اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

باتری لیتیوم یون یا باتری لیتیوم پلیمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

باتری لیتیوم یون یا باتری لیتیوم پلیمر

سلام
    من برای یه سیستم قفل ضد سرقت نیاز به باتری حدودا 12 ولتی دارم
    سیستم جوری کار میکنه که به طور دائم 50 میلی امپر میکشه ولی هنگام باز و بسته شدن قفل این جریان تا حدود 2 امپر میره (حدود دو ثانیه)
    حالا موندم از باتریای لیتیوم یونی استفاده کنم بهتره یا لیتیوم پلیمری
    و سوال دیگه ای هم که دارم اینه که ایا این باتریا اگه کامل تخلیه بشن احتمال انفجار دارن؟؟ میشه از مدار محافظ شارژ استفاده نکنم؟؟
    ضمنا قرار نیست از باتری مداوم استفاده شه قراره تا برق رفت باتری بیاد تو مدار
    خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه

پاسخ : باتری لیتیوم یون یا باتری لیتیوم پلیمر

سلام
    اول بزارید از حجم و وزن بگم اگر حجم و وزن واستون مهم نیست میتونی از لیتیوم یون استفاده کنی ولی اگه وزن و حجم مهمه از لیتیوم پلیمر
    مدار محافظ اور شارژ رو حتما استفاده کنید و یه مدار یو پی اس مانند بزارید واسه باتری که تا برق رفت همون لحظه باتری وارد مدار بشه
    جریان 2 امپر 2 ثانیه هستش میتونی از یه 1000 میلی هم استفاده کنی چون مدت زمان کمه
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خیلی ممنون اقای مهندس
      بله حجم و وزن برام مهمه
      فقط یه چیز رو متوجه نشدم ایا اگه باتری لیتیوم پلیمر کاملا تخلیه بشه احتمال انفجار داره یا اینکه فقط با اتصال کوتاه این اتفاق میفته؟؟
      برای باتری لیتیوم پلیمر از چه محافظ اورشارژی استفاده کنم؟ من این نمونه رو توی سایت افتاب رایانه پیدا کردم که برای باتری 4 سل هستش از این نمونه میشه استفاده کرد یا پیشنهاد بهتری دارید؟؟

بازم ممنون از پاسختون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliesna نمایش پست ها
        خیلی ممنون اقای مهندس
        بله حجم و وزن برام مهمه
        فقط یه چیز رو متوجه نشدم ایا اگه باتری لیتیوم پلیمر کاملا تخلیه بشه احتمال انفجار داره یا اینکه فقط با اتصال کوتاه این اتفاق میفته؟؟
        برای باتری لیتیوم پلیمر از چه محافظ اورشارژی استفاده کنم؟ من این نمونه رو توی سایت افتاب رایانه پیدا کردم که برای باتری 4 سل هستش از این نمونه میشه استفاده کرد یا پیشنهاد بهتری دارید؟؟

بازم ممنون از پاسختون
        سلام
        پس از لیتیوم پلیمر استفاده کنید
        تخلیه بشه عمرش کم میشه منفجر نمیشه دمای زیاد و اور شارژ باعث انفجار میشه
        در مورد مدار اور شارژ باید تحقیق کنی یه شارژر مناسب واسه باتری مورد نظرت پیدا کنی
        موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X