اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بالا بردن آمپر باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بالا بردن آمپر باتری

سلام به همگی

آقا میگم من دوتا باتری گوشی دارم که خب هرکدوم 3.7 ولت و 3800 میلی آمپر هستن

چجوری میتونم همین ولتاژ رو نگه دارم و آمپر رو بالاتر ببرم

میدونم ک موازی کردن یه چیزی حدود 7600 میلی آمپر بهم میده. ولی بیشتر میخوام. 18 آمپر مثلا. یا حداقل 15 آمپر. میشه کاری کرد؟
    جدیدترین ویرایش توسط masoud215; ۰۰:۴۲ ۱۳۹۶/۰۷/۳۰.

پاسخ : بالا بردن آمپر باتری

سلام
    اولا که 15 آمپر میخواین یا 15 آمپر ساعت
    اگر 15 آمپر بخواین که خب اگر باتری هاتون بتونن چند برابر ظرفیت جریان بدن مشکلی نیست!
    ولی اگر 15 آمپر ساعت میخواین که خب راهی نیست....باید چند تا باتری موازی کنید
    موفق باشید
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
      سلام
      اولا که 15 آمپر میخواین یا 15 آمپر ساعت
      اگر 15 آمپر بخواین که خب اگر باتری هاتون بتونن چند برابر ظرفیت جریان بدن مشکلی نیست!
      ولی اگر 15 آمپر ساعت میخواین که خب راهی نیست....باید چند تا باتری موازی کنید
      موفق باشید
      مرسی از جواب. ولی من همین دوتا باتری رو دارم. بله. 15 آمپر ساعت میخوام. ولی نه بصورت همیشگی. مثلا برای 10 ثانیه بهم اون مقدار رو بده.
      ببین من میخوام به مدت 10 ثانیه بهم این مقدار رو بده بعد مثلا باز 10 ثانیه دیگه همون مقدار. یعنی یعنی استفادم متنواب و پشت سر هم نیست.

مث یه مدار. یا نمیدونم. ماسفتو اینجور چیزا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud215 نمایش پست ها
        سلام به همگی
        آقا میگم من دوتا باتری گوشی دارم که خب هرکدوم 3.7 ولت و 3800 میلی آمپر هستن
        چجوری میتونم همین ولتاژ رو نگه دارم و آمپر رو بالاتر ببرم
        میدونم ک موازی کردن یه چیزی حدود 7600 میلی آمپر بهم میده. ولی بیشتر میخوام. 18 آمپر مثلا. یا حداقل 15 آمپر. میشه کاری کرد؟
        با سلام:
        کاربرگرامی شما با این سوال علم الکترونیک را به چالش کشیدید.شما می خواهید از یک توان حدود 28 وات ( 28120=7600×3.7) یک توان 66.6 وات ( 66.6=18×3.7) یا 55.5 وات ( 55.5=15×3.7) بگیرید.!!!
        علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
        نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

مرسی از جواب. ولی من همین دوتا باتری رو دارم. بله. 15 آمپر ساعت میخوام. ولی نه بصورت همیشگی. مثلا برای 10 ثانیه بهم اون مقدار رو بده.
          ببین من میخوام به مدت 10 ثانیه بهم این مقدار رو بده بعد مثلا باز 10 ثانیه دیگه همون مقدار. یعنی یعنی استفادم متنواب و پشت سر هم نیست.

مث یه مدار. یا نمیدونم. ماسفتو اینجور چیزا
          ببیینید....من احساس میکنم شما معنی آمپر و آمپر ساعت رو هنوز درست متوجه نشدید
          آمپر واحدی برای اندازه گیری مقدار بار عبوری از سیم در واحد زمانه.....مثل حجم آبی که در زمان از یه لوله میگذره!

اما آمپر ساعت واحدی برای اندازه گیری انرژیه....برای ظرفیت یه باتری...ینی یه باتری چقدر انرژی توش ذخیره شده!

شمل وقتی میگین برای ده ثانیه 15 آمپر ساعت میخواین یه جورایی معنی درستی نمیده.
          من فکر میکنم منظور شما همون آمپر باشه.......
          یه مقدار تحقیق کنید دستتون میاد
          اگر بازم مشکلی بود بپرسید
          موفق باشید
          ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
            با سلام:
            کاربرگرامی شما با این سوال علم الکترونیک را به چالش کشیدید.شما می خواهید از یک توان حدود 28 وات ( 28120=7600×3.7) یک توان 66.6 وات ( 66.6=18×3.7) یا 55.5 وات ( 55.5=15×3.7) بگیرید.!!!
            دوند تکه موسه ره

دیدگاه

دوند تکه موسه ره
              کاربر گرامی:
              جواب دادن پست شما هم درست مشابه سوال کردنتان مبهم می باشد. اگر کاربران دیگر از این جواب دادن چیزی متوجه شدند ما را هم در جریان بگذارند.!!!
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام یک باتری ماشین رو که ۱۲ ولت داره و ظرفیتش ۵۵ امپر ساعت هست رو میشه ازش چه امپری با ولتاژ ۵ ولت گرفت؟ از اینورتر میشه استفاده کرد؟

دیدگاه

با سلام
                  توان این باتری 660=55* 12 ولت آمپر(وات) است حال با ولتاژ خروجی 5 ولت 132= 660/5 آمپر میتوان از آن گرفت البته اگر تلفاتی وجود نداشته باشد که معمولا تلفات هست . دقت کنید جریان باتری برحسب آمپرساعت است لذا توان خروجی آنهم وات ساعت خواهد بود

دیدگاه

ایشون فحش فرمودند??????

دیدگاه

با سلام به شما .... برای بالا بردن جریان باتری ها راهی وجود نداره ..... مگر اینکه موازی کنید که باز هم ..... امپر مورد نظر نمی رسید ...... شما میتوانید یک خازن پر ..... ظرفیت را با این ولتاژ شارژکنید. ... وسپس در مدار تخلیه کنید زمان شارژ و ظرفیت خازن را هم باید محاسبه کنید.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

هر خازن ۵ ثابت زمانی داره
                      یعنی در ۵ ثابت زمانی شارژر میشه
                      T=R×C
                      T= زمان شارژر است
                      R= مقدار مقاومت سری
                      C= ظرفیت خازن بر حسب فاراد

دیدگاه

از باتری شما هر چه قدر بخوایید می تونید جریان بکشید حتی اگر 1000 امپر باشه ولی با 1000 امپر خود باتری ذوب میشه.جریان رو بهت میده ولی باتری ذوب میشه.
                        هر باتری یه محدوده جریان دهی داره که اسیب نبینه. مثلا برای باتری 12 آمپر ساعت مارک ولتامکس 180 امپر در 5 ثانیه است که بهش حداکثر جریان دشارژ هم گفته می شه.
                        برای جریان گرفتن از باتری باید دید چه جریانی به باتری آسیب نمی زنه.
                        معمولا جریانی رو که به صورت دائم (تا زمانی که باتری کاملا تخلیه بشه) می شه از باتری های ماشین یا با تری های ups گرفت 3 برابر میزان امپر ساعت اون باتری هست.
                        مثلا از باتری 12 امپر ساعت می شه جریان 36 آمپر گرفت به این صورت که باتری رو کامل شارژ کنیم و 36 آمپر ازش بگیریم تا با تری خالی بشه و دوباره باتری رو شارژ کنیم و تخیله با جریان 36 آمپر و این سیکل ادامه دار باشه.
                        در این صورت عمر باتری کم نمیشه.
                        در مثالی که زدم با جریان 60 آمپر هم می شه باتری 12 آمپر ساعت رو دشارژ کرد و از باتری 60 امپر جریان کشید ولی عمر باتری کم میشه.
                        جدیدترین ویرایش توسط sarlak74; ۱۸:۱۳ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹.

دیدگاه

سلام میخام یه سیم المنت )(5 سانت) کوچک رو داغ کنم با یک باطری 1600 میلی امپر شارژِی داغ کنم اما داغ نمیشه مشکل از چیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamad hosein نمایش پست ها
                            سلام میخام یه سیم المنت )(5 سانت) کوچک رو داغ کنم با یک باطری 1600 میلی امپر شارژِی داغ کنم اما داغ نمیشه مشکل از چیه
                            سلام نمیشه بطور کلی گفت باید دقیق تر بررسی کرد.
                            از جمله دلایلی که هر کدوم از اینها ممکنه منجر به مشکل شما بشه:
                            ۱-کهنه بودن یا بی‌کیفیت بودن یا شارژ نداشتن باتری
                            ۲-عدم توانایی تامین جریان مورد نیاز به المنت توسط باتری(بسته به این داره که ممکنه المنت خیلی جریان بخواد و باتری نتونه تامین کنه یا باتری شما از نوع جریان پایین باشه)( به علت کم بودن مقاومت المنت)
                            ۳-نیاز به وجود ولتاژ بیشتر از ولتاژ باطری به علت زیاد بودن مقاومت المنت. (در این صورت با تست کردن با یک المنتی که طولش کوتاهتر هست ممکنه جواب بده چون ولتاژ کمتری برای داغ شدن نیاز داره البته طول بیش از اندازه کوتاه هم منجر به مورد ۲ میشه)
                            و در آخر ممکنه دوتا تا از این دلایل همزمان باهم اتفاق بیفته.
                            جدیدترین ویرایش توسط msm_a_b_e; ۱۵:۰۸ ۱۴۰۱/۱۱/۱۲.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X