اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از IGBT بجای ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از IGBT بجای ماسفت

سلام،میخوام بجای ماسفت های پل H که با IR2113 کنترل میشن،برای جریان بیشتر از 4 تا IGBT چهل یا شصت آمپر بجای IRFP460 یا IRF840 استفاده کنم،آیا باید تغییری تو مدار بدم یا فقط کافیه که جایگزین کنم؟

پاسخ : استفاده از IGBT بجای ماسفت

https://www.eca.ir/forums/showthread...1&goto=newpost اینجا رو ببین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها
      سلام،دوست عزیز ممنون،ولی لینکی که معرفی کردید باندازه ی یه دائرت المعارف صفحه داره،اگه میشه بطور مختصر بفرمایید میشه یا نه.البته تو دیتاشیت 2110 و 2113 دیدم که گفته درایور ماسفت و IGBT .فقط میخوام بدونم اگه مثل همون ماسفته با یه مقاومت کم و یه دیود بصورت عکس برای تخلیه سریع گیت به ای سی درایور وصلش کنم مشکلی نداره؟

دیدگاه

بله دوست عزیز میشه اگه دیتا شت خانواده درایور های ir رو ببینی می نویسه igbt mosfet driver ولی الان کلی گویی کنم بری یه igbt یا ماسفت گیر بیاری که ولتاژ و امپر تحریک گیتش زیاد باشه رو دیگه نمب دونم.
        ولی شدنش میشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها
          بله دوست عزیز میشه اگه دیتا شت خانواده درایور های ir رو ببینی می نویسه igbt mosfet driver ولی الان کلی گویی کنم بری یه igbt یا ماسفت گیر بیاری که ولتاژ و امپر تحریک گیتش زیاد باشه رو دیگه نمب دونم.
          ولی شدنش میشه.
          ممنون،یعنی گیت که همونه،امیتر میشه جای سورس و کلکتور میشه جای درین،درسته؟

دیدگاه

یه همچین چیزی ولی شما با موازی بستن ماسفت یا ای جی بی تی درسته بار تقسیم میشه بین دوتا ولی چون داره درایور راه اندازیش می کنه باید محاسبه ولتاژ و جریان برای هر دو محاسبه بشه .اینجوری نیست که دوتا یه سه تا موازی ببندی بعد مطمعن باشی که هر سه به صورت درست سوعیچ زده بشه.مگه اینکه پول خوبی داشته باشی بری ازمون خطا کنی.زیر اسیلسکوپ خروجیشو ببینی اونن کار سختیه کار من که نیست بهتره پستی که من راه انداختم روببینی.من هم علم این کار رو ندارم که شما رو راهنمایی کنم.فقط یه چیز کوچیک بگم بین پایه (d) و (s) مقاومتی هست مثلا irfp260n خیلی کمه ولی یه ماسفت هم هست pm50502c خیلی زیاده. یعنی اینکه اگه ولتاژ از ۲۶۰n رد بشه وهمون ولتاژ از pm هم خروجی کاهش ولتاژ داری هم گرمای زیادتر.گرمای بیشتر کاهش راندمان.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X