اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوییچ کردن روی خط دیتا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوییچ کردن روی خط دیتا

با سلام
    بنا به دلایلی نیاز پیدا کردم روی خطوط دیتای usb سویچ کنم و اونهارو با استفاده از سوییچ قطع و وصل کنم.(مثلا یک موس که فقط خطوط دیتاش قطع بشه و تغذیه باقی بمونه)
    مشکل اینجاست اگر ارتباط روی این خطوط 2 طرفه باشه خب ترانزیستور مسیر رو از یک طرف برقرار میکنه
    میخوام بدونم چطور میشه رو این خطوط +ِD و -D سوییچ بذارم و هروقت خواستم با میکرو خروجی رو کنترل کنم به طوری که در کارکرد مدار مشکلی پیش نیاد(بدون رله)
    افت سرعت در انتقال دیتا اهمیتی نداره
    سپاس

پاسخ : سوییچ کردن روی خط دیتا

کسی نبود جواب بده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidtroy نمایش پست ها
      روی خطوط دیتای usb سویچ کنم
      مهندس من خودم توی بحث USB تازه کارم یعنی یک از ده!
      ولی فکر کنم شما تصور خیلی ساده ای از USB داری!
      به این صورت نیست که شما بتونی فقط با سوئیچ کردن ذوج دیتای usb اطلاعات رو جای دیگه ای منتقل کنی!
      آخه اگه 100 تا دستگاه USB هم که وصل باشه از همون ذوج خط دیتا استفاده میکنن و اطلاعات بر اساس آدرس به مقصد میرسه!
      از طرفی پورت کامپیوتر (host) از روی سطح منطقی این خطوط اتصال و عدم اتصال وسایل رو تشخیص میده و سوئیچ کردن اونها ارتباط رو از کار می اندازه!
      مگه اینکه قطع شدن ارتباط قبلی برات مهم نباشه و بخواهی بعد از سوئیچ کردن یه ارتباط جدید ایجاد بشه!
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

بله درسته از بین رفتن ارتباط اصلا برام مهم نیست چون وقتی موس ارتباطش قطع و دوباره وصل بشه بازم همون موسه و همون کارو میکنه
        سطح منطقی که شما میفرمایید همون مقاومت 1.5 کیلو هست که از پایه دیتای منفی پول آپ شده و توی وسایلی مثل موس این پول آپ اون ها رو به عنوان یک دیواس hid با سرعت کم معرفی میکنه
        حالا من به بخش تغذیه نیاز دارم و میخوام برقرار باشه پس لاجرم باید خطوط دیتا رو برای قطع ارتبلط استفاده کنم
        با رله میشه چنین کاری کرد اما نمیخوام از رله استفاده کنم
        یه چیزی که مثل رله ارتبط 2 طرفه ایجاد کنه نه مثل ترانزیستور یک طرفه(بخاطر نیمه هادی)
        در ضمن من نمیخوام اطلاعات رو جای دیگه منتقل کنم و هیچ کار پیچیده ای در ارتباطات نمیخوام انجام بدم فقط قصدم قطع ارتباطه
        ممنونم
        جدیدترین ویرایش توسط saeidtroy; ۱۱:۰۴ ۱۳۹۶/۰۷/۱۸.

دیدگاه

سته از بین رفتن ارتباط اصلا برام مهم نیست
          ببین با اینها کارت راه میافته:
          74HC245
          CD4066
          ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
            ببین با اینها کارت راه میافته:
            74HC245
            CD4066

سلام و سپاس
            این دو مورد بافر هستند و فقط ورودی رو به خروجی از یک طرف وصل میکنند و مثل یک دیود عمل میکنند
            یعنی فقط از هر خط دیتا، میشه ارسال انجام داد نمیشه دریافت داشت

دیدگاه

این دو مورد بافر هستند و ...
              استاد یه نگاهی به دیتاشیت دومی بندازی بد نیست!
              CD4066BMS is a quad bilateral switch intended for the transmission or multiplexing of analog or digital signals.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                استاد یه نگاهی به دیتاشیت دومی بندازی بد نیست!
                CD4066BMS is a quad bilateral switch intended for the transmission or multiplexing of analog or digital signals.
                سلام مجدد مهندس
                من 4066 رو بررسی کردم و برام جالب بود و فکر نمیکردم چنین قابلیتی داشته باشه
                باید تست عملی کنم و ببینم چه جوابی میگیرم که شمارو در جریان ماجرا خواهم گداشت
                بازم ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X