اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فلزیاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار فلزیاب

سلام دوستان من این مدارو مونتاژ کردم ولی کار نمیکنه
    بنظر شما مشکل مدار کجاست؟
    و اینکه میتونم مدارو بجای 9 ولت باطری با 15 ولت اداپتور تغذیه کنم؟

نوشته اصلی توسط طراح نمایش پست ها
    در محاسبه بخش انتگرال باید حاصل جمع خطای فعلی و خطای قبلی را بر دو تقسیم و در زمان نمونه گیری و Ki ضرب کنید.

ببخشید که نقل شمارو اینجا اوردم امکان ارسال پیام نبود
    لطفا کمک کنید این مدارو با کلی دردسر مونتاژ کردم (بخاطر کم یاب بودن دو قطعه دیود و کریستال) بعد یک هفته کار نهایتا کار نکرد و چون اولین مدار بود بشدت مایوس شدم ...
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۱۸:۱۸ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱.

پاسخ : مدار فلزیاب

نوشته اصلی توسط دیپلمات نمایش پست ها
    لطفا کمک کنید این مدارو با کلی دردسر مونتاژ کردم (بخاطر کم یاب بودن دو قطعه دیود و کریستال) بعد یک هفته کار نهایتا کار نکرد و چون اولین مدار بود بشدت مایوس شدم
    من میتونم یه سوال از شما بپرسم؟ این سوال از خیلی های دیگه هم هست
    چرا قبل از ساخت مشورت نمیکنید در همین انجمن؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamy007 نمایش پست ها
      من میتونم یه سوال از شما بپرسم؟ این سوال از خیلی های دیگه هم هست
      چرا قبل از ساخت مشورت نمیکنید در همین انجمن؟؟
      درس عبرت شد برای مدارات بعدی

دیدگاه

اینم توضیحات طراح مدار:How the circuit works

The circuit uses the IC1 which is the CD4011 and the IC2, the CD4023, both of these are logic ICs. The reference generator is implemented in two logic elements of the integrated circuit IC2. Its frequency is stabilized and is determined by the quartz crystal X which is 1MHz. The generator with a variable frequency is made on the first two elements of the IC1. The oscillating circuit here is formed by the search coil L, the capacitors and the varicap. The potentiometer 10K is for tuning to a frequency of 100kHz, this actually sets the required voltage to the varicap VD1.The circuit use the signal logic elements IC1-3 and IC2-3 as buffer amplifiers and the signal mixer is the IC1-4. The speaker should be a high resistance phone capsule. And the capacitor C10 is used as a shunt capacitor for the high frequency coming from the mixer.The metal detector circuit is powered by a 9V DC battery or you can use 6 AA batteries for much longer working times. The capacitors C8 and C9 work as a filter. The search coil requires special precision and attention in its construction.

دیدگاه

اینم توضیحات طراح مدار:How the circuit works
          The circuit uses the IC1 which is the CD4011 and the IC2, the CD4023, both of these are logic ICs. The reference generator is implemented in two logic elements of the integrated circuit IC2. Its frequency is stabilized and is determined by the quartz crystal X which is 1MHz. The generator with a variable frequency is made on the first two elements of the IC1. The oscillating circuit here is formed by the search coil L, the capacitors and the varicap. The potentiometer 10K is for tuning to a frequency of 100kHz, this actually sets the required voltage to the varicap VD1.The circuit use the signal logic elements IC1-3 and IC2-3 as buffer amplifiers and the signal mixer is the IC1-4. The speaker should be a high resistance phone capsule. And the capacitor C10 is used as a shunt capacitor for the high frequency coming from the mixer.The metal detector circuit is powered by a 9V DC battery or you can use 6 AA batteries for much longer working times. The capacitors C8 and C9 work as a filter. The search coil requires special precision and attention in its construction.
          با سلام:
          کریستال این مدار 1 مگا هرتز و بسیار فراوان می باشد.چون حداکثر کار آی سی های سیموس 4011 پانزده ولت است و ولتاژ کار خازن 50 ولت است بله شما می توانید حد اکثر تا 15 ولت کار کنید. فقط توجه داشته باشید در هنگام نصب آداپتور ولتاژ شما 15 ولت بیشتر نباشد. در متن جمله اشاره بهم اندازه سلف نشده است.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
            با سلام:
            کریستال این مدار 1 مگا هرتز و بسیار فراوان می باشد.چون حداکثر کار آی سی های سیموس 4011 پانزده ولت است و ولتاژ کار خازن 50 ولت است بله شما می توانید حد اکثر تا 15 ولت کار کنید. فقط توجه داشته باشید در هنگام نصب آداپتور ولتاژ شما 15 ولت بیشتر نباشد. در متن جمله اشاره بهم اندازه سلف نشده است.
            ممنون برادر همین کارو میکنم و نتیجه شو اینجا میزارم (ولتاژ ادابتور رو با مولتی متر اندازه گرفتم 14.3 ولت هست)
            +
            امروز همه قطعات مدارو ازمایش کردم روی برد اسپیکر خراب بود و یک اسپیکر ازینهایی که داخل عروسک های بچه گانس گذاشتم و حالا مدار صدا داره منتها صدایی با فرکانس ثابت و هیچ عکس العملی نه به فلزات داره و نه اینکه مقدار صدا با تغییر مقاومت ده کا هم تغییر نمیکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
              با سلام:
              سلام .. همه قطعات و مسیرهارو کاملا چک کردم ، همه سالم هستند منتها هیچ ولتاژی به دو سر سیم پیچ وارد نمیشه

دیدگاه

سلام .. همه قطعات و مسیرهارو کاملا چک کردم ، همه سالم هستند منتها هیچ ولتاژی به دو سر سیم پیچ وارد نمیشه
                با سلام:نوسانات دو سر کویل فقط با اوسیلوسکوپ قابل مشاهده است.
                علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

منم درست کردم منتها خازن ها باید پیکوفاراد باشن البته کپسول تلفن هم گیر نیاوردم به هدفون وصل کردم و کریستال هم ۴ مگ استفاده کردم بعد با یه آی سی تقسیم کننده تقسیم ۴ کردم برای من فقط ۴۰۱۱ جواب میده خروجی داره اونم به همه چیط واکنش نشون میده البته دادم برام سیمپیچی کنن که اشتباه سیمپیچی کردنبرای من آی سی ۴۰۲۳ رو در آوردم توی عملکرد دستگاه تاثیری نداشت

دیدگاه

عجب
                    سلام منم مونتاژ کردم ولی تو کریستال مونده ام پیدا نمیشه ۱مکا هرتز
                    پس تلاش بی نتیجه هست

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

داداش یه مدار خوب و قابل قبول تا برد چهار متر دارید بفرستید ممنون میشم

Pi باشه فکر کنم حله

hadimarzabadi@gmail.com. این جیمل ام هست ممنون میشم بفرستید

دیدگاه

بهاحتمال زیاد اهم سیم پیچتان زیاد یعنی یا از سیم ضخیمتر از چیزی که باید استفاده میکردید استفاده کردید یا تعداد دورهاش رو زیاد زدید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X