اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مسافت سنجی با gp2d12 (سنسور مادون قرمز شارپ)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مسافت سنجی با gp2d12 (سنسور مادون قرمز شارپ)

سلام من یه سنسور شارپ خریدم چون شنیدم که می شه با اون فاصله سنجی کرد می خواستم بدونم که اون رو چطور به avr متصل کنم؟ :angry:

پاسخ : مسافت سنجی با gp2d12 (سنسور مادون قرمز شارپ)

مشخصاتش؟
    چند پایس؟
    datasheetش رو در اوردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: :eek: :eek:
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام .....................

برای فاصله یابی چرا از اولتراسونیک استفاده نمیکنید؟
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

برای مسافت سنجی از چه نوع سنسورهای استفاده میشه و بهترین اونها کدومه ؟ و اینکه قیمت سنسورهای التراسونیک چقدره ؟ اگه ممکنه اسم این سنسورها (مدل) رو ذکر کنین ممنون
        کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام .................

به لینک های زیر یه سر بزنید ...

http://ag-vp-www.informatik.uni-kl.d.../sharphack.pdf

http://www.sensorsmag.com/articles/0...0299/index.htm

http://www.sensorsportal.com/HTML/Sensor.htm

موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
            سلام .....................

برای فاصله یابی چرا از اولتراسونیک استفاده نمیکنید؟
            با سلام بسیار مشتاقم که از التراسونیک استفاده کنم ولی کو مدار کار بردی توی سایت یه پروژه که جواب بده نیست
            رفتم یه سنسور شارپ خریدم 20000 تومان ولی متاسفانه از اب عبور می کرد (چون می خواستم سطح اب داخل لیوان رو بسنجم }
            در کل مادون قرمز بدرد فاصله سنجی نمی خوره چه شارپ چه غیره
            شما می تونید یه من و بقیه در مورد التراسونیک کمک کنید :applause:

دیدگاه

سلام ..............

از کدوم قسمتش میخواین شروع کنین؟ یه تاپیک جناب سپاس یار ایجاد کرده بودن که در مورد اولترا سونیک بود.. توی اون هم جوابتون نبود؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                سلام ..............

از کدوم قسمتش میخواین شروع کنین؟ یه تاپیک جناب سپاس یار ایجاد کرده بودن که در مورد اولترا سونیک بود.. توی اون هم جوابتون نبود؟
                سلام ممنون که جواب دادید. من چند سوال در همون تاپیک از اقای سپاس یار پرسیدم ولی تاکنون پاسخی نگرفتم می خواستم بدونم که اصلا اون مدار کار می کنه یا نه!(اخه قبلا یه پروژه تو سایت بود به نام فراسو که یک هفته وقت من رو گرفت اخرش هم جواب نداد!) اقای حسام الدین مسافت سنجی موضوع پر طرفداری چون تو روباتیک هم کلی کاربرد داره ولی متاسفانه هیچ پروژه تو سایت نیست که قبلا کسی ساخته باشه و جواب هم گرفته باشه در ضمن از دوستان کسی میدونه کجا می شه ماژول التراسونیک sfr04 رو خرید؟

دیدگاه

سلام .... اگه کسی تا حالا با سنسورهای ultasonic کار کرده و اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی این سنسورها داره اینجا قرار بده تا دیگران هم استفاده کنن :applause:
                  کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام
                    سلام .... اگه کسی تا حالا با سنسورهای ultasonic کار کرده و اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی این سنسورها داره اینجا قرار بده تا دیگران هم استفاده کنن :applause:
                    سلام دوست عزیز نیاز به فاصله سنجی توی فروم احساس میشه ولی خب کار با التراسونیک واسه حرفه ایها پیش پا افتادس و واسه مبتدی ها مشکل
                    اقای سپاس یار و یار محمدی که کار کردند هم زیاد خودشون رو در گیر نمی کنن :angry:

دیدگاه

salam refigh man yeproje moshabeh shoma daram keh mikham sath abo ba olterasonic andazeh begiram ye etlaati ham to sait iranian peyda kardam vali nemidonam olterasonic az ab obor mikoneh ya na

دیدگاه

با سلام. من یه روبات سگ درست کردم که یه زوج آلتراسونیک روی سر این روبات که به یک Stepper Motor وصل بود، فاصله نزدیکترین شی رو در اطراف خودش بدست می آورد و به سمت اون می چرخید و حرکت می کرد. اصول کار هم اینه که شما با میکرو یک سیگنال به فرستنده می فرستی و دقیقا بعد از ارسال دستور، تایمر رو فعال می کنی. به محض اینکه چیزی از گیرنده در یافت کردی، تایمر رو متوقف می کنی. و بر حسب فرکانس کاری تایمر و عدد شمارش شده و همچنین سرعت صوت، فاصله رو بدست می آری. فقط باید دقت کرد که عدد بدست اومده زمان رفت و برگشته. و اما در مورد مداراتش : برای فرستنده من از یک آی سی 555 استفاده کردم که پایه 4 رو به PORTB.0 وصل کرده بوده و به محض یک کردن این پایه، فرستنده شروع به ارسال می کرد. برای گیرنده هم اول سیگنال دریافتی رو با دو عدد Op-Amp موجود در آی سی LM385 دو طبقه تقویت کردم و بعد از اون از یک مقایسه کننده برای تشخیص دریافت یا عدم دریافت استفاده کردم. این مقایسه کننده، در صورت دریافت سیگنال برگشتی توسط سنسور گیرنده، مقدار یک را به PORTB.1 میکرو ارسال می کرد. سنسورها هم در فاصله حدود 5 سانتی متری و به موازات هم قرار داشتند. کل این مدارات روی صفحه ای قرار داشت که بوسیله استپ موتور مثل سر سگ 180 درجه می چرخید و تو هر درجه یک بار فاصله رو اندازه می گرفت و در نهایت به سمت زاویه ای که کمترین فاصله در اون واقع بود می چرخید. پک آماده این زوج سنسور آلتراسونیک هم موجوده که قیمت چندانی هم نداره. فکر کنم حدود 10000 تومن باشه که پیشنهاد می کنم بگیرین. اگه سوال دیگه ای هست من در خدمتم. خوش باشید.

دیدگاه

سلام.
                          من سنسور داخل موس رو برای سطح آب پیشنهاد میدم .
                          یعنی یه موس توپی دار بر دار و او قسمتی که میچرخه(ایکس یا وای فرقینمیکنه)رو یه شناور خیلی کوچیک بهش وصل کن و موس رو به میکرو.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X