اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطعه ای مناسب برای قطع و وصل کردن سیم با جریان 1 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطعه ای مناسب برای قطع و وصل کردن سیم با جریان 1 آمپر

سلام
    من یه چیزی می خوام سیمی رو که ازش یک آمپر 220 ولت برق عبور می کنه (پمپ هست) ده دقیقه خاموش کنه 2 دقیقه روشن کنه و این سیکل برای همیشه ادامه داشته باشه

حالا از چی باید استفاده کنم ؟

اگه بردی چیزی هم برای فروش هست معرفی کنید بگیرم پروژه لنگ این مونده

پاسخ : چیز مناسب برای قطع و وصل کردن سیم با جریان 1 آمپر

سلام
    این کار رو میتونی با یه میکرو attiny13 انجام بدی خیلی راحت خروجیشو بده به یه رله
    موفق باشی
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

از یک تغذیه خازنی و یک ای سی 555 و رله هم میتونید استفاده کنید.مدارش هم تقریبا راحته.

دیدگاه

با سلام
        از یک تایمر صنعتی استفاده کنین.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام مجدد
          به نظر من اگر محیط دماش کم و زیاد میشه بهترین راه همون میکرو هست
          مثلا مدارای انالوگ که با خازن و مقاومت تایمشون مشخص میشه اگر دما زیاد یا کم بشه زمان هم کم و زیاد میشه
          تصمیم باخودتون این نظر من بود
          موفق باشید
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

رله مگه ac هم ساپورت می کنه ؟

بعد من ترجیح می دم یه شماتیک آماده بدید درست کنم یا یه چیزی معرفی کنید بخرم

زمان برای آزمون و خطا و طراحی ندارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amorezi نمایش پست ها
              رله مگه ac هم ساپورت می کنه ؟

بعد من ترجیح می دم یه شماتیک آماده بدید درست کنم یا یه چیزی معرفی کنید بخرم

زمان برای آزمون و خطا و طراحی ندارم
              رله همه چیزی ساپورت می کنهچرا ساپورت نکنه جریان جریان واسه تیغه های رله فرقی نداره فقط جریان مصرفی کم و زیاد میشه اگر دی سی باشه جریان کمتری میتونی از تیغه ها عب.ر بدی همین وگرنه مشکلی نیست که

ازمون و خطا نمیخواد یه میکرو تاینی 13 و چند خط برنامه نویسی همین هیچ کار دیگه ای نداره یا از تایمر های صنعتی یا اماده یا .... استفاده کن
              موفق باشید
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

چیز مناسب برای قطع و وصل کردن سیم با جریان 1 آمپر
                نمیدونه رله چیه؟!
                مهندس میگه: "میکرو تاینی و کد نویسی ..." !!!!!
                آقا اینو بخر:
                شیوا امواجه:

این هم سایت فروشش:
                جدیدترین ویرایش توسط علی چمانی; ۱۷:۳۳ ۱۳۹۶/۰۷/۲۵.
                ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                  یارو نمیدونه رله چیه؟!
                  آقا اینو بخر:
                  شیوا امواجه:

این هم سایت فروشش:
                  http://shivaamvaj.com
                  سلام چون نمیدونه رله چیه نباید راهنماییش کرد؟؟
                  بابا حداقل یه چیز اماده یخواد بگیره دوتا توضیح هم بدید یه چیزی یاد بگیره و متوجه بشه چی به چیه راه دوری نمیره هاااا
                  موفق باشید
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
                    نمیدونه رله چیه؟!
                    مهندس جان مثل اینکه با مفهوم انجمن آشنا نیستین ...
                    جمع شدیم اینجا همدیگه رو راهنمایی کنیم در حد توان نه مسخره !!!(لطفا توجه بفرمائید)

دیدگاه

حرف دوستان درست ولی وقتی می خوایم یه سوال برسیم چرا یه مقدار فکر نکنیم؟
                      واقعا موضوع تاپیک به صورتی که ادم رو پپشیمون می کنه که بیاد و سواال رو بخونه! چه برسه به اینکه جواب بده.

حداقل به پیشوند مهندسیتون احترام بگذارید!
                      چرا ناراحتی پاتریک!
                      + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
                      - از دیدنش ناراحت شدی؟
                      + نه
                      پس چی ناراحتت کرده
                      + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
                      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                      تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
                      ------------------------------------------------------------------------------------------------------
                      محصولات

دیدگاه

دوستان می دونم رله چیه !
                        ولی چون رشه من الکترونیک صنعنی نبوده با رله های Ac اصلا کار نکردم بهم دلیل اطللاعاتی هم در موردش ندارم !

ممنون بابت معرفی اون تایمر شیوا امواج! اتفاقا امروز عصر توی بازار دیدمش 60 تومن بود ولی! زورم اومد 60 تومن بدم! گفتم فبلش بیام یه سرچ بزنم!

دیدگاه

دوستان می دونم رله چیه !
                          ولی چون رشه من الکترونیک صنعنی نبوده با رله های Ac اصلا کار نکردم بهم دلیل اطللاعاتی هم در موردش ندارم !

ممنون بابت معرفی اون تایمر شیوا امواج! اتفاقا امروز عصر توی بازار دیدمش 60 تومن بود ولی! زورم اومد 60 تومن بدم! گفتم فبلش بیام یه سرچ بزنم!
                          سلام
                          رله از دو قسمت اصلی تشکیل شده،پایه ورودی(تحریک) و پایه خروجی.
                          از اونجایی که خروجی فقط یه اتصاله،پس سیگنال میتونه هر چی باشه،چه ac و چه dc اما جریان بسته به نوع رله محدوده.
                          ولی پایه ورودی چون به سیم پیچ متصله،باید بهش سیگنال متناسب بدیم تا فعال بشه.رله های معمولی اکثراً پایه تحریکشون dc هست اما رله های صنعتی و کنتاکتور ها با ac تحریک میشه.
                          اما در مورد سوالتون،شما باید از میکروکنترلر و رله استفاده کنید،تازه این وسط به ترانس و رگولاتور و قطعات ریز هم نیاز دارید.اگر خواستید پیام بدید برنامشو که چند خط بیشتر نیست همینطوری براتون مینویسم.
                          [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
                          [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
                          [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
                          [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
                          صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

یمقدار سرچ کردم با 555 راهی برای ایجاد مستقیم زمان دلخواه شما نیافتم

با این مدار میشه اون تایم ها رو ایجاد کرد بعلاوه یه ترانزیستور و رله و دیود هرزگرد و یه شارژر قدیمی موبایل
                            اگه اشتباه نکنم این مدار درست برعکس اونیه که میخوای. پایه سه، 10 دقیقه روشنه و 2 دقیقه خاموش .. برای برعکس کردنش تنها راه مطمئنی که به نظر من میرسه استفاده از مقایسه گر هاس (مثل lm324 یاlm358 ) که وقتی ولتاژ پایه 3 دوروبر صفره خروجی مقایسه گر رو بدیم به بیس ترانزیستور و رله روشن بشه

البته بنظرم میشه کلکتور ترانزیستور رو به vcc وصل کرد و خروجی پایه 3 رو به بیس، که وقتی پایه 3 روشنه ترازیستور خاموش باشه و وقتی 3 خاموشه ترانزیستور روشن.. ولی نمیدونم عملیه یا نه و اینکه ولتاژ پایه 3 اگه کمی از vcc کمتر باشه ترانزیستور روشن میشه خلاصه مطمئن نیستم درست کار کنه
                            حتما دوستان راه بهتری برای این کار سرغ دارن

البته کار شما نمیدونم چقدر حساسه و اینکه اگر قسمتی از این مدار صدمه ببینه و پمپ روشن بمونه صدمه ای بهش میرسه یا نه ... به هر حال راه ارزون ریسک هایی هم داره
                            زندگی پر ز وجود است ولی ..
                            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

تایمر های صنعتی هم نوع آنالوگ دارن و هم دیجیتال. آنالوگها معمولا ارزونتر هستن و دقت کمتری دارن.
                              اگه نیاز به دقت بالا دارین از نوع دیجیتالش استفاده کنین. اما برای کارهای معمولی آنالوگها هم جوابگو هستن.
                              60 تومن الان پولی نیست. هر چیزی بخواین بسازین با همون امکانات حداقل همینقدر در میاد.
                              اگه وقتی که میذارینم در نظر بگیرین بیشتر هم میشه.
                              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X