ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2014/05/02
    22
    3

عیب یابی مدار اینورتر 12 به 220 ولت

با عرض سلام
    یک اینورتر 12 به 220 ولت 500 وات را میخواستم تعمیر کنم . این مدار مرتبا جریان کشی دارد و جریان کشی مرتب قطع و وصل می شود .تمام ماسفت و igbt های مدار را تست زدم و سالم بود این عیب تو ورودی مدار هست و قتی آی سی اسیلاتور مدار رو بر می دارم دیگر جریان نمی کشد . ممنون میشم راهنماییم کنید .
    2016/11/13
    179
    113

پاسخ : عیب یابی مدار اینورتر 12 به 220 ولت

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar123

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

با عرض سلام
    یک اینورتر 12 به 220 ولت 500 وات را میخواستم تعمیر کنم . این مدار مرتبا جریان کشی دارد و جریان کشی مرتب قطع و وصل می شود .تمام ماسفت و igbt های مدار را تست زدم و سالم بود این عیب تو ورودی مدار هست و قتی آی سی اسیلاتور مدار رو بر می دارم دیگر جریان نمی کشد . ممنون میشم راهنماییم کنید .
    ای سی 3525 هست یا 494 ؟با یک ای سی نو هم که عوض میکنید باز هم اتصال کوتاه هست؟ برا اینورتر 500 وات مطمئنید IGBT بکار رفته داخلش؟در ضمن اینکه ای سی قسمت مبدل DC-DC رو که برمیدارید جریان نمیکشه حتما دلیل نمیشه که ایراد از این قسمت باشه،شاید از قسمت DC-AC و پل H و ای سی درایورش باشه.پل دیود بین این دو قسمت رو هم با مولتی متر امتحان کنید.
    ویرایش توسط M16A2 : 2017/10/19 در ساعت 14:23
    2014/05/02
    22
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط M16A2

ای سی 3525 هست یا 494 ؟با یک ای سی نو هم که عوض میکنید باز هم اتصال کوتاه هست؟ برا اینورتر 500 وات مطمئنید IGBT بکار رفته داخلش؟در ضمن اینکه ای سی قسمت مبدل DC-DC رو که برمیدارید جریان نمیکشه حتما دلیل نمیشه که ایراد از این قسمت باشه،شاید از قسمت DC-AC و پل H و ای سی درایورش باشه.پل دیود بین این دو قسمت رو هم با مولتی متر امتحان کنید.
    پل دیودش کاملا سالمه
    2016/11/13
    179
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar123

پل دیودش کاملا سالمه
    تو 90 درصد موارد خرابی اینورتر های ولتاژ بخاطرخرابی ماسفت یا IGBT های ولتاژ بالا در نتیجه ی اتصال کوتاه شدن خروجی هست.بعضی موارد بدلیل اینکه فیوز ورودی هم مناسب نیست و یا برداشته شده،ماسفت های ولتاژ پایین قسمت DC-DC هم در نتیجه عبور جریان بیش از حد میسوزن.تو مورد شما چون ای سی (بفرض اینکه منظورتون ای سی درایور پوش پول هست) رو که برمیدارید، مشکل اتصال کوتاه برطرف میشه پس ماسفت های قسمت DC-DC سالم هستن.پل دیود هم که گفتید سالمه،باحتمال زیاد مشکل از ماسفت های پل هست. باید با مولتی متر امتحان کنید مشخصه که اگه اتصال کوتاه باشه یعنی سوخته.
    2012/09/03
    1
    0

سلام دوستان

من هم یک اینورتور 1500 وات دارم که یکی از IGBT هاش ترکیده ! متاسفانه شماره تمام ترانزیستورهاش را مخدوش کردن و قابل خوندن نیست !

خواستم بپرسم چطور می تونم بفهمم که این IGBT ;;که خراب شده چی هست که بتونم جایگزینش کنم ؟
    2012/05/13
    Planet Earth
    869
    367

دوست عزیز مولتی متر بردارید مقدار مقاومت بین پایه ها رو اندازه بگیرید. بعد مدارتون رو به برق بزنید با اسکپ ولتاژ تریگر شدن IGBT ها رو اندازه بگیرید ببینید حداکثر چند ولت میزنه. بعد کولیس بردارید اندازه هاشو بگیرید. برید تو سایت های فروش انلاین شروع کنید نمونه های موجود رو بر اساس این پارامترها که بدست اوردید نگاه کنید به احتمال زیاد پیداش می کنید. در ضمن زیاد حساسیت به خرج ندید اینا چون با هم موازی شده و روی یک هیت سینک هم نصب هستند فرق زیادی به حالشون نداره که حالا یکیشون متفاوت باشه (اما جریانش مهمه)
    2019/05/27
    1
    0

سلام مهندس خسته نباشی من یه اینوتور دارم 300 وات دارم ای سی ها رو سنگ گرفته مشخص نیست ترانزیستورهای سه پایه هم سالمه ولی وقتی روشن می کنم یه صدایی از توی ترانسفورماتورش میاد صدایی حالت صدای جرقه خوردن بعد سوت میکشه اما جریان قطع نمیشه فقط یه تیک میفته توی جریان.
    2019/06/08
    1
    0

با سلام یه اینورتر ۱۰۰۰ وات دارم برا تعمیر یکی از ماسفت ها سوخته و شماره ایی روش نداره کسی میتونه کمک کنه؟
    2010/10/10
    پارس
    1,685
    323

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa 1363

با سلام یه اینورتر ۱۰۰۰ وات دارم برا تعمیر یکی از ماسفت ها سوخته و شماره ایی روش نداره کسی میتونه کمک کنه؟
    درود دوست عزیز
    ماسفت خروجی هست یا ورودی یه عکس از بردت بگذار
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)
    2019/08/13
    6
    0

سلا م . خسته نباشید یه کانورتر 600 وات داریم که بعد از وصل کردن به باتری فکر کنم مثبت ومن فیش اشتباه زدن دودی از توش بلند شد .بازش کردم دیدم قسمت ورودی منفی سیمش رو برد سیاه شد یکی از ماسفت های وردی عوض کردم و خازن 25 ولت ورودی هم عوض کردم. الان که وصلش می کنم چراغ و روشن میشه ولی خروجی نمیده می خواستم ببینم مشکلش کجاست ممنون

ویرایش توسط bijan 2010 : 2019/08/13 در ساعت 21:44
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13