اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کوچکترین خازن الکترولیتی موجود در بازار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کوچکترین خازن الکترولیتی موجود در بازار

با سلام
    کوچکترین خازن الکترولیتی موجود در بازار چقدر هستش؟ من دنباله خازن 0.001 پیکو هستم... البته میشه با سری کردن خازنها به این خازن رسید اما خب بجز این راه راه دیگه ای هم هست؟

پاسخ : کوچکترین خازن الکترولیتی موجود در بازار

چه عدد ریزی...الکترولیتی که صد در صد نمیشه چون الکترولیتی ها ظرفیتشون از 1 میکرو به بالاست...واسه چه کاری میخواید؟؟؟شاید نشه پیدا کرد...شاید هم با سفارش به شرکت های واردات قطعات بشه خرید کرد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plc-s7 نمایش پست ها
      البته میشه با سری کردن خازنها به این خازن رسید
      نمیشه
      چون فقط داری به ظرفیت فکر میکنی و مقاومت داخلی وسلف داخلی خارنها رو در نظر نمیگیری . یه حساب سر انگشتی بکنی متوجه میشی با سری کردن به جای خارن یه چیز دیگه ساختی

دیدگاه

خازن 1 فمتو فاراد من یکی که تاحالا نشنیدم . اصلا کجا استفاده میشه ؟ یه همچین چیزی اگرم باشه با جریان هوا براحتی باردار میشه . باید توی خلا استفاده بشه تا کارایی داشته باشه .یه مقدار توضیح بده ببینیم مال چیه؟؟؟ خازن داخل ای سی هم کامل در محیط خلا قرار داره .
        جدیدترین ویرایش توسط ali_smps; ۲۱:۳۵ ۱۳۹۶/۰۷/۰۶.

دیدگاه

با سلام دوباره
          راستش میخوام خازن های الکترولیتی زیر یک پیکو رو اندازه بگیریم...

دیدگاه

خازن الکترولیتی زیر میکرو نداریم چه برسه به پیکو...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
              خازن الکترولیتی زیر میکرو نداریم چه برسه به پیکو...
              سلام شما بیشتر تحقیق کنید خازن الکترولیتی زیر میکرو فراوان هست ولی زیر پیکو خیر

دیدگاه

یادمه تو دوره ارشد یه آیسی ADC با نرم افزار cadence تو پروسه 0.35 میکرون طراحی کردم (طراحی layout) که توش خازن درحد فمتو می خواست. فکر کنم ابعاد هر خازن 1 میکرومتر در 1 میکرو متر میشد!
                خازن های در حد فمتو فقط توی آیسی کاربرد دارن و اندازه گیریشون با دستگاه های اندازه گیری تقریبا غیر ممکنه چون اولا نویز محیط خیلی روش تاثیر میذاره. ثانیا سیمای خازن سنج و مدارات داخلیش خودشون چندین فمتو خازن با همدیگه درست می کنن!!
                حالا دیگه خودت این قضیه را بگیر و برو
                سید علی لب تر کند جان را فدایش می کنم

دیدگاه

با سلام
                  پس اینطور که از صحبتهای دوستان بر میاد نمیشه کاریش کرد؟ راستش من ی سیستم دارم که خازنش تغییر میکنه .. وقتی با lcr متر اندازه میگیرم عددی در حد 0.1 تا 0.3 پیکو میده.... خب میخوام دقت اندازه گیریم بالاتر از دهم باشه... در حد هزاروم... کسی از دوستان نظری داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plc-s7 نمایش پست ها
                    خب میخوام دقت اندازه گیریم بالاتر از دهم باشه... در حد هزاروم.
                    فقط کافیه با دهانت یک هاااااا به خارن بکنی همین هااا میتونه به اندازه چند هزارم ظرفیت رو تغییر بده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X