اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارورstm32f

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارورstm32f

سلام
    من میخاستم یه برنامه ساده بنویسم اما ارور زیر میده
    #error "Please select first the target STM32F10x device used in your application (in stm32f10x.h file)"
    مشکل کار کجاست؟
    من با دانش و آکاهی ام تمام جهالت ها رو به زانو در خواهم اورد.

پاسخ : ارورstm32f

وقت بخیر

شما نوع چیپ خودتون رو انتخاب نکردید !! بنابراین کمپایلر نمدونه چه هدری رو انتخاب کنه !

دیدگاه

سلام اگر از توابع spl استفاده می کنید باید در قسمت تنظیمات توی سربرگ C/C++ توی قسمت Define دیفاین مربوط به میکرو خودتون رو بنویسید، برای اینکه بدونید دفاین میکروتون چیه کافیه به فایل استارت اپی که بعد از انتخاب میکروتون بوجود میاد نگاه کنید مثلا برای stm32f103ret6 فایل استارت اپش این هست startup_stm32f10x_hd. کافی که شما اون قسمت آخر اسم فایل که STM32F10X_HD هست رو بصورت حروف بزرگ در سربرگ C/C++ توی قسمت Define وارد کنید. و همچنین این دفاین رو نیز وارد کنید تا به مشکل نخورید USE_STDPERIPH_DRIVER و برای جداکردن دیفاین ها از این << , >> استفاده کنید. پس در کل شد: USE_STDPERIPH_DRIVER,STM32F10X_HD

دیدگاه

تشکر از پاسختون.stm32f103c6 هستش ولی بازم ارور میده...

دیدگاه

سلام، شما توی قسمت Define اینها رو وارد کنید
          USE_STDPERIPH_DRIVER,STM32F10X_LD و توی همان سربرگ C/C++ توی قسمت include path آدرس فایل های پروژه تون رو بدید انشاا... که این دفعه ارور نمیده

دیدگاه

همه اون کارا رو کردم حالا ارور زیر میده در ضمن ارور میده تارگت ساخته نمیشه
            error: #5 : cannot open source input file "stm32f10x_conf.h": No such file or directory
            #include "stm32f10x_conf.h

دیدگاه

شما باید هدر فایل های stm32f10x_conf.h و RTE_components.h رو هم به پروژه تون اضافه اضافه کنید. می تونید با سرچ کردن توی محلی که نرم افزار نصب هست، پیدا کنید. این فایل ها رو توی تموم پروژه هات داشته باش.

دیدگاه

عزیزم از ویزارد stm32cubemx استفاده کنید کلی از مشکلاتون حل میشه مخصوصا مشکل حاضر!!
                برای دانبود stm32cubemx هم سرچ کنید و دانلود و نصب
                انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

بخشید چجوری؟؟
                  از کجا اضافه کنم؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

اگه از این نرم افطار که شما گفتین استفاده کنم فقط برای stm32 ها خواهد بود یا مثلا اگه من تراشمو عوض کنم میتونم از این کامپایلر استفاده کنم؟

دیدگاه

میتونید هم از Stm32cubemx استفاده کنید که هم میتونید کدهارو تولید کنید هم میتونید پایه هارو مدیریت کنید
                    برای برای حل این مشکل اگر در نرم افزار keil برنامه مینویسید باید ابتدا میکرو خودتون رو کامل انتخاب کنیدتا keil بفهمه کدوم تراشه مد نظر شما هست
                    بر همون اساس کتابخانه هارو اضافه میکنه
                    بعد از اینکه اضافه کرد از هدر فایل ها و فایل های C کتابخانه هم میتونید
                    پیشنهاد من کتابخانه CMSIS هست
                    میتونید آموزشش رو پیدا کنید و ببینید یا از همون فایل های خود کتابخانه استفاده کنید

دیدگاه

cmsis هم دانلود کردم و به پروژه اضافه کردم باز ارور میده
                      E:\STM32F10x_StdPeriph_Lib_V3.5.0\Libraries\STM32F 10x_StdPeriph_Driver\src\stm32f10x_gpio.c(23): error: #5 : cannot open source input file "stm32f10x_gpio.h": No such file or directory
                      کم کم دارم ناامید میشم

دیدگاه

سلام
                        اول از طریق keil.com/pack پک مربوط به میکروی خودتون را دانلود و نصبش کنید
                        بعد از ایجاد پروژه تو پنجره manage run - time evironment تو قسمت cmsis تیک core و در قسمت device تیک startup و همون جا توی driver یا stm32cube hal تیک قسمت هایی که لازم داری رو بزن
                        در کل برای این میکروها دو نوع کتابخونه هستش یکی spl که قدیمی و hal که جدیدتره
                        می تونی از برنامه stm32cubeMX استفاده کنی که کارو خیلی راحت کرده

دیدگاه

سلام، یه پروژه ساده براتون میزارم این توی کیل خودتون کامپایل کنید و ببینید بازم ارور میده یا نه؟

دیدگاه

جواب داد مشکلی نیست
                            پس مشکل تو کدهای من بود
                            همچنین یه اموزش خوب واسه کد نویسی ارم کجا پیداکنم؟
                            خیلی گشتم ولی خوبش نتونستم پیداکنم
                            یه چیز دیگه من چیپ عوض کردم lpc2138 استفاده کردم اصلا اون ارور ها رو نداد!!!!!!!
                            جدیدترین ویرایش توسط milad brave; ۱۵:۲۴ ۱۳۹۶/۰۸/۱۱.

دیدگاه

سلام
                              یه سوال داشتم من ازکجا میتونم کتابخانه ای برای ال سی دی و کیپد و..پیدا کنم؟واسه lpc

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X