اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترازوی اتوماتیک (توزین اتوماتیک)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترازوی اتوماتیک (توزین اتوماتیک)

سلام
    یه سوال دارم
    یه دستگاه دارم که از یه قیف مواد میاد پایین و بعد از وزن کردن میره مرحله بعد
    به قیف یه الکترو موتور وصله که با چرخیدنش مواد ازش بیرون میاد و با ایستادنش خروج مواد متوقف میشه
    مشکلی که هست اینه که موقه وزن کردن یه خورده وقت تلف میشه و دنبال راهیم که این اتلاف وقت به خاطر وزن کردنو از بین ببرم
    یه چیزی میخوام که مثلا اگه قراره ۴ کیلو ازش خارج بشه،این دستورو بهش بدم و وقتی به ۴ کیلو رسید الکترو موتور از کار بیوفته خرج مواد متوقف بشه،وبا فشردن یه کلید دوباره شروع به خروج مواد کنه و اینکه عدد مقدار خروجی قابل تغییر باشه،
    راهنمایی کنید لطفا،الان ترازو و الکترو موتور و بقیه الان دارن کار میکنن و میخوام که این سیستم براش پیاده کنم
    ممنون

پاسخ : ترازوی اتوماتیک (توزین اتوماتیک)

سلام
    من قبلا این سیستم رو برای پخش غذای طیور در مرغداری ها اجرا کردم و الان چند سالی هست که داره کار می کنه.
    قبل از هر چیز باید به فکر بخش مکانیک باشید که اگر فراهمه و صرفا بردی رو برای فرامین نیاز دارین تا راهنماییتون کنم.
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
      سلام
      من قبلا این سیستم رو برای پخش غذای طیور در مرغداری ها اجرا کردم و الان چند سالی هست که داره کار می کنه.
      قبل از هر چیز باید به فکر بخش مکانیک باشید که اگر فراهمه و صرفا بردی رو برای فرامین نیاز دارین تا راهنماییتون کنم.
      سلام و با تشکر برای توجه
      مکانیکیش موجوده.یه قیفه که از بالا کواد میرزه داخلش و پایین اون قیف هم یه خروجی داره که یه الکترو موتور و گیر بکس وصله بهش.الکترو موتورش 3 اسبه و گیربکس کتابی و مشهصات اونو نمیدونم
      یه ترازو هم دارم که یه لودسل و وصله به نمایشگر
      اون چیزی که گفتم اینه که میخوام وزن کردن باعث اتلاف وقت نشه.هر مقدار میهوامو بزنم و بعدش که سر اون وزن رسید الکترو موتور از کار بیوفته.تا اینکه من دوباره یه پدال بزنم و بازن طبق وزنی که دادم برام خروجی بده.البته وزن ها ثابت نیست و متغیره
      ببخشی که زیاد شد.خواستم کامل توضیح بدم
      شماهم که خودت راه انداختی،ممنون میشم کمک کنی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seven-dta نمایش پست ها
        سلام و با تشکر برای توجه
        مکانیکیش موجوده.یه قیفه که از بالا کواد میرزه داخلش و پایین اون قیف هم یه خروجی داره که یه الکترو موتور و گیر بکس وصله بهش.الکترو موتورش 3 اسبه و گیربکس کتابی و مشهصات اونو نمیدونم
        یه ترازو هم دارم که یه لودسل و وصله به نمایشگر
        اون چیزی که گفتم اینه که میخوام وزن کردن باعث اتلاف وقت نشه.هر مقدار میهوامو بزنم و بعدش که سر اون وزن رسید الکترو موتور از کار بیوفته.تا اینکه من دوباره یه پدال بزنم و بازن طبق وزنی که دادم برام خروجی بده.البته وزن ها ثابت نیست و متغیره
        ببخشی که زیاد شد.خواستم کامل توضیح بدم
        شماهم که خودت راه انداختی،ممنون میشم کمک کنی.
        خب برای بخش ترازو می تونی از این تاپیک استفاده کنی یعنی هسته اصلی همینه فقط شما میای با یک کیپد و رله برد رو توسعه میدی و در نهایت خواستین خیلی شیک بشه نمایشگر رو هم سرو سامون میدین.
        چرا ناراحتی پاتریک!
        - از دیدنش ناراحت شدی؟
        + نه
        پس چی ناراحتت کرده
        محصولات

دیدگاه

سلام
          من تایپیکو خوندم،در مورد ساخت ترازو بود،ولی من ترازو رو دارم،عکسشم میفرستم
          در مورد کنترل وزن دقیق خروجی چیزی نگفته بودین،یا من چیزی ندیدم؟
          من لودسر دارم و وصله به نمایشگر،خودمم کالیبرش کردم،نمیدونم چجوری اون بلارو سرش بیارم که کنترل الکارو موتورو بگیره که سر یه وزن مشخصی دیگه برق به الکترو موتور نده

دیدگاه

توضیح دادم دیگه لودسل رو میدی به یه ماژول HX711 و همون سورس که گذاشتم رو می تونی ویرایش کنی برای لودسل خودت و یه کیپد بزاری برای اینکه بتونی وزن رو وارد کنی.
            چرا ناراحتی پاتریک!
            - از دیدنش ناراحت شدی؟
            + نه
            پس چی ناراحتت کرده
            محصولات

دیدگاه

با سلام
              در نظر داشته باشید که فرمان موتور باید توسط بخش اندازه گیر وزن صادر بشه.
              اغلب نمایشگر ها معمولا یک یا دو خروجی رله ای یا ترانزیستوری دارن و فعال شدن این خروجی از طریق منوی دستگاه قابل تنظیمه.
              از طریق اون میتونین فرمان روشن یا خاموش شدن موتور رو صادر کنین.
              اگه نمایشگرتون خروجی رله ای نداره باید نمایشگری تهیه کنین که داشته باشه و یا اینکه به توصیه ی آقای آراسته عمل کنین. البته اون مسیر سخت تره.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                با سلام
                اغلب نمایشگر ها معمولا یک یا دو خروجی رله ای یا ترانزیستوری دارن و فعال شدن این خروجی از طریق منوی دستگاه قابل تنظیمه.
                اگه نمایشگرتون خروجی رله ای نداره باید نمایشگری تهیه کنین که داشته باشه و یا اینکه به توصیه ی آقای آراسته عمل کنین. البته اون مسیر سخت تره.
                نمایشگری که من دارم خروجی نداره
                میشه بگید چه نمایشگرایی خروجی دارن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

با سلام
                نوشته اصلی توسط سوران آراسته نمایش پست ها
                توضیح دادم دیگه لودسل رو میدی به یه ماژول HX711 و همون سورس که گذاشتم رو می تونی ویرایش کنی برای لودسل خودت و یه کیپد بزاری برای اینکه بتونی وزن رو وارد کنی.
                یعنی کیپد بزارم فقط تمومه؟

دیدگاه

معمولا همه شون دارن. من الان دارم از یه مدل SEWHA کره ای استفاده میکنم که دوتا خروجی داره.
                  سرچ کنین مدلهای مختلف با مشخصات فنی و قیمت هاشونو بررسی کنین.
                  جدیدترین ویرایش توسط نو رسیده; ۱۸:۱۳ ۱۳۹۶/۰۸/۰۱.

دیدگاه

معمولا همه شون دارن. من الان دارم از یه مدل SEWHA کره ای استفاده میکنم که دوتا خروجی داره. SI480
                    سرچ کنین مدلهای مختلف با مشخصات فنی و قیمت هاشونو بررسی کنین.
                    اینی که من دارم yaohua هست
                    هرچی توی اینترنت گفتم لنگشو پیدا نکردم،این مارک بود ولی هم مدل اینی که دارم نبود
                    و اینکه امروز پشتشو دیدم،یه سوکت ۵ پینی بود،نمیدونم دیگه اون برای یه لودسل دیگس یا اینکه شاید رله ای چیزی باشه
                    اصن از اینا سر در نمیارم
                    رله ها یی که پشت این نمایش گرا هستن چه شکلین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seven-dta نمایش پست ها
                      هرچی توی اینترنت گفتم لنگشو پیدا نکردم،این مارک بود ولی هم مدل اینی که دارم نبود
                      باید بهتر بگردین

دیدگاه

ممنون واقعا
                        ولی هر چی گشتم در مورد رله چیزی ندیدم،شایدم بازم بد گشتم ولی همه توضیحاتو خودنم ولی ننوشته بود

دیدگاه

http://www.yaohua.cc/index_download.asp?dlfile=uploadfile/A12(E)_USER_MANUAL.pdf
                          این لینک یوزر منوالشه. اما مثل همه ی کارهای چینیا ناقصه و توضیحاتش کامل نیست.
                          خروجی های سریال و جریان رو بصورت آپشنال داره.
                          اگه بتونین تشخیص بدین دستگاه شما کدوم یکی رو داره، میتونین بهش مرتبط بشین و با یه سیستم خارجی مقدار وزن رو بخونین و در مواقع نیاز فرمان موتور رو قطع یا وصل کنین.
                          از پشتش هم اگه ممکنه یه عکس بذارین شاید بشه بهتر راهنمایی کرد.

دیدگاه

http://www.yaohua.cc/index_download.asp?dlfile=uploadfile/A12(E)_USER_MANUAL.pdf
                            این لینک یوزر منوالشه. اما مثل همه ی کارهای چینیا ناقصه و توضیحاتش کامل نیست.
                            خروجی های سریال و جریان رو بصورت آپشنال داره.
                            اگه بتونین تشخیص بدین دستگاه شما کدوم یکی رو داره، میتونین بهش مرتبط بشین و با یه سیستم خارجی مقدار وزن رو بخونین و در مواقع نیاز فرمان موتور رو قطع یا وصل کنین.
                            از پشتش هم اگه ممکنه یه عکس بذارین شاید بشه بهتر راهنمایی کرد.
                            خیلی ممنونم ازت
                            حتمن امروز عکس میگیرم میفرستم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X