اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست ماژول فرستنده و گیرنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست ماژول فرستنده و گیرنده

با سلام بر اساتید و مهندسان عزیز
    یک ماژول فرستنده لازم دارم که بتونه با 42 گیرنده کار کنه و این گیرنده ها تو فضای بسته مدرسه برای قطع و وصل برق کلاسها مورد استفاده قرار بگیره.فرستنده داخل دفتر مدیر هست و گیرنده ها سر در هر کلاس هستند.لطفا راهنماییم کنید.

پاسخ : درخواست ماژول فرستنده و گیرنده

نوشته اصلی توسط FAHARM نمایش پست ها
    با سلام بر اساتید و مهندسان عزیز
    یک ماژول فرستنده لازم دارم که بتونه با 42 گیرنده کار کنه و این گیرنده ها تو فضای بسته مدرسه برای قطع و وصل برق کلاسها مورد استفاده قرار بگیره.فرستنده داخل دفتر مدیر هست و گیرنده ها سر در هر کلاس هستند.لطفا راهنماییم کنید.
    از ماژول های زیگبی می تونید استفاده کنید. قابلیت شبکه شدن رادارند و خودشون میتونن به صورت مش به هم وصل بشند.
    از ماژولهای ارزان پروتکل LORA هم میتونید استفاده کنید ولی این ماژول ها خیلی خوب گیر نمیاد.

دیدگاه

ممنون.میشه اطلاعات شبکه کردنش رو برام بفرستید
      جدیدترین ویرایش توسط FAHARM; ۱۴:۱۸ ۱۳۹۶/۰۸/۰۸.

دیدگاه

یه سوال دیگه.میشه از ماژولهای RF با مدولاسیون ASK که با اینکودر و دکودر اطلاعات میفرستن رو تو این شرایط استفاده کرد؟

دیدگاه

ممنون.میشه اطلاعات شبکه کردنش رو برام بفرستید

این ماژول انواع مختلف با قیمت های مختلف داره و داکیومنت هم درموردش تواینترنت زیاد.
          موردی که من باهاش کردم ماژول های XBEE هست که گرونترین از اونهاست و برای کار شما هم این ماژول با این قیمت نیاز نیست.
          برای آشنایی بیشتر با این ماژول، این رادر گوگل سرچ کنید: XBee ZB User Manual

یه سوال دیگه.میشه از ماژولهای RF با مدولاسیون ASK که با اینکودر و دکودر اطلاعات میفرستن رو تو این شرایط استفاده کرد؟
          شاید بشه ولی یکم سخته. من با این ماژولها کار نکردم.
          البته اگر فاصله کلاس هاتون از هم زیاد نباشه، شاید ماژول وایفای هم میتونید استفاده کنید و حتی برای کارهای دیگه ای که شاید بعدا خواسته باشید اضافه کنید، هم مناسبه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAElec نمایش پست ها

این ماژول انواع مختلف با قیمت های مختلف داره و داکیومنت هم درموردش تواینترنت زیاد.
            موردی که من باهاش کردم ماژول های XBEE هست که گرونترین از اونهاست و برای کار شما هم این ماژول با این قیمت نیاز نیست.
            برای آشنایی بیشتر با این ماژول، این رادر گوگل سرچ کنید: XBee ZB User Manual

شاید بشه ولی یکم سخته. من با این ماژولها کار نکردم.
            البته اگر فاصله کلاس هاتون از هم زیاد نباشه، شاید ماژول وایفای هم میتونید استفاده کنید و حتی برای کارهای دیگه ای که شاید بعدا خواسته باشید اضافه کنید، هم مناسبه.
            ممنون دوست عزیز

دیدگاه

از ماژولهای nrf24 هم میتونی استفاده کنی
              یک فرستنده و n تا گیرنده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M3R-E نمایش پست ها
                از ماژولهای nrf24 هم میتونی استفاده کنی
                یک فرستنده و n تا گیرنده
                دوست عزیز با این ماژول کار کردین؟
                ایا تو فضای بسته دانشگاه و مدرسه جواب میده؟
                الان رفتم اطلاعاتش رو خوندم زده تو بهترین شرایط 70 متر اونم تو فضای باز جواب میده.
                پروژه ای که دارم هوشمند سازی یک مدرسست که پنل کنترل اصلیش که شامل قطع و وصل شدن کلاسهات تو دفتر و باید به تمام کلاسها بیرونی و درونی فرمان بده.هزینش خیلی براشون مهمه.
                جدیدترین ویرایش توسط FAHARM; ۰۹:۰۲ ۱۳۹۶/۰۸/۱۰.

دیدگاه

الان رفتم اطلاعاتش رو خوندم زده تو بهترین شرایط 70 متر اونم تو فضای باز جواب میده.
                  سلام شما میتونید از nrf با برد بیشتر مثل این ماژول استفاده کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی چمانی نمایش پست ها
                    سلام شما میتونید از nrf با برد بیشتر مثل این ماژول استفاده کنید
                    https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA...nrf&results=18
                    ممنون دوست خوب

دیدگاه

با درود
                      با توجه به اینکه شما می خواهید کنترل روشنائی را انجام دهید ، پیشنهاد می شود به گزینه انتقال دستورات بصورت سریال از طریق خط برق ۲۲۰ ولت هم فکر کنید.

دیدگاه

دوست عزیز با این ماژول کار کردین؟
                        ایا تو فضای بسته دانشگاه و مدرسه جواب میده؟
                        پروژه ای که دارم هوشمند سازی یک مدرسست که پنل کنترل اصلیش که شامل قطع و وصل شدن کلاسهات تو دفتر و باید به تمام کلاسها بیرونی و درونی فرمان بده.هزینش خیلی براشون مهمه.
                        سلام
                        بله من با این ماژول زیاد کار کردم
                        یه جا که مسیر پر پیچ خم و دیوار زیاد بود با استفاده از یه رپیتر (یه دونه از همین ماژول همیشه در حالت گیرنده بود و یه گوشه قرار داشت که هم به فرستنده دید داشت و هم به گیرنده اطلاعات رو از فرستنده دریافت میکرد و دوباره همون رو ارسال میکرد) مشکل برد کم تو فضای بسته رو حل کردم
                        سوالی داشتین در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bim318525690 نمایش پست ها
                          با درود
                          با توجه به اینکه شما می خواهید کنترل روشنائی را انجام دهید ، پیشنهاد می شود به گزینه انتقال دستورات بصورت سریال از طریق خط برق ۲۲۰ ولت هم فکر کنید.
                          ممنون ولی متوجه فرمایش شما نشدم.یعنی دوزاریم نیوفتاد.

دیدگاه

پنل کنترل اصلیش که شامل قطع و وصل شدن کلاسهات تو دفتر و باید به تمام کلاسها بیرونی و درونی فرمان بده.هزینش خیلی براشون مهمه.
                            سلام. اگر با زبان آردوینو آشنایی دارید، میتونید از ماژولهای esp8266 استفاده کنید. هم از لحاظ هزینه هم از لحاظ تنوع خیلی خوب هستد.
                            علاوه بر وای فای ،خودشون یک میکرو armروشون دارن که میتونید با آردوینو (و خییییییلی زبانهای دیگه) روشون برنامه نویسی بکنید.
                            از لحاظ برد هم (علاوه بر امکانپذیر بودن برنامه نویسی در حالت ریپیتر) می توانید از ماژولهای آنتن خورش بخرید که با نصب آنتن قطعا بردش بیشتر میشه.
                            تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

دیدگاه

ممنون ولی متوجه فرمایش شما نشدم.یعنی دوزاریم نیوفتاد.
                              شما می خواهید روشنائی کلاسها را کنترل کنید. برق در همه کلاسها وجود دارد. کافیست دستورات از یک مرجع بصورت مدوله بر روی خط برق قرار گرفته و ارسال گردد. این دستور در تمام خطوط و در همه کلاسها پخش می گردد و فقط گیرنده متناسب آن فرمان ، دستور روشنی یا خاموشی را دیکود می کند.
                              با گوگل کردن عبارت " انتقال اطلاعات از طریق خط برق ۲۲۰ ولت" نتایج جالبی به همراه قطعات معرفی شده ، در انتظار شماست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X