اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فرستنده مادون قرمز با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فرستنده مادون قرمز با avr

سلام یه مشکلی دارم اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم می خوام با AVR یه ریموت تلویزیون درست کنم مشکلم اینه که بردش مثله برد کنترل تلویزیونی نیست خیلی کمتره نمی دونم چرا ؟
    کسی میدونه که چرا برد ریموت ها اینقدر زیاده؟ من حتا وقتی که با 555 یه فرکانس 38 کیلو هرتز ساختم به عنوان کریر و بعد با اون رو با پیام AND کردم
    و اون رو دادم به یه ترانزیستور N2222 و بعد به فرستنده مادون قرمز و اون طرف با کمک یه گیرنده سه پایه نظامی اون رو گرفتم و دادم به میکرو حداکثر بردش 2 متره ولی وقتی با کنترل تلویزیونی امتحان کردم تا 8 متر برد داشت با اونکه ولتاژ ریموت 3 ولت بیشتر نیست!
    می خواستم بدونم مربوط به DUTY CEKLE 555 نیست جایی خوندم اگه بشه دیتی سیکل رو کم کرد و ولتاژ رو بالا برد فرستنده میتونه ولتاز بالا رو تحمل کنه البته در دیئتی سیکل کم
    راستی چرا برد ریموت با اینکه ولتاژش کمه اینقدر زیاده؟

پاسخ : فرستنده مادون قرمز با avr

من تو تاپیک های دیگه هم گفته ام که نوع LED های ریموتهای لوازم صوتی و تصویری با اون LED هایی که تو بازار می فروشن فرق داره. حتی از نظر ظاهر هم فرق داره
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _آرش
      من تو تاپیک های دیگه هم گفته ام که نوع LED های ریموتهای لوازم صوتی و تصویری با اون LED هایی که تو بازار می فروشن فرق داره. حتی از نظر ظاهر هم فرق داره
      سلام میسه لطف کنید یگید چه فرقی؟
      و نشانی اون تاپیک رو هم بدید و کمی بیشتر راهنمایی بفرمایید ممنون :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما ملکی
        سلام یه مشکلی دارم اگه دوستان لطف کنن جواب بدن ممنون میشم می خوام با AVR یه ریموت تلویزیون درست کنم مشکلم اینه که بردش مثله برد کنترل تلویزیونی نیست خیلی کمتره نمی دونم چرا ؟
        کسی میدونه که چرا برد ریموت ها اینقدر زیاده؟ من حتا وقتی که با 555 یه فرکانس 38 کیلو هرتز ساختم به عنوان کریر و بعد با اون رو با پیام AND کردم
        و اون رو دادم به یه ترانزیستور N2222 و بعد به فرستنده مادون قرمز و اون طرف با کمک یه گیرنده سه پایه نظامی اون رو گرفتم و دادم به میکرو حداکثر بردش 2 متره ولی وقتی با کنترل تلویزیونی امتحان کردم تا 8 متر برد داشت با اونکه ولتاژ ریموت 3 ولت بیشتر نیست!
        می خواستم بدونم مربوط به DUTY CEKLE 555 نیست جایی خوندم اگه بشه دیتی سیکل رو کم کرد و ولتاژ رو بالا برد فرستنده میتونه ولتاز بالا رو تحمل کنه البته در دیئتی سیکل کم
        راستی چرا برد ریموت با اینکه ولتاژش کمه اینقدر زیاده؟
        فکر نکنم اینی که شما میگید درست باشه!!! من تا حالا چند بار با همین گیرنده پارسی و فرستنده های موجود تو بازار که قیمتشون 80 و 100 تومان هستش برای دستگاه های مختلف کنترل درست کردم و برد بسیار عالی داشته..من خودم تست میکرم تو یک محوطه 30 متری فضای بسته به هر طرف که کنترل رو میگرفتم گیرنده دیتای گیرنده رو بصورت کامل میگرفت...
        www.icesi.ir

دیدگاه

سلام به دوستان
          در مورد LED مربوط به دستگاههای صوتی و تصویری ، اول باید
          یکی از این LED هارو به مدار خودتون وصل کنید و بعد قضاوت کنید.
          در مورد LED های موجود در بازار باید بگم گفته دوست عزیزم _آرش
          قسما" درسته یعنی تفاوت وجود داره ولی شما اول باید از صحت
          طراحی مدار فرستنده و بعدش از اینکه فرکانس فرستندتون مطابق
          فرکانس گیرنده هست مطمئن بشید.اگه تونستید مدار فرستنده رو
          بذارید تا ما هم مطمئن بشیم.
          افتادگی آموز اگر طالب علمی
          هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

سلام به دوستان
            یک چیزی یادم اومد باید بگم ، اگه همه چی درست باشه و
            باز هم نتونید درست و حسابی از مدارتون جواب بگیرید ممکنه
            در محیطی که آزمایش میکنید منابع تولید مادون قرمز باشه
            مثل نور لامپهای کم مصرف که پدر remote ها رو در میاره لطفا"
            اینو هم در نظر بگیرید. :agree:

دیدگاه

فکر نکنم اینی که شما میگید درست باشه!!! من تا حالا چند بار با همین گیرنده پارسی و فرستنده های موجود تو بازار که قیمتشون 80 و 100 تومان هستش برای دستگاه های مختلف کنترل درست کردم و برد بسیار عالی داشته..من خودم تست میکرم تو یک محوطه 30 متری فضای بسته به هر طرف که کنترل رو میگرفتم گیرنده دیتای گیرنده رو بصورت کامل میگرفت...
              [/quote]
              میشه لطف کنید و نقشه مدارتان رو بزارید راستش من از دست این مادون قرمز خسته شدم یه اشکار ساز مجاورتی ساختم با کمک lm567 که دوتا فرستنده گیرنده مادون قرمز رو گذاشتم کنار هم وتا فاصله 25 سانتی متری رو بخوبی جواب میداد فقط یه اشکال داشت اون هم این بود که وقتی لامپ 100رو خاموش می کردم تا فاصله 15 سانتی متری بیشتر نمی تونست سنس کنه!!!!
              نور محیط نویز نداشت روی مدار اما به افزایش برد مدار کمک می کرد!!!!
              چرا اینجوری شده؟!!! oo:

دیدگاه

من مدار زیر رو بستم...
                فایل های پیوست شده
                www.icesi.ir

دیدگاه

من مدار آقای موسوی رو تایید می کنم. شبیه مداری هست که بسته بودم. حتی با وجود اون فیلترها بهتر شده. اما موضوع گیرنده هست. باید گیرنده خوبی براش پیدا کرد. حتی مقدار مقاومتهای بایاس ترانزیستورها روی قدرت گیرندگی اثر میذاره. همچنین گیرنده و فرستنده باید با هم منطبق باشن. باید یکیشون اونقدر تغییر کنه تا در بهترین حالت قرار بگیره.
                  دلا یاران سه قسمند ار بدانی
                  زبانی اند و نانی اند و جانی
                  به نانی نان بده از در برانش
                  محبت کن به یاران زبانی
                  و لیکن یار جانی را به دست آر
                  به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام
                    مدار درسته فقط برای اینکه سویچ کاملا" انجام بشه مقاومت بیس رو
                    بین 2.2 تا 3.9 کیلو انتخاب کنیم بهتره.
                    در مورد مقاومت محدود کننده جریان دیود هم باید بگم حداکثر جریان این
                    دیودی که تو مدار اومده 100 میلی آمپره و افت ولتاژ دو سر دیود نزدیک
                    به 1.5 ولته ، پس نتیجه میگیریم که مابقی 5 ولت یعنی 3.5 باید سر
                    مقاومت بیافته و حد اکثر 100 میلی بکشه پس مقدار مقاومته میشه
                    در حدود 35 اهم که نزدیک ترین مقدار 33 اهمه یک چهارم وات هم کافیه
                    چون دیود تمام وقت روشن نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیما ملکی

و اون رو دادم به یه ترانزیستور N2222 و بعد به فرستنده مادون قرمز و اون طرف با کمک [glow=red,2,300]یه گیرنده سه پایه نظامی[/glow] اون رو گرفتم و دادم به میکرو حداکثر بردش 2 متره ولی وقتی با کنترل تلویزیونی امتحان کردم تا 8 متر برد داشت با اونکه ولتاژ ریموت 3 ولت بیشتر نیست!
                      [glow=red,2,300]یه گیرنده سه پایه نظامی[/glow] میشه لطفا یه توضیحی در مورد این قطعه و نحوه ی راه اندازیش بدید؟
                      سرعت سوئیچینگش چطوره؟ من on2179 رو در نظر داشتم ، پید ا نکردم، بجاش اینو گرفتم - برد گیرنده برام خیلی مهم نیست ، زیر یک متر کافیه.

دیدگاه

اگه دوستان لطف کنن یه گیرنده واسه این فرستنده بزارن عالی میشه.ممنونم
                        انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X