اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

mini pc ها چی هستن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

mini pc ها چی هستن

سلام
    دوستان این mini pc ها چی هستن؟؟برنامه نویسی روشون میشه انجام داد؟؟؟کجا کاربرد دارن؟؟

پاسخ : mini pc ها چی هستن

نوشته اصلی توسط aminpower7 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این mini pc ها چی هستن؟؟برنامه نویسی روشون میشه انجام داد؟؟؟کجا کاربرد دارن؟؟
    اسمش که روشه، کامپیوتر کوچیک !
    رزبری، سری اینتا اتم و کلی برد دیگه
    کلا هر کامپیوتر جمع و جور کوچیک (و معمولا ارزان رو) میگن minipc
    حالا روش برنامه نویسی هم شدیدا ربط داره به سیستم عاملی که روش نصب میشه
    بیشترشون لینوکس هستند، ولی تعدادی هم ویندوزی وجود داره
    دقیقا تو سیستم عامل ویندوز چطوری کار می کنی ؟ مثلا توی minipc ویندوزی هم با ویژوال استودیو برنامه بنویسی
    فقط به خاطر ارزون بودن شما محدودیت رم و حافظه و ... داری
    از این لینک یم تونی چندین و چند مدلش رو ببینی، مشخصات سخت افزاریشون رو بخونی کلا دستت میاد که چی به چیه
    خرید انواع مینی کامپیوتر(Mini PC) و بردهای مختلف اعم از بردهای خانواده رزبری پای، اورنج پای، Friendly، اندروید باکس، تی وی باکس و... در ابعادی کوچک با کارایی بالا و قیمت های مناسب

دیدگاه

یعنی ربطی به برنامه نویسی آرم دارن؟؟یا زبان مخصوصی دارن؟؟بنظرم خیلی جالب میان..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرشاد اکرمی نمایش پست ها
        از این لینک یم تونی چندین و چند مدلش رو ببینی، مشخصات سخت افزاریشون رو بخونی کلا دستت میاد که چی به چیه
        برای یک سیستم فقط جهت مانیورینگ از طریق پورت یو اس بی یا 232 وذخیره اطلاعات "دیتا لاگر" و پردازش خیلی سبک و ساده در حد رسم گراف و این جور چیزا بر روی مانیتور های جنرال . کدام مدل اقتصادی را پیشنهاد میدین.
        لطفا بغیر از لینوکس بیس یک مدل هم با قابلیت نصب ویندوز هم معرفی کنید

دیدگاه

مینی کامپیوتر ها انواع مختلفی دارن از رزبری پای گرفته تا بیگل بون و بردهای اورنج پای و ...
          برای برنامه نویسی هم هرکدوم به قدرت خودشون سیستم عامل و برنامه های مختلفی رو اجرا میکنن ...شما نسبت به کاربرد خودتون باید بردتون رو انتخاب کنید خود رزبری windows 10 iot رو ساپورت میکنه !!!

دیدگاه

هسته پردازشی شون آرم هست
            ولی نمیتونید با کیل و اینها براشون برنامه ریزی بکنید
            باید با سی یا پایتون یا جاوا و امثال اینها برنامه نویسی انجام بدید

درست مثل کامپیوتر میمونن فقط شما یه پورت GPIO دارید که ۴۰ تا پین داره و میتونید از طریق این پورت ادوات جانبی تون رو کنترل کنید
            SPI هم دارن. مثل میکرو ها نیستن که امکانات جانبی زیاد داشته باشن ولی عوضش قدرت پردازشی خوبی دارن

مثلا برد تینکر بورد محصول ایسوس پردازنده ۴ هسته ۱.۸ گیگاهرتزی داره
            از رسپبری خیلی قویتره ولی کار کردن باهاش سخت تر از رسپین (سیستم عامل استاندارد رزپبری پای) هستش

دیدگاه

با سلام
              میخواستم تاپیکی راه بندازم با موضوعی مشابه ولی وقتی این تاپیک رو دیدم گفتم شاید بهتر باشه اینجا مطرحش کنم.
              این بورد ها رو با کیل و ... مثل میکروپروسسورها نمیشه برنامه نویسی کرد اما آیا روشی وجود داره که بشه بدون نصب سیستم عامل لینوکس و... برنامه نویسی شون کرد؟ مثلا باهاشون مثل یه هدربورد رفتار کرد؟
              و سوال دیگه این که توی محیط لینوکس یا سایر سیستم عامل ها میشه این بوردها رو مثل سایر میکروها برنامه نویسی کرد؟ آیا برنامه نویسی تحت سیستم عامل به اندازه برنامه نویسی عادی سایر میکروها قدرت داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط دوست دار طبیعت نمایش پست ها
                با سلام
                میخواستم تاپیکی راه بندازم با موضوعی مشابه ولی وقتی این تاپیک رو دیدم گفتم شاید بهتر باشه اینجا مطرحش کنم.
                این بورد ها رو با کیل و ... مثل میکروپروسسورها نمیشه برنامه نویسی کرد اما آیا روشی وجود داره که بشه بدون نصب سیستم عامل لینوکس و... برنامه نویسی شون کرد؟ مثلا باهاشون مثل یه هدربورد رفتار کرد؟
                و سوال دیگه این که توی محیط لینوکس یا سایر سیستم عامل ها میشه این بوردها رو مثل سایر میکروها برنامه نویسی کرد؟ آیا برنامه نویسی تحت سیستم عامل به اندازه برنامه نویسی عادی سایر میکروها قدرت داره؟
                سلام
                در خصوص سوال اولتون بله میشه بدون سیستم عامل اینها رو برنامه نویسی کرد ولی کاری است بسیار سخت، وقت گیر و تخصصی. باید برنامه نویس واقعا حرفه ای باشید تا بتونید این کار رو انجام بدید
                من خودم به شخصه این رو اصلا پیشنهاد نمیکنم

در خصوص سوال دومتون، برنامه نویسی این برد ها دوست عزیز دقیقا مثل برنامه نویسی کامپیوتر میمونه. پس مثل بقیه میکرو ها نیست. همون طوری که شما با سی یا پایتون یا هر چیز دیگه ای میتونید برای کامپیوترتون برنامه نویسی کنید برای این بورد ها هم میشه برنامه نویسی کرد و باید بگم این روش برنامه نویسی از بعضی جهات بهتر و قویتر از برنامه نویسی میکرو هست و از بعضی جهات خیر. دقیقا مثل کامپیوتر میمونه دیگه. هیچ فرقی با کامپیوتر نداره

دیدگاه

Get news in USA Mart

eca.ir xanax wd symptomsarti kata xanax xanax 2 mg bar adiccion al xanaxativan vs xanax chart

دیدگاه

من یه مینی پی سی کمپانی mele خریدم ۸ گیگ رم بدون فنم هست در کل راضی کنندس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X