ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2017/09/21
    5
    1

شروع كار با اردينو

سلامبنده دانشجوي ارشد مهندسي شيمي گرايش مدلسازي، شبيه سازي و كنترل هستم. هر پروژه اي كه تا حالا انجام دادم تو محيط نرم افزاري بوده، حالا براي پروژم بايد فرآيندي كه مدلسازي كردم رو به صورت سخت افراري اجرا كنم. از اونجايي كه اطلاعات زيادي تو زمينه الكترونيك ندارم ازتون مشورت ميخام.كليت كار اينه كه يك فرآيند پالايشگاهي بايد تو مقياس آزمايشگاهي كنترل بشه، كه اين كار بوسيله سنسورهاي دما، فشار، سطح مايع، دبي سنج و ... و با كمك شيرهاي كنترل، هيتر و ... انجام ميشه. ميكرو كنترلر بايد اين ها رو كنترل كنه و اطلاعات بوسيله ي تلفن همراه به ميكرو كنترلر فرستاده بشه (ست پوينت ها و از اين دست اطلاعات)با جستوجويي كه تو محيط نت داشتم به اين جمع بندي رسيدم كه براي آدمي مثل من كه سررشته زيادي از الكترونيك نداره كيت هاي اردينو گزينه مناسبيهحالا باتوجه به اين مقدمه چندتا سوال داشتم ازتون كه ممنون ميشم راهنماييم كنيد؛1. آيا واقعا اردينو براي كار من مناسبه؟ 2. با توجه به اينكه تعداد سنسورها و رله هاي مورد نياز براي كنترل فرآيند زياده (فعلا حدود ١٠ سنسور مختلف) و در آينده هم تعدادشون بيشتر ميشه، اردينو قابليت اين رو داره كه بعدا بشه به پورت هاش اضافه كرد؟ (يه چيزايي راجع به پورت اكسپندر ديدم تو نت)3. برد مورد نظر براي ارتباط با كنترلر حداكثر ١٠٠٠ متره يعني از بلوتوث و واي فاي نميشه استفاده كرد، حالا نظر من اينه كه موبايل ار طريق otg اطلاعات رو بوسيله يك فرستنده راديويي ارسال كنه، (نظر شما چيه؟) باز هم با جستوجويي كه توي نت داشتم به يك مورد رسيدم كه لينكش رو گذاشتم:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

حالا سوالي كه دارم اينه؛ باكمك اداپتور يو اس بي اين فرستنده و استفاده از كابل otg ميشه اطلاعات رو ارسال كرد يا بايد براي گوشي هم يك برد اردينو جدا در نظر گرفت و فرستنده رو به اردينو متصل و اردينو رو با otg متصل كرد؟
    2017/08/27
    648
    516

پاسخ : شروع كار با اردينو

نقل قول نوشته اصلی توسط Eh3an.r

آيا واقعا اردينو براي كار من مناسبه؟ 2. با توجه به اينكه تعداد سنسورها و رله هاي مورد نياز براي كنترل فرآيند زياده (فعلا حدود ١٠ سنسور مختلف) و در آينده هم تعدادشون بيشتر ميشه
    من میگم نه .
    2017/09/21
    5
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط kamy007

من میگم نه .
    پيشنهادتون چيه؟
    2017/08/27
    648
    516

نقل قول نوشته اصلی توسط Eh3an.r

پيشنهادتون چيه؟
    پی ال سی برای کنترل و ارسال اطلاعات به یک پی سی جهت ذخیره اطلاعات و بقیه مواردی هم گه گفتین با وجود پی سی حله
    2017/09/21
    5
    1

من میگم نه .

پی ال سی برای کنترل و ارسال اطلاعات به یک پی سی جهت ذخیره اطلاعات و بقیه مواردی هم گه گفتین با وجود پی سی حله
    آخه ميدونيد قراره با يك تبلت فرآيند كنترل بشه و احتياج به يك رابط كاربري گرافيكي دارماز طرفي هم پي ال سي بيشتر به درد پروژه نهايي ميخوره نه كار من كه هنوز تو مرحله آزمايشهو اينكه از نظر قيمتي اردينو و پي ال سي قابل قياس نيستند!
    2017/08/27
    648
    516

البته من الان نمیدونم پروسه کنترل در چه حده. در هر حال همه این پروسه را باید بنویسی و تو میکرو جا بدی و در جایی اطلاعات رو ذخیره کنی. احتمالا میخوای با سنسورهای مرتبط با اردینو کار کنی.
    همه اینا شدنیه و در انتها شما نسبت به ابزارهایی که داری باهاش کار میکنی نتیجه گیری خواهی کرد و میری برای کار اصلی .
    من نسبت به اصولی که فرا گرفتم گفتم نه؛؛ بدون اطلاع کامل از دقتها و حساسیتهای پروژه.
    2016/04/06
    383
    529

سلام
    به نظر من با توجه به اینکه رشته تون در این زمینه نیست برای شروع کار و بدون مقدمه اردوینو براتون بهترین گزینست !!
    چون نیازی به ورود به جزئیات کار نداره و برنامه نویسیشم به نسبت براتون راحت تر و قابل فهم تر خواهد بود ....
    نسبت به کاراییتون از انواع مختلفی مثل mega2560 و... میتونید استفاده کنید و دارای شیلدهای مختلفی هستند که نگرانی بابت افزایش سنسورو کم میکنه براتون ....
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7