اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال بسیار مهم در مورد مولتی متر عقربه ای؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال بسیار مهم در مورد مولتی متر عقربه ای؟

با سلام و احترام.

دوستان یک مولتی متر عقربه ای Brother گرفتم یک پیچ کوچک زرد رنگ روی عقربه داره کمی به راست بردم عقربه روی صفر آمد حالا یکی از دوستان میگه این پیچ مال فنر عقربه است و با پیچ زرد رنگ بزرگ روی خود مولتی متر می بایست صفر کنی میخوام ببینم مشکلی پیش نیامده و به حالت اول برگردونم یا نیازی نیست؟

ممنونم.

پاسخ : سوال بسیار مهم در مورد مولتی متر عقربه ای؟

اون پیچ کالیبره باید باشه. برای همین کار هست. مشکلی نیست.
    به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
    (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidsaeid نمایش پست ها
      با سلام و احترام.
      دوستان یک مولتی متر عقربه ای Brother گرفتم یک پیچ کوچک زرد رنگ روی عقربه داره کمی به راست بردم عقربه روی صفر آمد حالا یکی از دوستان میگه این پیچ مال فنر عقربه است و با پیچ زرد رنگ بزرگ روی خود مولتی متر می بایست صفر کنی میخوام ببینم مشکلی پیش نیامده و به حالت اول برگردونم یا نیازی نیست؟
      ممنونم.
      با سلام:
      اهمتر های عفربه دارای یک مقاومت متغیر برای صفر کردن میتر قبل ازخواندن اهم می باشند و یک پیچ از جنس پلاستیک در مرکز عقربه که مربوط به کالیبره کرده میتر برای ولت, آمپر و ... می باشد. اهمتر در حالت خوابیده در یک سطح افقی باید عقربه روی صفر یا سمت چپ قرار گیرد. اگر نبود به یک پیچ گوشتی دو سو آرام آن را به چپ و راست حرکت دهید تا روی عدد صفر قرار گیرد. بعد از کالیبره دیگر این پیچ را حرکت ندهید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

با سلام
        ضمناً بعضی از انواع این اهم مترها یک پتانسیومتر تنظیم صفر هم دارند zero adjustment و استفاده از آن به اینصورت است که در حالت اندازه گیری مقاومت دوسر سیم ها رابه هم وصل میکنید اگر عقربه روی صفر قرار نگرفت با چرخش این پتانسیومتر عقربه را روی صفر تنظیم میکنیم (در تمام رنج های اندازه گیری مقاومت ) .

دیدگاه

سلام رفقا یه مولتی متر عقربه ای yx 360 tr elb گرفتم روی x1 x10 و بقیه حالتهای اهم عقربه تا آخر روی صفر اهم نمیره گاهی میره وقتی پراب رو خیلی نگه میدارم گاهی نمیره خلاصه بگیر نگیر داره با پیچ تنظیم اهم خیلی کار کردم نشد . باتری هاش و چک کردم ۹ و۳ ولت داره . گمونم خرابه از رفقا کسی میتونه راهنمایی کن چطور رفع مشکل کنم . دوره الکترونیک فنی رو تا دوره پاور رفتم راهنمایی کنید میگیرم مطلبو .ممنون

دیدگاه

درود
            در حالیکه دو پراب را به هم اتصال داده اید و انتخاب X10 است سعی کنید تا نزدیک ترین مرحله با ولوم تنظیم صفر عقربه را به صفر نزدیک کنید سپس با یک پیچ گوشتی ، پیچ سیاه رنگ روی طلق محافظ صفحه عقربه را کمی در هر دو سمت بچرخانید تا عقربه روی صفر تنظیم گردد. برای رنج X1 همین کار را انجام دهید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sabiee;7527..25
              سلام رفقا یه مولتی متر عقربه ای yx 360 tr elb گرفتم روی x1 x10 و بقیه حالتهای اهم عقربه تا آخر روی صفر اهم نمیره گاهی میره وقتی پراب رو خیلی نگه میدارم گاهی نمیره خلاصه بگیر نگیر داره با پیچ تنظیم اهم خیلی کار کردم نشد . باتری هاش و چک کردم ۹ و۳ ولت داره . گمونم خرابه از رفقا کسی میتونه راهنمایی کن چطور رفع مشکل کنم . دوره الکترونیک فنی رو تا دوره پاور رفتم راهنمایی کنید میگیرم مطلبو .ممنون
              با سلام به شما دوست عزیز و گرامی ....
              بنظر می رسد که باتری ها خراب باشند .....اگر میتوانید
              باتری های الکالاین براش بخرید ....هم باتری ۹ ولت
              الکالاین ...و هم باتری های قلمی یا نیم قلمی الکالاین ...
              البته این نوع باتریها کمی گران‌تر هستند ....اگر توان خرید این
              باتری های گران را نداری مطمئن شوید که باتریهای خودش،سالم
              هستند ،.......،،، روش دوم : این است که
              به جای پروب های خود اهم متر
              از یک تکه سیم افشان کوتاه استفاده کرده
              و آنرا به جای پرو ب ها
              قرار دهید ..و اهم متر را
              ازمایش،کنید .....موفق باشید ..
              جدیدترین ویرایش توسط فرزاد الکترونیک; ۲۰:۰۶ ۱۴۰۲/۰۲/۲۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X