اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در باره ups و avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در باره ups و avr

سلام .
    می خواستم بپرسم چرا علی رغم اینکه avr خیلی بهتر از 8051 هستش
    از 8051 توی ups ها استفاده میشه؟
    هم adc هم کریستال و ... رو میشه با استفاده از avr کوچیک کرد .
    سوال دوم من هم در مورد lcd هستش که چکار کنم توی یه محیط فوق العاده پر نویز قاطی نکنه .
    توی این جور مواقع یه مشت کارکترهای چینی و ژاپنی نشون داده میشه .
    ممنونم.
    من شکوفایی گلهای امیدم را در رویاها می بینم ,
    و ندایی که به من می گوید , گر چه شب تاریک است ,دل قوی دار سحر نزدیک است .

پاسخ : سوال در باره ups و avr

[quote author=amjad link=topic=21489.msg100485#msg100485 date=1225556885]
    سلام .
    من هم با مشکل lcdوچینی ژاپنی نوشتن روبرو هستم ولی جوابی دریافت نکردم

دیدگاه

پاسخ : سوال در باره ups و avr

اون یو پی اس هایی که از 8051 استفاده می کنند مثل SMK یا PCM ... قدیمی هستند حتی اونهایی هم که الان چین یا ایران داره تولید می کنه و داخلشون 8051 هست Design شون قدیمیه . اما یو پی اس های خوب و توان بالا مثل Meta , APC ,Power wave ,... از PIC و AVR استفاده می کنند البت نه به عنوان پروسسور اصلی . پروسسور اصلی مثلا Power wave کنترلر ARM هست .

سوال دوم من هم در مورد lcd هستش که چکار کنم توی یه محیط فوق العاده پر نویز قاطی نکنه .
      توی این جور مواقع یه مشت کارکترهای چینی و ژاپنی نشون داده میشه .
      این مورد همیشه به نویز برنمی گرده . می تونه مربوط به برنامه هم باشه به ویژه اینکه کامپایلر تون " بسکام " باشه . ( بیسیک این جور مشکلاتش بیشتره )
      اما اگه تو شرایط نرمال برنامه تون درست کار می کنه و ال سی دی درست کارش رو انجام می ده برمی گرده به نویز .

راه حل : باید تو مسیر های مربوط به VCC و GND از خازنهای سرامیکی یا MKP و کلا خازنهای Low ESR استفاده کنید (decoupling ) . همچنین برای PCB باید نت مربوط به GND رو تا ماکزیمم حد ممکن ضخیم کنید . VCC رو مستقیم از خروجی 7805 نگیرید و یک سلف 10 میکرو هانری بین خروجی 7805 و VCC میکرو و ال سی دی قرار بدید .
      آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
      سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X