اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص روشن شدن دسنگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص روشن شدن دسنگاه

سلام
    دستگاهی هست که بعد از روشن شدن از یک سیم جریان 30 ولتی dc عبور میکنه
    میخواستم بدونم چطوری میشه توسط میکرو فهمید چه زمانی این دستگاه روشن هست یا خاموش؟
    راهی که به ذهنم میرسه اینکه از یه ترانزیستور استفاده کنم و پایه ی base رو بدم به این سیم و پایه های امیتور و کالکتور هم به تغذیه و یکی از پین های دیجیتال وصل کنم ولی نمیدونم آیا این کار درست هست و اگه درست هست از چه ترانزیستوری استفاده کنم
    پاسخ : تشخیص روشن شدن دسنگاه

نوشته اصلی توسط amirhossein2 نمایش پست ها
    سلام
    دستگاهی هست که بعد از روشن شدن از یک سیم جریان 30 ولتی dc عبور میکنه
    میخواستم بدونم چطوری میشه توسط میکرو فهمید چه زمانی این دستگاه روشن هست یا خاموش؟
    راهی که به ذهنم میرسه اینکه از یه ترانزیستور استفاده کنم و پایه ی base رو بدم به این سیم و پایه های امیتور و کالکتور هم به تغذیه و یکی از پین های دیجیتال وصل کنم ولی نمیدونم آیا این کار درست هست و اگه درست هست از چه ترانزیستوری استفاده کنم
    میتونید از سنسور جریان acs استفاده کنید که زمان روشن شدن دستگاه جریان عبوری از acs بالا میره و متوجه روشن شدن دستگاه میشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
      سلاممیتونید از سنسور جریان acs استفاده کنید که زمان روشن شدن دستگاه جریان عبوری از acs بالا میره و متوجه روشن شدن دستگاه میشید
      به غیر از جریان راه دیگه ای وجود نداره؟!یک راه دیگه ای که به ذهنم میرسه اینکه با یه رله اینکارو انجام بدم ولی رله سایزش بزرگه و محدودیت جا دارم
      جدیدترین ویرایش توسط amirhossein2; ۱۳:۰۱ ۱۳۹۶/۰۶/۲۶.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirhossein2 نمایش پست ها
        به غیر از جریان راه دیگه ای وجود نداره؟!یک راه دیگه ای که به ذهنم میرسه اینکه با یه رله اینکارو انجام بدم ولی رله سایزش بزرگه و محدودیت جا دارم
        من سوالتون رو درست موجه نشدم!
        در واقع شما میخواید زمانی که 30 ولت از سیم عبور کرد رو تشخیص بدین درسته؟
        اگه درست متوجه شده باشم میتونید از اپتوکوپلر استفاده کنید که فضای کمی رو اشغال میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
          من سوالتون رو درست موجه نشدم!
          در واقع شما میخواید زمانی که 30 ولت از سیم عبور کرد رو تشخیص بدین درسته؟
          اگه درست متوجه شده باشم میتونید از اپتوکوپلر استفاده کنید که فضای کمی رو اشغال میکنه
          بله منظورم همین بود
          اگه امکانش هست یک مقدار در مورد انتخاب مدل راهنمایی بفرمایید
          همونطور که گفتم ولتاژ سیم تا 30 ولت امکان داره بره
          طبق گفته این سایت برای جریان 24 ولتی یک مقاومت 380 اهمی 2 وات سر راه آند گذاشته
          آیا درسته این کار؟
          دیدگاه

سلام

این یه مدار نمونه واسه کاری که شما میخواید
            چون سرعت سوئیچ پایین هست یه مقاومت 10 کیلو با آند سری کنید حله
            اون led هم اختیاری هست
            موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X