ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مدار فلزیاب

2017/08/09
    12
    1

مدار فلزیاب

سلام دوستان من این مدارو مونتاژ کردم ولی کار نمیکنه
    بنظر شما مشکل مدار کجاست؟
    و اینکه میتونم مدارو بجای 9 ولت باطری با 15 ولت اداپتور تغذیه کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط طراح

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

در محاسبه بخش انتگرال باید حاصل جمع خطای فعلی و خطای قبلی را بر دو تقسیم و در زمان نمونه گیری و Ki ضرب کنید.

ببخشید که نقل شمارو اینجا اوردم امکان ارسال پیام نبود
    لطفا کمک کنید این مدارو با کلی دردسر مونتاژ کردم (بخاطر کم یاب بودن دو قطعه دیود و کریستال) بعد یک هفته کار نهایتا کار نکرد و چون اولین مدار بود بشدت مایوس شدم ...
    ویرایش توسط اشکان غفارزاده : 2017/09/22 در ساعت 18:18
    2017/08/27
    648
    518

پاسخ : مدار فلزیاب

نقل قول نوشته اصلی توسط دیپلمات

لطفا کمک کنید این مدارو با کلی دردسر مونتاژ کردم (بخاطر کم یاب بودن دو قطعه دیود و کریستال) بعد یک هفته کار نهایتا کار نکرد و چون اولین مدار بود بشدت مایوس شدم
    من میتونم یه سوال از شما بپرسم؟ این سوال از خیلی های دیگه هم هست
    چرا قبل از ساخت مشورت نمیکنید در همین انجمن؟؟
    2017/08/09
    12
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط kamy007

من میتونم یه سوال از شما بپرسم؟ این سوال از خیلی های دیگه هم هست
    چرا قبل از ساخت مشورت نمیکنید در همین انجمن؟؟
    درس عبرت شد برای مدارات بعدی
    2017/08/09
    12
    1

اینم توضیحات طراح مدار:How the circuit works

The circuit uses the IC1 which is the

and the IC2, the

, both of these are logic ICs. The reference generator is implemented in two logic elements of the integrated circuit IC2. Its frequency is stabilized and is determined by the quartz crystal X which is 1MHz. The generator with a variable frequency is made on the first two elements of the IC1. The oscillating circuit here is formed by the search coil L, the capacitors and the varicap. The potentiometer 10K is for tuning to a frequency of 100kHz, this actually sets the required voltage to the varicap VD1.
    The circuit use the signal logic elements IC1-3 and IC2-3 as buffer amplifiers and the signal mixer is the IC1-4. The speaker should be a high resistance phone capsule. And the capacitor C10 is used as a shunt capacitor for the high frequency coming from the mixer.The metal detector circuit is powered by a 9V DC battery or you can use 6 AA batteries for much longer working times. The capacitors C8 and C9 work as a filter. The search coil requires special precision and attention in its construction.
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,460

اینم توضیحات طراح مدار:How the circuit works
    The circuit uses the IC1 which is the

and the IC2, the

, both of these are logic ICs. The reference generator is implemented in two logic elements of the integrated circuit IC2. Its frequency is stabilized and is determined by the quartz crystal X which is 1MHz. The generator with a variable frequency is made on the first two elements of the IC1. The oscillating circuit here is formed by the search coil L, the capacitors and the varicap. The potentiometer 10K is for tuning to a frequency of 100kHz, this actually sets the required voltage to the varicap VD1.
    The circuit use the signal logic elements IC1-3 and IC2-3 as buffer amplifiers and the signal mixer is the IC1-4. The speaker should be a high resistance phone capsule. And the capacitor C10 is used as a shunt capacitor for the high frequency coming from the mixer.The metal detector circuit is powered by a 9V DC battery or you can use 6 AA batteries for much longer working times. The capacitors C8 and C9 work as a filter. The search coil requires special precision and attention in its construction.
    با سلام:
    کریستال این مدار 1 مگا هرتز و بسیار فراوان می باشد.چون حداکثر کار آی سی های سیموس 4011 پانزده ولت است و ولتاژ کار خازن 50 ولت است بله شما می توانید حد اکثر تا 15 ولت کار کنید. فقط توجه داشته باشید در هنگام نصب آداپتور ولتاژ شما 15 ولت بیشتر نباشد. در متن جمله اشاره بهم اندازه سلف نشده است.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2017/08/09
    12
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيری

با سلام:
    کریستال این مدار 1 مگا هرتز و بسیار فراوان می باشد.چون حداکثر کار آی سی های سیموس 4011 پانزده ولت است و ولتاژ کار خازن 50 ولت است بله شما می توانید حد اکثر تا 15 ولت کار کنید. فقط توجه داشته باشید در هنگام نصب آداپتور ولتاژ شما 15 ولت بیشتر نباشد. در متن جمله اشاره بهم اندازه سلف نشده است.
    ممنون برادر همین کارو میکنم و نتیجه شو اینجا میزارم (ولتاژ ادابتور رو با مولتی متر اندازه گرفتم 14.3 ولت هست)
    +
    امروز همه قطعات مدارو ازمایش کردم روی برد اسپیکر خراب بود و یک اسپیکر ازینهایی که داخل عروسک های بچه گانس گذاشتم و حالا مدار صدا داره منتها صدایی با فرکانس ثابت و هیچ عکس العملی نه به فلزات داره و نه اینکه مقدار صدا با تغییر مقاومت ده کا هم تغییر نمیکنه
    2017/08/09
    12
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيری

با سلام:
    سلام .. همه قطعات و مسیرهارو کاملا چک کردم ، همه سالم هستند منتها هیچ ولتاژی به دو سر سیم پیچ وارد نمیشه
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,460

سلام .. همه قطعات و مسیرهارو کاملا چک کردم ، همه سالم هستند منتها هیچ ولتاژی به دو سر سیم پیچ وارد نمیشه
    با سلام:نوسانات دو سر کویل فقط با اوسیلوسکوپ قابل مشاهده است.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8