اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد رزبری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد رزبری

سلام
    لطفا یک مهندس الکترونیک جواب من بده !!!
    من با arm کار میکنم و خب متاسفانه نسبت به avr کتابخونه کمتری داره و......
    تو سابتها اغلب پروژه ها با آردینو و رزبری هستش .....تا چند روز پیش به سرم افتاده که کم کم طرف این برد برم
    حالا سوال اینجا که اولا زبان این برد c هست؟؟دوما برای اینکه بخای lcdروش نصب کنی دردسر داره و سوما یکنفر میگفت ارم فقط برا پروژه ها دانشجویی و به درد صنعت نمیخوره(lpc1768)و اگه میخای صنعتی کار کنی باید با رزبری کار کنی!!!!!!

پاسخ : سوال در مورد رزبری

نوشته اصلی توسط aminpower7 نمایش پست ها
    کنفر میگفت ارم فقط برا پروژه ها دانشجویی و به درد صنعت نمیخوره(lpc1768)و اگه میخای صنعتی کار کنی باید با رزبری کار کنی!!!!!
    سلام

اون یکنفر خودش توی صنعت چیکار میکنه؟؟!!!!
    عزیزم اصلا اینجوری نیست ... هرچیزی کاربرد خاص خودشه داره ... این طراح هست که تصمیم میگیره کجا و کی از چه چیزی استفاده کنه... اگر اینجوری بود که دیگه تولید نمی شد .. حتی ساده ترین چیزا هم میتونه توی صنعت استفاده بشه ...البته به درستی ..
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

سلام
      لطفا یک مهندس الکترونیک جواب من بده !!!
      من با arm کار میکنم و خب متاسفانه نسبت به avr کتابخونه کمتری داره و......
      تو سابتها اغلب پروژه ها با آردینو و رزبری هستش .....تا چند روز پیش به سرم افتاده که کم کم طرف این برد برم
      حالا سوال اینجا که اولا زبان این برد c هست؟؟دوما برای اینکه بخای lcdروش نصب کنی دردسر داره و سوما یکنفر میگفت ارم فقط برا پروژه ها دانشجویی و به درد صنعت نمیخوره(lpc1768)و اگه میخای صنعتی کار کنی باید با رزبری کار کنی!!!!!!
      سلام
      کاملا معلوم هستش که اونی که می خواسته شما رو راهنمایی کنه، خودش نیاز به راهنمایی داره.
      یادگیری بردهایی مثل رزبری خوب هستش و توصیه میکنم اگه وقتش رو داشتی یادش بگیر (خیلی ساده تر هستش)ولی اینکه میکروها بدرد نمی خوره یا ... باید بگم کاملا اشتباهه این حرف. اتفاقا خود رزبری استاندارد نیست و بیشتر بدرد پروژه های دانشجویی می خوره. قبلا در موردش صحبت کرده بودم. اگه خواستین کار با بردها رو شروع کنید و کارهای صنعتی انجام بدید بهتره برید سراغ بردهای با اصالت و اطلاعات کافی.

دیدگاه

این حرف فروشنده شرکت eca بهم گفت.میشه بفرمایید این بردهای با اصالت منظورتون کدوم بردها است ؟؟ممنونم

دیدگاه

این حرف فروشنده شرکت eca بهم گفت.میشه بفرمایید این بردهای با اصالت منظورتون کدوم بردها است ؟؟ممنونم
          میشه بفرمایید کدوم یکی از فروشگاه های شرکت همچین حرفی زدند ؟

دیدگاه

متاسفانه کسانی که در کشور ما بعنوان متخصص سرویس دستگاه و یا راهنما استفاده میشن اینطور فکر میکنن که همه چی میدونند در حالی که بر عکس هست.شاید بارها برای گارانتی به شرکت مراجعت کردم ولی آخر معلوم شده که چون فلان میکرو قدیمی شده بخاطر این دستگاه درست نمیشهو بهتر هست برم سمت میکرو جدیدتر!!!!!!!!(مثلا از lpc برم طرف stm)
            یا شرکت دیگه ای که دو سال قبل یک پراگرمر avr تهیه کرده بودم بعد از سه بار کار کردن از کار افتاد و تعمیر کار دستگاه میگفت دستگاه سالم هست و احتمالا برد به usb وصل نکردی!!
            به هر حال کاش بجای اینکه فقط بفکر سود باشیم یکم هم عاشق الکترونیک باشیم تا اگه نمیتونیم وسیله ای تعمیر کنیم حداقل به مشتری اطلاعات غلط ندیم.

دیدگاه

معمولا بردهای با اصالت این ویژگی ها رو دارند:
              1- اطلاعات کافی درباره قطعات روی برد موجود باشد(مثلا پردازنده بردهای رزبری اطلاعات کافی ندارند)
              2- معمولا منبع باز هستند و شما همه چیز رو در مورد برد می بینید(رزبری اینطور نیست. اطلاعات PCB یا شماتیکش)
              3- سازنده های قطعات روی برد دارای تجربه کافی باشند(مثلا سازنده پردازنده بردهای چینی رو نگاه کن و ببین از کی شروع به کار کردن. معمولا زیر 7 یا 8 سال یا اگه رندش کنیم بهتره بگیم زیر 10 سال هستن)
              4- در دسترس بودن قطعات حتی اگه شده توی خارج از کشور (مثلا شما اگه می تونی برای من پردازنده BCM2836 رو برای فروش پیدا کن. توی دی-جی-کی یا موزر که من نتونستم پیدا کنم. ولی اگه دنبال پردازنده های بیگل بن بگردی راحت پیدا میکنی. مثلا دنبال OMAP3530 یا DM3730 یا AM3358 یا AM5728 بگرد.)
              5- پشتیبانی خوب(شما همین جوری خودت تو سایت بیگل بن بگرد ببین مثلا چندتا برنامه نمونه برای کار با این برد گذاشته)

معمولا پارامترهای گفته شده در بالا جزو مواردی هستش که توی خرید یه برد خوب باید در نظر گرفته بشه. البته این این حرف ها به این معنی نیست که شما اصلا اون بقیه برد ها رو نخرید، ولی به یاد داشته باشید که اونا بیشتر بدرد یادگیری و کارهای دانشجویی/دانش آموزی می خوره. اگه درست یادم بیاد خود برد رزبری برای توسعه یادگیری مباحث کامپیوتر و الکترونیک و علم اموزی در انگلیس ابداع شده.

دیدگاه

من الان این برد تو سایت دیدم فقط تنها مشکلش نداشتن خروجی HDMI برای نصب LCD هست و LCD تاچ مخصوص برد بیگل بن متاسفانه گران هست(400هزارتومن).

دیدگاه

من الان این برد تو سایت دیدم فقط تنها مشکلش نداشتن خروجی HDMI برای نصب LCD هست و LCD تاچ مخصوص برد بیگل بن متاسفانه گران هست(400هزارتومن).
                  ولی برد بیگل توی فروشگاه نمونه black هستش که اتفاقا خروجی HDMI داره. تعجب میکنم که این حرف رو روی چه حسابی می زنید.

دیدگاه

یعنی تمام lcd های 3.5 و 5 و 7 که در فروشگاه موجود است برای بیگل استفاده میشن و همچنین تاچشون هم با این برد راه اندازی میشه؟؟؟؟

دیدگاه

یعنی تمام lcd های 3.5 و 5 و 7 که در فروشگاه موجود است برای بیگل استفاده میشن و همچنین تاچشون هم با این برد راه اندازی میشه؟؟؟؟
                      قاعدتا هر کدوم از نمایشگرهای توی فروشگاه که ورودی HDMI داره باید کار کنه(من که بلااخره با همه نمایشگرهای توی فروشگاه کار نکردم). می تونی به پشتیبانی فروشگاه زنگ بزنی و ازشون بپرسی تا مطمئن بشی. راحت باش و زنگ بزن.
                      بقیه نمایشگر ها هم فکر کنم باید برد درایور براشون بخری. از همون پشتیبانی فروشگاه بپرس بهت میگه.

دیدگاه

بردهای orange pi یا nano pi چطور؟؟ میشه گفت این بردها هم صنعتی هستند؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X