اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت اکولایزر 3 باند (باس، تریبل ، میدرینج)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت اکولایزر 3 باند (باس، تریبل ، میدرینج)

سلام
    عکس و فایل پروژه هم اپلود شد
    میخواستم مدار اکولایرز سه باند بسازم توی اینترنت طرحای زیادی هست
    من این طرح رو انتخاب کردم چون هم قطعاتش در دسترس تر هست
    و هم اینکه به گفته سایت این یک پری امپلیفایر تون کنترل ترانزیستوری هست یعنی کافیه بهش میکروفن وصل کنی
    این ادرس صفحه
    اینم عکس مدار

این لیست قطعات
    Parts list:

1. Q1, Q2= BC548, or BC547, or BC549 NPN transistor
    2. VR1,VR2,VR3= 47K linear T/C
    3. R1=33K
    4. R2=33K
    5. R3=22k
    6. R4=22K
    7. R5=33K
    8. R6=1K
    9. R7=100K
    10. R8=4.7K
    11. R9=470
    12. C1,C2,C3=0.047µF, or 472
    13. C4=470pF
    14. C5=1µF
    15. C6=4.7µF
    16. C7=47pF
    17. C8=100pF
    18. بنابراین من رفتم تو سایت easyeda.com و سعی کردم مدار رو بکشم چون هیچ نرم افزار خاصی رو سیستم ندارم بسختی تونستم مدار رو بکشم که برم سراغ اتوکاری و باقی قضایا
    19. قبلش خواستم از دوستان بپرسم به نظر شما شدنی هست چون من تا حالا چندتا مدار تست کردم کارنکردن ورودی صدا P1 خروجی صدا P2 و برق مدار P3 که 12 ولت هست البته 12 ولت دوبل شاید بخواد هنوز امتحان نکردم (نتیجه رو اصلاح میکنم در همین پست)
    20. با توجه به تجربه کاری شما عزیزان آیا درست شدنی هست؟ واقعا خسته شدم از بس تست کردم
    21. کیت این مدار در بازار نبود وگرنه دوستان رو زحمت نمیدادم'
    22. اینم لینک دانلود پروژه اش توی پرتئوس
    23. اینم لینک دانلود پروژه پرتئوس
      کد:
      http://s8.picofile.com/file/8306971026/3_band_eq_pdsprj.html

فقط خاذن قطبی هاش رو فکر کنم اشتباه زدم اگه اشتباهه درستش کنید

بسیار ممنون
    جدیدترین ویرایش توسط koper; ۱۱:۱۸ ۱۳۹۶/۰۷/۰۵. دلیل: اصلاح نقشه مدار

پاسخ : کمک برای ساخت اکولایزر 3 باند (باس، تریبل ، میدرینج)

سلام دوست عزیز این مدار فقط یک خروجی و یک ورودی داره.
    و فقط میتونی برای یه باند ازش استفاده کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidreza_elec نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز این مدار فقط یک خروجی و یک ورودی داره.
      و فقط میتونی برای یه باند ازش استفاده کنی
      اولا ممنون بخاطر شرکت در گفتگو
      دوما منظورت چیه؟ خب اکولایزر که استریو نیست اصلا

دیدگاه

میدونم
        ولی چون شما توی عنوان گفتی سه باند اینو گفتم که برای ساپورت سه باند باید سه تا مدارو بسازی
        جدیدترین ویرایش توسط omidreza_elec; ۲۳:۰۸ ۱۳۹۶/۰۶/۲۸.

دیدگاه

میدونم.
          ولی چون شما توی عنوان گفتی سه باند اینو گفتم که برای ساپورت سه باند باید سه تا مدارو بسازی
          داداش ما رو گرفتی؟! شوخیت گرفته ؟! من از بس مدارهای مختلف رو آزمایش کردم دیگه خسته شدم گفتم دوستان که تجربه بیشتری دارند راهنماییم کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط koper نمایش پست ها
            داداش ما رو گرفتی؟! شوخیت گرفته ؟! من از بس مدارهای مختلف رو آزمایش کردم دیگه خسته شدم گفتم دوستان که تجربه بیشتری دارند راهنماییم کنن
            مگه مدارو واسه ی اهنگ نمیخوای؟.
            خب شما گفتی سه تا باند یعنی سه تا خروجی که بره به امپ اصلی.
            اگرنه همین مدار خوبه و مشکلی نداره.
            واسه ی طراحیpcbمیتونی از proteusاستفاده کنی

دیدگاه

مگه مدارو واسه ی اهنگ نمیخوای؟.
              خب شما گفتی سه تا باند یعنی سه تا خروجی که بره به امپ اصلی.
              اگرنه همین مدار خوبه و مشکلی نداره.
              واسه ی طراحیpcbمیتونی از proteusاستفاده کنی
              اگه مارو گرفتی که زدی به خال
              اگه جدی میگی باید بگم سه باند یعنی سه باند فرکانسی LOW /HIGH / MID یا به قول معروف
              بیس محدوده 100 هرتز

مید رنج محدوده 2000 هرتز

تریبل محدوده 9000 هرتز
              جدیدترین ویرایش توسط koper; ۰۱:۰۴ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹.

دیدگاه

اگه مارو گرفتی که زدی به خال
                اگه جدی میگی باید بگم سه باند یعنی سه باند فرکانسی LOW /HIGH / MID یا به قول معروف BASS/MID/TERIBL
                من همچین جسارتی نکردم و نمیکنم.
                پس من اشتباه متوجه شدم.
                اگر جسارتی شده من عذر خواهی میکنم.
                در مورد این مدار هم مشکلی نمیبینم ولی اونی که کشیدی پایه ی امیتر یکی از ترانزیستور ها به هیچی وصل نیست. مدار هم قدیمی به نظر میرسه.

دیدگاه

من این مدار رو تست نکردم ولی پی سی بی اصلا خوب نیست پی سی بی این مدار باید فشرده تر باشه خطوط خیلی نازکه . گراند همون برق منفی. باید در سطح فیبر پخش بشه بعنی هر جا که خالیه را مسی کن و گراند را بهش وصل کن
                  یک فیلتر ورودی هم لازم داره این مدار. اینجوری که مثبت با یک مقاوت 10 اهم وصل میشه. و یک خازن 220 میکروفاراد بعد همین مقاوت به مثبت منفی وصل میشه
                  ولی در کل من فکر نمیکنم صدای خوبی از این در بیاد .تقویت کننده های ترانزیستوری اگر تو کلاس َA بسته میشدن حرفی واسه گفتن داشتن
                  ولی من میگم پی سی بی نزن رو یه برد سوراخ دار کوچیک امتحانش کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                    من این مدار رو تست نکردم ولی پی سی بی اصلا خوب نیست پی سی بی این مدار باید فشرده تر باشه خطوط خیلی نازکه . گراند همون برق منفی. باید در سطح فیبر پخش بشه بعنی هر جا که خالیه را مسی کن و گراند را بهش وصل کن
                    درسته این پی سی بی اصلا خوب نیست از بعد از ظهر تا حالا دارم روی کوچک کردن حجم مدار کار میکنم یه خورده بهتر شده در مورد گراند کردن جاهای خالی هم درست میگید بله باید اونجا ها رو هم پر کنم
                    یک فیلتر ورودی هم لازم داره این مدار. اینجوری که مثبت با یک مقاوت 10 اهم وصل میشه. و یک خازن 220 میکروفاراد بعد همین مقاوت به مثبت منفی وصل میشه
                    اینجا رو کامل متوجه نشدم ولی عکس که از مدار گذاشتم خازن های قطبیش رو برعکس کشیدم الان اصلاحش کردم
                    ولی در کل من فکر نمیکنم صدای خوبی از این در بیاد .تقویت کننده های ترانزیستوری اگر تو کلاس َA بسته میشدن حرفی واسه گفتن داشتن
                    الان این یعنی چی ؟ منظورتون قدرت صداست یا کیفیت صدا و اینکه امپلی فایری که در دل مدار قرار داره کلاسش A هست یا؟ چی هست؟؟
                    ولی من میگم پی سی بی نزن رو یه برد سوراخ دار کوچیک امتحانش کن
                    اینم درست میگید ولی گفتم قبلا از بستن قطعات از دوستان گلی مثل شما مشورت بگیرم

بسیار مممنون
                    جدیدترین ویرایش توسط koper; ۰۰:۱۶ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹.

دیدگاه

فیلتر را توی عکس اضافه کردم مقوت رو 10 تا 22 اهم بزار
                      در مورد انواع تقویت کننده ها سرچ کنید "انواع تقویت کننده های ترانزیستوری"
                      راهنمایی اصلی من اینه که روی برد سوراخ دار امتحانش کن راضیت که کرد اونوقت پی سی بی بکش. حالا چرا؟
                      یک- ازش راضی باشی بهتر میکشی
                      دو-ازش راضی نباشی چون کار زیاد نکردی بابتش دلسرد نمیشی
                      سه- انداره قطعات دستت میاد و روشهای بهتری برای کشیدن پی سی بی به ذهنت میرسه
                      چهار- ............................................. هر چی دوست دارید در نقطه چین بنویسید

دیدگاه

دوستان فکر کنم تا 100 راه برای نساختن اکولایزر 3 باند پیدا نکنم نمیتونم یه اکولایزر سه باند بسازم این مدار هم کار نکردفقط دوستان توی پروتوس میشه مدار اکولایزر رو تست کرد؟؟ آیا؟
                        من مدار رو توی پرتئوس کشیدم اما بلد نبودم برق وارد مدار کنم برقش یه سر داره (مثبت ولی منفی نداره) و صدا وارد کنم فقط نماد اسپیکر رو زدم
                        دوستان خواهشا اگه زحمتی نیست توی پرتئوس اگه قابل تست کردن هست مدار رو تست کنید برام چند دقیقه دیگه مدار رو اپلود میکنم
                        این یه کلیپ تست امپلیفایر در پرتئوس در یوتیوب خودم چیزی نفهمیدم

اینم لینک دانلود پروژه پرتئوس
                        کد:
                        http://s8.picofile.com/file/8306971026/3_band_eq_pdsprj.html
                        فقط خاذن قطبی هاش شاید درست نباشند یه نگاه بندازین میفهمین چون تو پرتئوس نتونستم خاذن قطبی پیدا کنم
                        جدیدترین ویرایش توسط koper; ۱۷:۰۶ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹.

دیدگاه

اینم لینک دانلود پروژه پرتئوس

اینو ببین یه سیگنال یک کیلو یک ولت به ورودی داده شده و در سه جای مدار اون سیگنال پی گیری شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
                            http://s8.picofile.com/file/83070017...eq_pdsprj.html
                            اینو ببین یه سیگنال یک کیلو یک ولت به ورودی داده شده و در سه جای مدار اون سیگنال پی گیری شده
                            دستت درد نکنه یعنی اینم کار بکن نیست برای ما

دیدگاه

فکر مکینم باید از منبع تغذیه دوبل استفاده میکردم توی پرتئوس منبع تغذیه دوبل رو بلد نیستم اضافه کنم پس
                              باید فیزیکی امتحان کنم نتیجه اش رو همینجا میگم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X