اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معایب و محاسن انواع میکرو (کدام بهتر استAVR-PIC-8051 ...)َ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معایب و محاسن انواع میکرو (کدام بهتر استAVR-PIC-8051 ...)َ

سلام
    جای چنین بحثی در فروم خالی بود لا اقل من ندیدم !!! :redface:
    گفتم حالا من بحث رو شروع کنم تا شاید دوستان همکاری کنند و مشکل مبتدیان(مثل خودم) را برای انتخاب نوع میکرویی که میخواهند یاد بگیرند حل کرده باشیم
    البته من مثل اگر افراد علاقه مند به میکرو در ایران با AVR کار میکنم ولی اگه کسی از دوستان با نوع دیگری از میکروها کار میکنه لطف کنند و مطالب رو کامل کنند
    تمام این مطالب از تجربه شخصی بنده هست و ممکنه اشتباه باشه (لطف کنید در صورت بروز اشتباه تذکر بدید)
    میکرو های AVR بسیار کاملند و محاسن زیادی دارند البته معایبی هم دارند که انتخاب نوع میکرو رو مشکل میکنه
    مزایا:
    سرعت این میکرو ها به مراتب بالاتر از بقیه انواع میکروها (8051 وPIC و....)هست
    کامپایلرهای بسیار قوی (بسکام و کدویژن و FASTAVR و....)
    برنامه نویسی بسیار ساده با زبان بیسیک
    حافظه های بسیار بیشتر
    و قیمت به مراتب پایین تر
    بدون نیاز به پروگرمر خاص(اتصال مستقیم به پرت پرینتر ISP )
    رنج انتخاب بالا بسته به نوع کارایی
    امکانات داخلی بسیار وسیع(ADC و COMPRATOR و PWM و INTERUPTS و وقفه های داخلی و خارجی وWATCHDOG و .....)
    و یافت شدن به وفور این نوع از میکروها از برترین مزایای این میکروها میباشد
    معایب:
    چون من با نوع دیگری از میکرو ها کار نکرده باشم شاید قضاوتم یک طرفه باشه
    1- با اینکه حافظه زیادی دارند اما از ram کمی برخوردارند و این موضوع باعث میشود تا میکرو در حین اجرای برنامه ناگهان ریست شود
    (من تا حالا نتونستم حافظه میکرو رو بیش از 60 درصد پر کنم و میکرو درحین کار کردن ریست نشه)
    2- ظاهرا حساسیت به نویز میکرو های avr نسبت به PIC بیشتره و ظاهرا طبق شنیده ها برای کارهای صنعتی نمیتوان به AVR اطمینان کرد
    3-بعضی از امکانات PIC رو میکروهای AVR ندارند و یا به تازگی میکرو هایی ساخته شده که این امکانات رو دارند ولی هنوز در ایران موجود نیست مثل USB
    لطفا اگر دوستان نظر تکمیلی دارند دریغ نکنند
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري
لطفا صبر کنید...
X