اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل مدار استاد عاملی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل مدار استاد عاملی

با سلام خدمت دوستان گرامی

من این مدار گیرنده رو ساختم اما به مشکل خوردم ....
    مطابق توضیحات متن برای دریافت باند fm از 8+2 دور سیم لاکی به قطر یک میلیمتر روی هسته هوا به قطر 0.5 سانتی متر استفاده کردم وخازن هم از دو سر (سر کنار و سر وسط) خازن متغیر رایج در رادیو ها استفاده کردم
    ترانزیستور 2n3819 هست. که البته نکته قابل توجه دیتاشیت ها این بود که هر شرکت سازنده ای جای پایه ها فرق داشت ! . اما از این بابت مشکلی ندارم چون دیتاشیت شرکت سازنده رو پیدا کردم و پایه هارو مطابق دیتاشیت وصل کردم.

در مورد آنتن هم یک آنتن تلسکوپی در پشت بام هست که با کابل کواکسیال وصل کردم .بقیه قسمت های مدار و اتصالات هم ظاهرا درسته اما هیچ صدایی ندارم !!!!!!!!!!!!!!
    حتی صدای خش خش هم نمیاد ! به نظرتون مشکلش چیه ؟؟؟
    جدیدترین ویرایش توسط ALIJAVEDI; ۱۸:۱۵ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴.
    ما زنده به آنیم که آرام نگیـریم
    موجـیم که آسودگی ما عدم ماست...

پاسخ : مشکل مدار استاد عاملی

کسی نیست راهنمایی کنه ؟؟؟
    دوستان خواهشا کمک کنید . 4 روزه درگیر این موضوعم به نتیجه نرسیدم

دیدگاه

این مدار بشقابای آنالوگه قدیمیه .خیلی وقته به نسل دایناسورا پیوسته. مال اون دوره ایه که کسی نمیدونست بشقاب چیه. ویدیو هم هر کسی نداشت. نوار کاستم می بردی مدرسه پوست سرت کنده بود! ولی عجب روزگاری بود... دیجیتالشم نمیتونی بسازی خیالت تخت.خودتو اذیت نکن.
      جدیدترین ویرایش توسط ali_smps; ۲۰:۰۵ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
        این مدار بشقابای آنالوگه قدیمیه .خیلی وقته به نسل دایناسورا پیوسته. مال اون دوره ایه که کسی نمیدونست بشقاب چیه. ویدیو هم هر کسی نداشت. نوار کاستم می بردی مدرسه پوست سرت کنده بود! ولی عجب روزگاری بود... دیجیتالشم نمیتونی بسازی خیالت تخت.خودتو اذیت نکن.
        داداش بشقاب کجا بود ؟؟؟! چیزی که شما میگی که پایین صفحه نوشته شده مربوط به مدار بالا نمیشه و اون یک مطلب جداست. این مدار گیرنده رادیو تمام موج، طرح معروف آقای عاملی هست. البته درسته که الان رادیو ها با آی سی راحت شده اما اینم در نوع خودش جالبه چون در همین مدار با تغییر سلف مدار هماهنگی میشه موج های مختلفی رو گرفت ....
        جدیدترین ویرایش توسط ALIJAVEDI; ۲۰:۴۴ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴.

دیدگاه

من که چشم اب نمیخوره از تو این صدا در بیاد . مخصوصا با اون خازن ده نانو خیلی مشکل دارم. معلومه که نقشه واسه فروش مجله بوده. ما یه کوه از این مجله ها تو خونه داریم که از اقوام به ارث رسیده که پر از مدارات کار نکن توشه . الکترونیک. دانشمند. مجله ماشین.دانستنیها. علم و زندگی و خلاصه تا دلت بخواد. ظرفیت اون خازن واریابل و اون خازن تریمر هم معلوم نیست. ای سی های گیرنده اف ام توی بازار هست و قیمتی هم نداره پیشنهاد میدم (عاملی) و (واچه سرکیسیان) و (علیزاده) رو ول کن و ای سی را بچسب

edit: اینو یادم رفت بگم که تو مجله ها پر ار مدارات 555 و چشمک زن دو لامپی و فرسنده اف ام هست ولی یه دونه نقشه فرسنده AMلامپی هست که از بچگی دوست داشتم اونو بسارم هنور هم یه گوشه مغزم داره وول میخوره

edit2: دوباره عکس پایین رو دیدم دلم کباب شد.
          در مورد انتن ماهواره گفته و نشونی فروشنده هم سمت چپ عکس نوشته این دقیقا مال زمانیه که مردم ابکش و تشت روحی به انتن تلوزیون خونه وصل میکردن که شاید بتونن یه سیگنالی..... شاید .... فقط یه لحظه ... یه تصویر کوچیک از اون ور دنیا .... فقط یک لحظه یک تصویر ....
          جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۲۲:۱۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴.

دیدگاه

سلام این مدار 100 درصد کار میکنه.
            باید از واریابل تلویزیون های قدیمی استفاده کنی.
            اینم شماره ی استاد عاملی عزیز ایشون کاملا راهنماییتون میکنن. کانال تلگرام رادیو اماتوری هم دارن.
            09138206535

با این مدار میتونید صدا خلبان ها ، صدای نیروی انتظامی و رادیو اف ام رو بشنوید. با اینکه مدار ساده ای به نظر میرسه اما از حساسیت فوق العاده ای برخورداره. من خودم صداهای ضبط شدش رو شنیدم.
            __________________________________________________ _________________
            این هم یکی از پست های ایشون در انجمن ECA
            نوشته اصلی توسط ameli33 نمایش پست ها
            سلام بر همه عزیزانی که به بنده محبت دارید..من مهندس محمد عاملی رادیو آماتور با کال ساین EP2MA ساکن خمینی شهر اصفهانم..شماره تماس من 09138206535 ..در تلگرام لطفا مرا اد کنید تا با هم در ارتباط قرار بگیریم..البته در وایبرهم هستم اما خیلی کم به وایبر سر میزنم..اگر تمایل به مطالعه طرحهای من دارید به سایت جامعه رادیو آماتوری ایران وارد شوید ثبت نام کنید تا همه امکانات دراختیارتان باشد..در صفحه اول سایت وارد انجمن ها شوید... ...www.hamradio.ir
            جدیدترین ویرایش توسط hoseyni emeni; ۰۹:۳۱ ۱۳۹۶/۰۷/۰۵.
            به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ
            طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
            ---------------------BMCELEC@-------------------
            ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
            ---------------www.bmc-elec.com--------------
            ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
              سلام این مدار 100 درصد کار میکنه.
              باید از واریابل تلویزیون های قدیمی استفاده کنی.
              اینم شماره ی استاد عاملی عزیز ایشون کاملا راهنماییتون میکنن. کانال تلگرام رادیو اماتوری هم دارن.
              09138206535

با این مدار میتونید صدا خلبان ها ، صدای نیروی انتظامی و رادیو اف ام رو بشنوید. با اینکه مدار ساده ای به نظر میرسه اما از حساسیت فوق العاده ای برخورداره. من خودم صداهای ضبط شدش رو شنیدم.
              __________________________________________________ _________________
              این هم یکی از پست های ایشون در انجمن ECA
              بسیار ممنونم از شما
              خوشبختانه تلویزیون قدیمی هم دارم
              اینم تست می کنم به نتیجه رسیدم همینجا اعلام می کنم ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ALIJAVEDI نمایش پست ها
                بسیار ممنونم از شما
                خوشبختانه تلویزیون قدیمی هم دارم
                اینم تست می کنم به نتیجه رسیدم همینجا اعلام می کنم ...
                حتما ،حتما ، از خوده استاد عاملی کمک بگیرید ، ایشون وارد ترند.
                به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
                الکترونیک قدرت
                الکترونیک آنالوگ
                طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
                ---------------------BMCELEC@-------------------
                ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
                ---------------www.bmc-elec.com--------------
                ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X