرور داره؟
    باتشکر

پاسخ : چند سوال درخصوص الکترونیک

نوشته اصلی توسط mohammad462 نمایش پست ها
    - آیا قطعه ای دارم به نام آمپر دتکتور؟ یعنی اگه آمپر وجود داشت عدد 1 اگه نداشت 0 رو بفرسته؟
    اگه جریانت ac هست میتونی از ct استفاده کنی و اگر dc هست از ACS ویا حتی از مقاومت با اهم کم و وات بالا
    A-Hosseini

دیدگاه

برای ارتباط بی سیم میتونید از ماژول های nrf و esp استفاده کنید
      ماژول +NRF24L01 دو چیپ تقویت شده با برد 1000 متر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad462 نمایش پست ها
        با سلام
        چند سوال داشتم با شماره می پرسم خواهشا اساتید بزرگوار زحمت بکشن راهنمایی کنند؟
        1 - ده عدد سنسور دما دارم که قصد دارم اطلاعات را بدون سیم به یک میکرو توی فاصله 100 متری منتقل کنم-5 عدد رله دارم که قصد دارم از میکرو جهت قطع و وصل کردن آنها استفاده کنم اما بصورت بیسیم توی فاصله 100 متری
        حالا از چه ماژولی و چه فرکانسی جهت هرکدوم میشه استفاده کرد که هم پارازیت هم کمتر روش باشه و هم اقتصادی باشه؟

2- آیا قطعه ای دارم به نام آمپر دتکتور؟ یعنی اگه آمپر وجود داشت عدد 1 اگه نداشت 0 رو بفرسته؟

3- آیا ماژول esp-14 روی خودش weabbase هست؟ یعنی اگه خواستم یه صفحه وب ایجاد کنم و توی شبکه بیسیم بشه بهش وصل شد میشه از esp-14 تنهایی استفاده کرد یا نیاز به قطعه ای به عنوان سرور داره؟
        باتشکر
        سلام
        1-میتونید از nrf استفاده کنید ولی پیشنهاد من esp8266 به همراه یک مودم هست واسه افزایش برد
        2- اگه مقدار جریان مهمه از سنسورهای acs و ترانس ct (ترانس ct واسه جریانهای بالا) میشه استفاده کرد و اگه فقط بود و نبود جریان مهمه سنسورهای اثر هال کارتون رو راه میندازه
        3-میشه واسه میکروی خود esp برنامه نوشت و هم میشه یه میکرو کنار esp بزارید که برنامه رو واسه اون بنویسید.قبلا با html یه چیز خیلی ساده نوشتم (در حد نمایش تیتر صفحه و یه متن) و اگه به html آشنا باشیدفک نکنم کار زیاد سختی باشه

دیدگاه

دقیق متوجه منظورتون نشدم.من یه رله دارم که میخوام بعد از اون یه قطعه الکترونیکی قرار دهم که اگه رله فعال شد و مثلا لامپ روشن شد از طریق اون قطعه متوجه شوم واقعا روشن شده یا نه.چون اگه روشن بشه آمپری خواهد داشت و عدد ارسالی قطعه موردنظر میشود 1 و این به میکرو وصل میشه و میکرو میدونه که اون لامپ یا هر تجهیزی واقعا روشن شده.حالا متوجه منظورم شدین؟ هدف فقط وجود قطعه ای که اگه آمپری باشه خروجیش بشه 1 حالا همچین قطعه ای داریم؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X