اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف نشتی مدار اسنابر ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف نشتی مدار اسنابر ؟

سلام من از اسنابر سر کنتاکت رله استفاده کردم واسه گرفتن جرقه و حذف نویز emi. جوابم داده . بارهامم اغلب لامپهac و میدونم سلفی نیست و اینکه اسنابر رو روی بار سلفی میذارن . ولی خب واسه این مشکل من جواب داده. ولی مشکلی که هست اون جریان نشتی از خازن اسنابر باعث میشه لامپ ها نیمه روشن یا چشمک بزنن...یا حتی یه رله امپر بالا پشت رله 5ولتم(همون که اسنابر روش داره) دارم.اسنابره باعث میشه رله ac امپر بالاه دائم التحریک بمونه.... میخوام ببینم میشه این نشتی رو حذف کرد ؟ یا قبل از اینکه به مصرف کننده برسه تلفش کرد....
    ممنون

پاسخ : حذف نشتی مدار اسنابر ؟

یه مقاومت با لامپ موازی کن تا تا جریان نشتی رو حذف کنه. یا نه یک خازن بهتر استفاده کن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_smps نمایش پست ها
      یه مقاومت با لامپ موازی کن تا تا جریان نشتی رو حذف کنه. یا نه یک خازن بهتر استفاده کن.
      تشکر از محبتتون .خازن پلی استر 22نانو با مقاومت33 اهم 1وات که از خود فروشگاه خریدم. ببخشید مقاومتی که باید استفاده کنم سر لامپ چند اهم چند وات باید باشه که نشتیه خازن22 نانو رو بگیره ؟

دیدگاه

مهندس جان راهنمایی میکنید واسه انتخاب مقاومت ؟ چند اهم چند وات بذارم که نشتی رو دقیقا بگیره ؟

دیدگاه

یه شماتیک بزار . اینجوری نمیشه گفت . چون خازن اسنابره نمیشه روی خازن مقاومت گزاشت.

دیدگاه

یه شماتیک بزار . اینجوری نمیشه گفت . چون خازن اسنابره نمیشه روی خازن مقاومت گزاشت.
            شماتیک ندارم والا ! دیگه یه رلس که سر کنتاکتش یه اسنابر گذاشتم... این رو از نت پیدا کردم (البته اینجا رله نوشته srr ولی رله من معمولیه...). دقیقا یه مقاومت موازی کرده سر مصرف کننده... من الان فقط گیر مقدار این مقاومتم ...

دیدگاه

به نظر من میتونید از یه خازن کوچیکتر برای استابر استفاده کنید
              با این کار امپدانس اسنابر برای برق شهر بیشتر میشه و جریان عبوری ازش کمتر!
              بالطبع با این کار باید مقاومت اسنابر هم عوض شه!
              موفق باشید
              ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
                به نظر من میتونید از یه خازن کوچیکتر برای استابر استفاده کنید
                با این کار امپدانس اسنابر برای برق شهر بیشتر میشه و جریان عبوری ازش کمتر!
                بالطبع با این کار باید مقاومت اسنابر هم عوض شه!
                موفق باشید
                کمتر از این تست کردم تاثیر کمتری داره توی گرفتن جرقه و نویز.... این مقدار دیگه مینیمم مقداریه که میتونم بذارم ... راجب اون مقاومت bleeder شما نمیدونی ؟ مقدارش چقدر باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re.mi نمایش پست ها
                  کمتر از این تست کردم تاثیر کمتری داره توی گرفتن جرقه و نویز.... این مقدار دیگه مینیمم مقداریه که میتونم بذارم ... راجب اون مقاومت bleeder شما نمیدونی ؟ مقدارش چقدر باشه؟
                  در مورد اون تا بحال چیزی نخوندم و نشنیدم
                  اما به نظرم یه راه اینه که بیاین و امپدانس اسنابر رو حساب کنید
                  بعد جریان عبوری ازشو حسب کنید
                  بعد یه مقاومت بذارید که توی ولتاژی که به لامپ میرسه همون جریانو بکشه
                  حالا نمیدونم خوب جواب بده یا نه
                  ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط re.mi نمایش پست ها
                    تشکر از محبتتون .خازن پلی استر 22نانو با مقاومت33 اهم 1وات که از خود فروشگاه خریدم. ببخشید مقاومتی که باید استفاده کنم سر لامپ چند اهم چند وات باید باشه که نشتیه خازن22 نانو رو بگیره ؟
                    اگه لامپ ال ای دیه یه مقاومت 10 کیلو 5 وات با لامپ موازی کن .

دیدگاه

این که سید میگه همون کاریه که دقیقا همون سایت omron گفته .نشتیه ما برمیگرده به مقدار خازن اسنابر . این درسته ؟ یعنی کاری نداره مصرف کنندمون چی باشه و چقدر جریان کشی داشته باشه ! پس اگر ما مقدار نشتی رو حساب کنیم و معادلش یه مقاومت بذاریم که فقط اون نشتی رو بگیره به نظرم کار درستی میاد این طور نیست ؟ حالتی که خاموشه مقاومت دقیقا نشتیه خازن رو میگیره. حالتیم که مصرف کننده روشنه حالا هرچی باشه یا ال ای دی یا هالوژن یا لامپ رشته ای . باز یه مقدار رو اون مقاومت میگیره ... یعنی نور لامپ یکم کم میشه . اینم درسته ؟ من الکترونیکی نیستم حقیقتا واسه همین از محاسبات و... سر درنمیارم. اگر این چیزی که سایت omron میگه و چیزی که توو ذهن منه درست باشه پس با محاسبه اون نشتی و قرار دادن یه مقاومت ثابت واسه اون اسنابر مشکل حله ! فقط من نمیتونم محاسبه کنم . کسی از دوستان الکترونیکی میتونه کمک کنه واسه محاسبه مقدار مقاومت ؟
                      اینکه علی اقا میگه فکر کنم محاسبه شده نیست و واسه هر لامپی هم نمیشه استفاده کرد میشه ؟
                      جدیدترین ویرایش توسط re.mi; ۱۴:۴۸ ۱۳۹۶/۰۸/۱۲.

دیدگاه

اگه لامپ ال ای دیه یه مقاومت 10 کیلو 5 وات با لامپ موازی کن .
                        مهندس اگه ال ای دی نباشه نمیتونم این مقاومت رو بذارم ؟ مهتابی باشه مثلا یا لامپ کم مصرف؟ چه مقداری باید بذارم؟ چه فرقی داره ؟ ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X