اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برابر نبودن جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برابر نبودن جریان

سلام چرا در موتور های 3 فاز جریان های ما با هم برابر نیست من در حالت ستاره تست کردم جریان های 2 فاز آن 1.68 اما فاز دیگه ان 1.28
    چرا این اختلاف جریان را داریم؟

پاسخ : برابر نبودن جریان

نوع موتورتون رو مشخص کنید این چیزی که شما میگید اگه موتور القایی متداول باشه یکی از فاز هاش مشکوکه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza.sh92 نمایش پست ها
      سلام چرا در موتور های 3 فاز جریان های ما با هم برابر نیست من در حالت ستاره تست کردم جریان های 2 فاز آن 1.68 اما فاز دیگه ان 1.28
      چرا این اختلاف جریان را داریم؟
      باسلام:
      آیا در زمان جریان گیری ولتاژ هر 3 فاز نسبت به نول دقیقا هم اندازه بود؟ چون در اکثر موارد اگر یکی ازفاز ها در دیگر نقاط بصورت تک فازاستفاده شود، آن فاز ولتاژ کم تری دارد و سبب کاهش جریان نسبت به فاز های دیگر می شود.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        باسلام:
        آیا در زمان جریان گیری ولتاژ هر 3 فاز نسبت به نول دقیقا هم اندازه بود؟ چون در اکثر موارد اگر یکی ازفاز ها در دیگر نقاط بصورت تک فازاستفاده شود، آن فاز ولتاژ کم تری دارد و سبب کاهش جریان نسبت به فاز های دیگر می شود.
        نمیشه گفت چون مقاومت سیم پیچ ها برابر نیست باعث می ود که جریان کمتری نسبت به دو فاز دیگر از مدار می کشد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط morteza.sh92 نمایش پست ها
          نمیشه گفت چون مقاومت سیم پیچ ها برابر نیست باعث می ود که جریان کمتری نسبت به دو فاز دیگر از مدار می کشد؟
          باسلام:
          بهترین راه برای تفکیک عیب این است که شما اول مقاومت سیم هر فاز را با اهمتر دیجیتال نسبت به نول اندازه گیری کنید. ( اهم D.C). سپس ولتاژ هر فاز را نسبت به نول اندازه گیری کنید اگر اهم سیم و ولتاژ هر فازنسبت به نول درست بود سپس اندازه گیری جریان کنید و اعلام کنید. البته عیب اصلی به احتمال قوی از زیاد بار کشیدن یکی از فاز ها نسبت به نول است.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X