اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پرش دمای سنسورds18b20دربسکام و نمایشگر سون سگمنت با ای سی مگا16

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پرش دمای سنسورds18b20دربسکام و نمایشگر سون سگمنت با ای سی مگا16

سلام به همه دوستان :
    بنده جدیدا یه ترموستاتت کوچیک ساختم با سون سگمنت و ای سی مگا 16خیلی کوچیکه بردش.
    منتها مشکل اینجاست که در برنامه یه مشکلی هست .بنده در برنامه نویسی مبتدی نیستم.ولی این باراین برنامه و برد فسقلی،دمار از روزگارم دراورده.کمک کنید لطفا:
    اما مشکل:در برنامه راه اندازی سنسوریه دفعه سنسورمی پره و دمقدار دمارو مثلا 61 نشون میده البته برای یه لحظه و دوباره به مقدار واقعی بر میگرده .و بار دیگه برای دما مقدار مثلا 0رو نشون میده و با تعییر این مقادیر رله خروجی ترمووستات هم تعییر وضعیت میده.هرکاری کردم نمیدونم چرا اینجوریه.الان از همین برد باید بدم به مشتری .چاپ قرمز زدم بردش رو مطمینم ا زبرد نیست.چون روی پروتیوس هم اینجوریه
    کدبرنامه راه اندازی سنسور رو کپی کردم و در برنامه ال سی دی گذاشتم مشکل نبود.یعنی در برنامه ای که نمایشگر با ال سی دی نشون میده مشکل نیست.
    برای راه اندازی سون سگمنت در این برنامه تایمر صفر و با پرسکالر 8 برای رفرش سگمنتها گذاشتم.و مقادیر رفرش در سون سگمنت گذاشته شده.
    دوستانی هستند که الحق ،به گردن ما حق استادی دارندشاید یه نکته ای هست که بنده نادیده گرفتم.مطمینم که در برنامه نویسی مشکل ایجاد شده.
    سورس برنامه
    شبیه ساز

مشکل حل شد .تو متن برنامه موقعی که دستورات ادرس و دریافت مقادیر از سنسور صورت می گرفت تایمر می پرید می رفت برای رفرش سگممنتها .اونجا ادرس اشتبا میشد .بخاطر همین هربار یه دمایی رو نشون میداد.
    اومدم قبل از دریافت از سنسورتایمررو استب کردم.درجاهایی که برای دریافت دما مشکل ایجاد نمیشد وبرای اینکه سگمنتها چشمک نزنن با دستورgosub به رفرش سگمنتها پرداختم.ولی تایمرخاموش بود.

ای بابا مشکل هنوز نشده .تو پروتیوس حل شد ولی در عالم واقعی هحچنان باقی است .
    کد:
    Stop Timer0
       1wreset
       1wwrite &HCC
       1wwrite &H44
       Waitms 1
       1wreset
       1wwrite &HCC
       1wwrite &HBE
       I1 = 1wread()
       I2 = 1wread()
       Waitms 1
       Start Timer0
       Waitms 200
       X = Makeint(i1 , I2)
       Temp = X / 16
    دم همه عزیزان گرم
    باز صد رحمت به خودم.خودم میام و جواب خودمو میدم.موفق باشید
    جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۷:۰۴ ۱۳۹۶/۰۸/۲۷.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : پرش دمای سنسورds18b20دربسکام و نمایشگر سون سگمنت با ای سی مگا16

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
    اما مشکل:در برنامه راه اندازی سنسوریه دفعه سنسورمی پره و دمقدار دمارو مثلا 61 نشون میده البته برای یه لحظه و دوباره به مقدار واقعی بر میگرده .و بار دیگه برای دما مقدار مثلا 0رو نشون میده و با تعییر این مقادیر رله خروجی ترمووستات هم تعییر وضعیت میده.هرکاری کردم نمیدونم چرا اینجوریه.الان از همین برد باید بدم به مشتری .چاپ قرمز زدم بردش رو مطمینم ا زبرد نیست.چون روی پروتیوس هم اینجوریه
    سلام .
    من هم یه بردی رو حدود شش سال پیش راه انداختم که همین مشکل رو داشت .البته برد من اون موقع چون سنسور ها فاصله زیادی با برد اصلی داشتن و ولتاژ سنسورها گاهی اوقات پایین میاومد این اتفاق می افتاد .
    البته من چون نمیتونستم رگولاتور رو به محل سنسور ها منتقل کنم از طریق زیر این مشکل رو برطرف کردم که انشالله به درد شما هم بخوره.
    من سه بار به مدت هر 3 ثانیه یک بار دما رو خوندم و اگر این سه تا دما با هم نهایتا 1 درجه اختلاف داشتن اونوقت خروجی ها رو اعمال می کردم . چون تو جایی که من دماشو میخوندم امکان نداشت تویک دقیقه دما بیشتر از یک درجه تغییر کنه. با این روش مشکل من حل شد و هر بار که اختلافی بیشتر از یک درجه پیش می اومد دوباره مقادیر رو صفر میکرد و از اول دما رو اندازه گیری میکرد. البته شما میتونید اون نهایتا یک درجه رو بیشتر هم در نظر بگیرید. چون ممکنه اختلاف به بیشتر از 1 درجه هم برسه تومدار شما .
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    www.adaksell.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X