اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه ایزوله اپتوکوپلر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه ایزوله اپتوکوپلر

سلام به همه دوستان
    برای ایزوله شدن تعذیه رله ها و کنداکتور ها از میکرو،باید از اپتوکوپلر استفاده بشه. همانطور که می دونیدبرای اپتوکوپلر باید از دوتا تغذیه کاملا مجزا ازیکدیگر استفاده کرد .حالا سوال بنده اینه که اگه بنده بیام از یه ترانس دوبل استفاده بکنم و جون در ترانس های دوبل بین دو سیم پیچ دوبل شده یه خروجی مشترک هست که باعث اتثال دوتا سیم پیچ ثانویه شده .به نظر شما اگه از یه ترانس دوبل برای اپتو کووپلر استفاده کنم در این شرایط دوتا سیم پیچ مجزا ز همدیگه هستند یا نه بایداز دوتا ترانس مجزا استفاده کنم.دیدم که از یه ترانس با دوتا سیم پیچ استفاده شده حالا دقیقا نمی دونم که ترانس دوبل بوده یا اینکه ثانویه ها کاملا از هم جدا بودند.
    ممنون .خواهشا جواب بدیدچون می خوام ترانس و به تعداد بالا سفارش بدم بدونم چی بخرم.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : تغذیه ایزوله اپتوکوپلر

یک ترانس چهار سر خروجی
    یا دو ترانس مجزا
    با یک ترانس سه سر نمیشه دو ولتاژ ایزوله ساخت. البته یه کلکی میزنن سر وسط ترانس در واقع دو تا سبمه که در بیخ ترانس به هم وصل شده اگه بتونی از هم جداش کنی میشه یه ترانس با چهار سر خروجی ولی دردسره دیگه
    جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۰:۲۷ ۱۳۹۶/۰۶/۲۶.

دیدگاه

ممنون داداش که جواب دادید
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام دوستان
        بنده از دوتا تغذیه مجز برای مدارم استفاده کردم دوتا ترانس 12 ولت 1امپر.یکی برای بخش رله ها و دیگری برای بخش میکرو ال سی دی
        بین دوتا تغذیه هم اپتوکوپلربرقراره
        با این شرایط یه مشکل هست . اونم ایینه که یکی از ترانس ها خیلی داغ می کنه ترانسی که داغ می کنه رو کنار گذاشتم و یکی دیگه اوردم باز هم اون یکی داغ می کنه.داغ شدن ترانس غیر عادی هست به گونه ای که پوشش لاکی اطراف ترانس تعییر شکل میده
        این هم بگم با تعویض ترانس ممکنه داغ کردن ترانس سمت میکرو انجام بشه و این بار ترانس سمت رله ها داغ نکنه.
        در توصیح هم بگم مدارم به این گونه است که در هر دو طرف بعد از ترانس ها یه دیود پل گذاشتتم که مجموعا میشه دوتا دیود پل و با خازن ها 100 نانو و 470 میکرو برای رله و 1000میکرو برای سمت میکرو یکسو میشن.
        و جریان یکسو شده در سمت میکرو به رگولاتور 7805 وارد میشه و در سمت رله به 7812
        دوستان زیاد منتطرم نذارین.ممنون
        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

جریان خروجی اون ترانسی که داغ میکنه رو بگیر ببین جریان میکشه؟
          خارن الکترولیت ها چند ولته؟

دیدگاه

خازن هام برای قبل از رگولاتور7812 درواقع470 میکرو 50ولت و بعددا زرگولاتور1000میکرو 25 ولت
            در سمت 7805 قبل از رگولاتور1000میکرو25 ولت و بعد از رگولاتور 2200میکرو 6.3 ولت
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

با سلام
              آیا ترانسی که سمت رگولاتور 5 ولت است داغ میکند ؟ در اینصورت علت آنستکه اختلاف ولتاژ ورودی و خروجی رگولاتور ضربدر جریان عبوری از آن روی رگولاتور باید تلف شود لذا هم رگولاتور و هم ترانس داغ میکنند (یا اینکه رگولاتور خراب شده و ورودی آن به زمین اتصال کوتاه شده) در غیر اینصورت لطفا شماتیک مدار را ارائه دهید تا بتوان دقیقتر اظهار نظر کرد .

دیدگاه

اینم شماتیک

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من عادت ندارم هنگام رسم pcbابتدا شماتیک و بکشم بعد شروع به کشیدنpcb کنم بخاطرهمین شماتیک ندارم ولی از روی مدار بالا شماتیک وکشیدم ولی مفدار خازن ها با مقدار بالا برابر نیست
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                  من عادت ندارم هنگام رسم pcbابتدا شماتیک و بکشم بعد شروع به کشیدنpcb کنم بخاطرهمین شماتیک ندارم ولی از روی مدار بالا شماتیک وکشیدم ولی مفدار خازن ها با مقدار بالا برابر نیست
                  خوب پس معلومه حرفه ای هستی وکمک چندانی نمیشه کرد به جز یه خورده یاد اوری.
                  تو اینجور موارد راهی نمیماند جز اینکه مصرف کننده ها را یکی یکی از مدار خارج کنی و تست کنی . مثلا بخش پاور رو با تیغ جدا و پاور رو جدا کن تست کن . خلاصه
                  اینجور موارد خیلی دردسره دیگه . حتی میتوی ترانس رو جدا کنی و بدون بار یا با باز مقاومتی تست کنی

دیدگاه

من شاید بدونم مشکل چیه.
                    چون برای خود من هم این مشکل ایجاد شده بود.من برای کولر گازی قدیمی امریکایی مصرف بالا یک دستگاه اتوماتیک کن ساختم از یه atmrga وترانس استفاده کردم.
                    .تا حدی گرم میشد که نمی شد به ترانس دست زد.پلاستیک ترانس ذوب می شد.طبق محاسبه من در کل نباید مصرف بالاتر از 500ma باشه ولی پل داغ میکرد .
                    رفتم یک ترانس 4امپر گرفتم وقتی زدم برق پل دود کرد وترکید......
                    .نتیجه:پل دیود چینی خرابی داره......اتصال کوتاه داره.......عوض کردم یکی دیگه گذاشتم.مشکل حل شد.
                    شاید مشکل شما هم پل دیود باشه.

دیدگاه

سلام .
                      مشکل از این بود که یکی از دیودهای پل درسمت رله ها سوخته یودو به دنبالش هم رگولاتور7812سوزونده بود.ممنونم که به اصل مشکل اشاره کردید.
                      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

. خواهش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X