اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونه می شود یک کلید برق (مثلا کلید روشن کردن لامپ) را از آنلاوگ به دیجیتال تبدیل کرد ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونه می شود یک کلید برق (مثلا کلید روشن کردن لامپ) را از آنلاوگ به دیجیتال تبدیل کرد ؟

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    نمیدونم جای درستی درخواستم رو ثبت کردم یا نه ، مدیران خودشون این رو تغییر بدن اگر نیاز هست.
    برای مثال ما در اتاق ، یک کلید برق داریم که بصورت دستی روشن و خاموش می شود .
    حال بنده میخوام که با یک گجت ، یا یک ابزار ، یا هرچیزی بتونم این مورد رو کنترل کنم. یا از طریق یک کامپیوتر یا گوشی اون کلید رو روشن و خاموش کنم.

من در این زمینه ها هیچ اطلاعاتی ندارم و تخصص بنده سرور های لینوکسی و امنیت هست ولی الان به این مورد برای راه اندازی یک سرور خانگی نیاز مبرم دارم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    ارائه سرور و هاست رایگان : kandohost.com

پاسخ : چگونه می شود یک کلید برق (مثلا کلید روشن کردن لامپ) را از آنلاوگ به دیجیتال تبدیل کرد ؟

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    نمیدونم جای درستی درخواستم رو ثبت کردم یا نه ، مدیران خودشون این رو تغییر بدن اگر نیاز هست.
    برای مثال ما در اتاق ، یک کلید برق داریم که بصورت دستی روشن و خاموش می شود .
    حال بنده میخوام که با یک گجت ، یا یک ابزار ، یا هرچیزی بتونم این مورد رو کنترل کنم. یا از طریق یک کامپیوتر یا گوشی اون کلید رو روشن و خاموش کنم.

من در این زمینه ها هیچ اطلاعاتی ندارم و تخصص بنده سرور های لینوکسی و امنیت هست ولی الان به این مورد برای راه اندازی یک سرور خانگی نیاز مبرم دارم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

دیدگاه

پاسخ : چگونه می شود یک کلید برق (مثلا کلید روشن کردن لامپ) را از آنلاوگ به دیجیتال تبدیل کرد ؟

سلام
      شما به یکی از ساده ترین موضوعات الکترونیک دیجیتال اشاره کردید
      به جای کلید باید از رله استفاده کنید و رله هم میتونه با یه مدار منطقی یا آنالوگ با استفاده از یه سنسور خاص (مثلا سنسور تشخیص حرکت دزدگیر)، رله رو وصل یا قطع کنه و یا با استفاده از مدار میکروکنترلری و برنامه نویسی به روشن دیگه ای دستور رو دریافت و رله رو وصل یا قطع کنید
      حالا شما بفرمایید که میخواید دستور از چه طریقی به مدار و در نهایت رله داده بشه؟
      وایفای بلوتوث پیامک ریموت (دزدگیری) RFID کنترل تلویزیون و .....

دیدگاه

دوست گرامی فکر کنم شما دنبال این هستین https://www.eca.ir/forums/thread1509.html
        معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sjangjoo نمایش پست ها
          سلام
          اگر با سیستم های کامپیوتری و برنامه نویسی شون اشنایی دارید از مینی کامپیوتر هایی مثل رزبری پای هم میتونید
          استفاده کنید....

دیدگاه

ممنونم از توضیحاتی که دادین دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X