اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خرید محافظ برای کامپیوتر ارزش دارد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خرید محافظ برای کامپیوتر ارزش دارد؟

سلام
    دوستان با وجود پاور استاندارد آیا باز هم نیاز به خرید محافظ هست؟
    تا بحال که استفاده نکردم اما چون سیستم 24 ساعته روشنه و می خوام تنظیم کنم اگه برق قطع شد به طور خودکار بعد از وصل شدن برق، سیستم روشن شه
    کلا به لحظات اولی که برق وصل میشه شک دارم برای همین گفتم شاید با کمی تاخیر سیستم روشن شه بهتر باشه

پاسخ : خرید محافظ برای کامپیوتر ارزش دارد؟

سلام
    استفاده از محافظ ضرورتی نداره ولی خب استفاده کنی خیلی بهتره
    چون من خودم یه بار پرینتر 800 هزار تومنیم به دلیل افت برق خراب شد و تقریبا 400 تومن هزینه تعمیرش شد

دیدگاه

سیستم های جدید احتیاجی ندارند چون چه مانیتور و چه پاور سیستم از 110 تا 250 ولت بهشون بدی روشن میشند . این مال قدیم بود که یه کلید پشت پاور بود میچرخوندی 110 یا 220 میشد .

دیدگاه

سلام
        ممنون
        درسته من هم حدسم همین بود برای سیستم های جدید مهم نباشه اما چون می خوام به این صورت تنظیم کنم که همینکه برق وصل شد سیستم روشن شه گفتم یک تایمری داشته باشه ضرری نداره
        ی مورد هم بعضی محافظ ها دیدم میزنن که یک مقداری از برق رو متونن جذب کنن:
        میزان ژول حداکثر میزان انرژی است که محافظ ولتاژ می*تواند جذب کند. اگر شوک این حداکثر را نقض کند، محافظ ولتاژ بی*فایده خواهد بود. میزان ژول بالاتر، انرژی بیشتری را توسط محافظ جذب خواهد کرد، بنابراین رتبه ژول بالاتر غالبا نشان دهنده*ی طول عمر بالاتر برای محصول است. برای بهترین حفاظت از لوازم خانگی، شما یک محافظ ولتاژ با نرخ ژول حداقل 600 می*خواهید.
        بکار میاد یا بی فایدس؟

دیدگاه

با درود
          در قسمت تنظیمات بایوس سیستم میتوان به صورتی تنظیم کرد که با وصل شدن برق کیس اتوماتیک روشن بشود...
          اگر مدل مادربرد خود را بگوئید دقیق تر میتوان راهنمایی کرد....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
            با درود
            در قسمت تنظیمات بایوس سیستم میتوان به صورتی تنظیم کرد که با وصل شدن برق کیس اتوماتیک روشن بشود...
            اگر مدل مادربرد خود را بگوئید دقیق تر میتوان راهنمایی کرد....
            سلام
            ممنون بله درسته گزینه های wake up رو میدونم ، به همین دلیل که در لحظه ی متصل شدن برق سیستم روشن میشه فک می کنم از محافظ استفاده کنم بهتر باشه چون به لحظات اولیه متصل شدن برق زیاد اعتماد ندارم
            محافظ های پیشرانه رو تعریفشون رو شنیدم ، از همین مارک تهیه کنم؟
            میزان ژولی که بعضی محافظ ها می تونن جذب کنن ، فایده ای داره؟

دیدگاه

اگر بگیرید خیلی خوبه فقط جنس خوبش بگیرید چون اگر خوب نباشه بدتر آسیب می زنه

دیدگاه

با درود
                یکی از اشکالات محافظ برای کامپیوتر این است که در موقع وصل بودن در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ چون ویندوز بطور صحیح خاموش نمیشوداحتمال آسیب دیدن ویندوز و فایلهای آن وجود دارد و بعد از مدتی احتیاج به نصب دوباره ویندوز میباشدو حتی احتمال آسیب سخت افزاری بالا میباشد ....
                اگر نوسانات برق منطقه شما زیاد میباشد استفاده از ups توصیه میشود حتی با باتری با آمپر کم - که شما فرصت داشته باشید ویندوز خود را بطور صحیح خاموش کنیدو احتمال آسیب سخت افزاری را پایین ببرید....

دیدگاه

با درود
                  یکی از اشکالات محافظ برای کامپیوتر این است که در موقع وصل بودن در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ چون ویندوز بطور صحیح خاموش نمیشوداحتمال آسیب دیدن ویندوز و فایلهای آن وجود دارد و بعد از مدتی احتیاج به نصب دوباره ویندوز میباشدو حتی احتمال آسیب سخت افزاری بالا میباشد ....
                  اگر نوسانات برق منطقه شما زیاد میباشد استفاده از ups توصیه میشود حتی با باتری با آمپر کم - که شما فرصت داشته باشید ویندوز خود را بطور صحیح خاموش کنیدو احتمال آسیب سخت افزاری را پایین ببرید....
                  سلام مجدد
                  ممنون ، نه نوسان خاصی خداروشکر تا بحال ندیدم جز همینکه وقتی برق قطع شه احتمال داره وقتی وصل میشه ضعیف باشه یا یک لحظه بیاد و قطع شه ، به همین دلیل حدس زدم تایمر محافظ بکارم بیاد
                  ups رو چون مصرف سیستم زیاده نمیتونم تهیه کنم و ارزشش رو نداره چون قیمت خیلی بالا میره
                  فقط همین مورد که بعضی از محافظ ها نوشتن می تونن یک مقدار ژول رو جذب کنن ، این سوال برام پیش اومد که ارزش داره بگردم و از همین محافظ ها خرید کنم؟
                  جدیدترین ویرایش توسط abc.abc; ۱۷:۰۵ ۱۳۹۶/۰۸/۱۵.

دیدگاه

با درود
                    کلاً کار محافظ مشخص است 1-تاخیر در وصل 2-قطع ولتاژ خروجی در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ ورودی.....
                    (بعضی از محافظ ها نوشتن می تونن یک مقدار ژول رو جذب کنن ) این جمله برای من گنگ میباشد!!!! و معنای خاصی برای من ندارد....

دیدگاه

با درود
                      کلاً کار محافظ مشخص است 1-تاخیر در وصل 2-قطع ولتاژ خروجی در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ ورودی.....
                      (بعضی از محافظ ها نوشتن می تونن یک مقدار ژول رو جذب کنن ) این جمله برای من گنگ میباشد!!!! و معنای خاصی برای من ندارد....
                      سلام
                      ممنون ، جستجو که کردم به این رسیدم که خودشون فروشنده ی محافظ بودن :
                      میزان ژول حداکثر میزان انرژی است که محافظ ولتاژ می*تواند جذب کند. اگر شوک این حداکثر را نقض کند، محافظ ولتاژ بی*فایده خواهد بود. میزان ژول بالاتر، انرژی بیشتری را توسط محافظ جذب خواهد کرد، بنابراین رتبه ژول بالاتر غالبا نشان دهنده*ی طول عمر بالاتر برای محصول است. برای بهترین حفاظت از لوازم خانگی، شما یک محافظ ولتاژ با نرخ ژول حداقل 600 می*خواهید.

دیدگاه

با درود
                        به نظر من بازی با کلمات میباشد و استفاده از کلمات قلنبه سلنبه برای نشان دادن برتری محصول خود از سایر محصولات است در حالیکه فرق چندانی با سایر محصولات ندارد.....
                        محافظ همین که تایمر و قطع کن ولتاژ آن عمل بکند و سالم باشد کفایت میکند و احتیاج به چیز دیگری نمیباشد....

دیدگاه

بعله !!
                          محافظ به شرطی بدرد نمیخوره که مطمعن باشید که برقتون نوسان نداره (که امکان نداره)
                          زمانی که برق نوسان داشته باشه تاحدی نوسان رومیگیره
                          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                            بعله !!
                            محافظ به شرطی بدرد نمیخوره که مطمعن باشید که برقتون نوسان نداره (که امکان نداره)
                            زمانی که برق نوسان داشته باشه تاحدی نوسان رومیگیره
                            موفق باشید
                            توی محافظ فقط یک مدار تایمر ساده داره . نوسان گیر !!! با رله ؟

علت آسیب دستگاه های برقی الکترونیکی ، قطع و وصل شدن ناگهانی و پشت سر هم برق هست که همه تجربه کردیم نشستیم چراغ ها در کسری از ثانیه خاموش روشن میشن که اکثر محافظ ها عمل نمیکنند .

در مورد دو فاز شدن هم هیچ محافظتی اتفاق نمی افته و باز تمام وسایل می سوزه

Sent from my XT1575 using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                              توی محافظ فقط یک مدار تایمر ساده داره . نوسان گیر !!! با رله ؟

علت آسیب دستگاه های برقی الکترونیکی ، قطع و وصل شدن ناگهانی و پشت سر هم برق هست که همه تجربه کردیم نشستیم چراغ ها در کسری از ثانیه خاموش روشن میشن که اکثر محافظ ها عمل نمیکنند .

در مورد دو فاز شدن هم هیچ محافظتی اتفاق نمی افته و باز تمام وسایل می سوزه

Sent from my XT1575 using Tapatalk
                              درود
                              بنده منظورم این بود که محافظ مرغوب عمل میکنه!
                              معلومه که محافظ نامرغوب بدرد نمیخوره
                              بدرود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X