اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شروع کار با اردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شروع کار با اردینو

سلامبنده دانشجوی ارشد مهندسی شیمی گرایش مدلسازی، شبیه سازی و کنترل هستم. هر پروژه ای که تا حالا انجام دادم تو محیط نرم افزاری بوده، حالا برای پروژم باید فرآیندی که مدلسازی کردم رو به صورت سخت افراری اجرا کنم. از اونجایی که اطلاعات زیادی تو زمینه الکترونیک ندارم ازتون مشورت میخام.کلیت کار اینه که یک فرآیند پالایشگاهی باید تو مقیاس آزمایشگاهی کنترل بشه، که این کار بوسیله سنسورهای دما، فشار، سطح مایع، دبی سنج و ... و با کمک شیرهای کنترل، هیتر و ... انجام میشه. میکرو کنترلر باید این ها رو کنترل کنه و اطلاعات بوسیله ی تلفن همراه به میکرو کنترلر فرستاده بشه (ست پوینت ها و از این دست اطلاعات)با جستوجویی که تو محیط نت داشتم به این جمع بندی رسیدم که برای آدمی مثل من که سررشته زیادی از الکترونیک نداره کیت های اردینو گزینه مناسبیهحالا باتوجه به این مقدمه چندتا سوال داشتم ازتون که ممنون میشم راهنماییم کنید؛1. آیا واقعا اردینو برای کار من مناسبه؟ 2. با توجه به اینکه تعداد سنسورها و رله های مورد نیاز برای کنترل فرآیند زیاده (فعلا حدود ١٠ سنسور مختلف) و در آینده هم تعدادشون بیشتر میشه، اردینو قابلیت این رو داره که بعدا بشه به پورت هاش اضافه کرد؟ (یه چیزایی راجع به پورت اکسپندر دیدم تو نت)3. برد مورد نظر برای ارتباط با کنترلر حداکثر ١٠٠٠ متره یعنی از بلوتوث و وای فای نمیشه استفاده کرد، حالا نظر من اینه که موبایل ار طریق otg اطلاعات رو بوسیله یک فرستنده رادیویی ارسال کنه، (نظر شما چیه؟) باز هم با جستوجویی که توی نت داشتم به یک مورد رسیدم که لینکش رو گذاشتم: http://shop.aftabrayaneh.com/USB_Ser...20__AFTAB.html حالا سوالی که دارم اینه؛ باکمک اداپتور یو اس بی این فرستنده و استفاده از کابل otg میشه اطلاعات رو ارسال کرد یا باید برای گوشی هم یک برد اردینو جدا در نظر گرفت و فرستنده رو به اردینو متصل و اردینو رو با otg متصل کرد؟

پاسخ : شروع کار با اردینو

نوشته اصلی توسط Eh3an.r نمایش پست ها
    آیا واقعا اردینو برای کار من مناسبه؟ 2. با توجه به اینکه تعداد سنسورها و رله های مورد نیاز برای کنترل فرآیند زیاده (فعلا حدود ١٠ سنسور مختلف) و در آینده هم تعدادشون بیشتر میشه
    من میگم نه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
      من میگم نه .
      پیشنهادتون چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Eh3an.r نمایش پست ها
        پیشنهادتون چیه؟
        پی ال سی برای کنترل و ارسال اطلاعات به یک پی سی جهت ذخیره اطلاعات و بقیه مواردی هم گه گفتین با وجود پی سی حله

دیدگاه

من میگم نه .
          پی ال سی برای کنترل و ارسال اطلاعات به یک پی سی جهت ذخیره اطلاعات و بقیه مواردی هم گه گفتین با وجود پی سی حله
          آخه میدونید قراره با یک تبلت فرآیند کنترل بشه و احتیاج به یک رابط کاربری گرافیکی دارماز طرفی هم پی ال سی بیشتر به درد پروژه نهایی میخوره نه کار من که هنوز تو مرحله آزمایشهو اینکه از نظر قیمتی اردینو و پی ال سی قابل قیاس نیستند!

دیدگاه

البته من الان نمیدونم پروسه کنترل در چه حده. در هر حال همه این پروسه را باید بنویسی و تو میکرو جا بدی و در جایی اطلاعات رو ذخیره کنی. احتمالا میخوای با سنسورهای مرتبط با اردینو کار کنی.
            همه اینا شدنیه و در انتها شما نسبت به ابزارهایی که داری باهاش کار میکنی نتیجه گیری خواهی کرد و میری برای کار اصلی .
            من نسبت به اصولی که فرا گرفتم گفتم نه؛؛ بدون اطلاع کامل از دقتها و حساسیتهای پروژه.

دیدگاه

سلام
              به نظر من با توجه به اینکه رشته تون در این زمینه نیست برای شروع کار و بدون مقدمه اردوینو براتون بهترین گزینست !!
              چون نیازی به ورود به جزئیات کار نداره و برنامه نویسیشم به نسبت براتون راحت تر و قابل فهم تر خواهد بود ....
              نسبت به کاراییتون از انواع مختلفی مثل mega2560 و... میتونید استفاده کنید و دارای شیلدهای مختلفی هستند که نگرانی بابت افزایش سنسورو کم میکنه براتون ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X