اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط labview با plc

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط labview با plc

با سلام،
    میخواستم بدونم کسی هست که به ارتباط labview با plc علاقه داشته باشه ؟
    من خودم تجربه های خوبی تو این زمینه دارم. از دوستانی که اطلاعات دارن خواهش میکنم کمک کنند.
    ببینیم اصلا علاقه مند هست ؟ :redface:

پاسخ : ارتباط labview با plc

علاقه مند که هست ولی تا حالا با این دو نرم افزار با هم کار نکردم

دیدگاه

سلام
      خیلی ممنون میشیم تجربیاتتونو اینجا قرار بدید اگه نمونه برنامه دارید پلود کنید

احتمالا از opc استفاده کردید من تا حالا نیاز نداشتم

ولی ایدههای خوبی ازش در میاد . لطفا راهنمایی کنید
      عذر می خوام املاء و نگارش من ضعیف است شما باید یکزره بیشتر توجه کنید تا متوجه مطلب من بشید.
      برتراند راسل :وقتی اینهمه اشتباهات جدید وجود دارد که می توان مرتکب شد , چرا باید همان قدیمی ها راتکرار کرد!؟

دیدگاه

منظورم PLC بود و این سخت افزاره نه نرم افزار .
        با چند وسیله میشه توسط Labview با هر پی ال سی ارتباط بر قرار کرد، یکیش OPC دیگری استفاده از درایورهای مخصوص PLC که توسط شرکت سازنده ساخته میشه و یا استفاده از پروتکل های استاندارد مثل modbus و .... ویا استفاد از پروتکل های من درآوردی در لایه اپلیکیشن البته :biggrin:
        من با استفاده از PLC های خود NI هم چند تا پروژه کار کردم که در واقع PAC هستند و واقعا وقتی باهاشون کار میکنی میتونی تفاوت یک PLC زیمنس را با یک PAC مثل fielpoint حس کنی.

دیدگاه

خوب پس شما با خود NI-PAC کاردردین خوش بحالتون :applause: :applause: :applause:
          منLABVIEW
          کارکردم ولی همیشه حسرت داشتن یک سخت افزار NI داشتم :rolleyes: میشه بگین برا کارخونه بوده یا جای دیگه و اینکه مثل اینکه تهش تو ایران مشکل است چون مال آمریکاست راستی از قیمتش خبر دارین

منظور شما از مقایسه NI fielpoint PAC با SIMENS PLC منظورتون قویتر بودن محیط LABVIEW برای برنامه نوشتن نسبت به S7 است

مسلما برنامه نویسی LABVIEW خیلی بهنر خواهد بود منظورتون همینه؟
          عذر می خوام املاء و نگارش من ضعیف است شما باید یکزره بیشتر توجه کنید تا متوجه مطلب من بشید.
          برتراند راسل :وقتی اینهمه اشتباهات جدید وجود دارد که می توان مرتکب شد , چرا باید همان قدیمی ها راتکرار کرد!؟

دیدگاه

ببخشید دیر جواب دادم ،
            باید بگم ما جند تا از اینا رو به سختی وارد کردیم چون شرکت ni برای ایران خیلی سخت میگیره . یکیش رو برای مانیتورینگ یه پل به عنوان دیتا لاگر استفاده کردیم ، در واقع کلی lvdt و شیب سنج و غیه برای رفتار سنجی سازه بهش وصل بود و بقیه هم برای کارخانه.
            درواقع این pac ها دارای سیستم عامل realtime هست و با نصب ماژول real time روی labview میشه براش مثل کامپیوتر application بنویسید ، با همان محیط labview ، و خوب این کار رو در مقایسه با plc های معمولی که باید باladder یا ... براش برنامه بنویسی خیلی راحت تر کرده و در واقع دستت خیلی بازتره.

دیدگاه

سلام دوستان
              چرا این بحث رو ادامه نمی دین . چطوری میشه بین PLC زینمس و LABVIEW ارتباط برقرار کرد.
              من خودم با AVR با lABVIEW8.6 ارتباط برقرار کردم. ولی با pLC نمی دونم چطوری. البته باید PLC درایور نرم افزاری خاصی رو داشته باشه تا بتونه این کار رو انجام بده.
              منتظر نظرات شما دوستان هستم
              انجمن LABVIEW
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=279.0
              اموزش ميكروكنترلرهاي AVR به زبان ساده
              http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html

دیدگاه

سلام. به نظر من یکی از بهترین روشها استفاده از DSC Module تو Labview است. به راحتی و با استفاده از OPc server میتونید داده ها رو بین PLc و Labview به اشتراک بزارین..

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=50602.0;topicseen

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X