اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور

سلام دوستان ...من میخواستم یه پروژه درست کنم به اسم التراسونیک که مربوط به ایربگه اصلا نمی*دونم چی هست!!! دوستان کسی اطلاعی از این سنسور داره در ضمن باید سنسور هم بدون میکرو باشه و بااستفاده از ترانزیستور...دوستان لطفاکمک کنید

پاسخ : سنسور

نوشته اصلی توسط mohammad_313 نمایش پست ها
    سلام دوستان ...من میخواستم یه پروژه درست کنم به اسم التراسونیک که مربوط به ایربگه اصلا نمی*دونم چی هست!!! دوستان کسی اطلاعی از این سنسور داره در ضمن باید سنسور هم بدون میکرو باشه و بااستفاده از ترانزیستور...دوستان لطفاکمک کنید
    یعنی چی؟
    خودتون نمی دونید چیه بعد باید ما بدونیم؟
    بیشتر توضیح بدین ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_hmd نمایش پست ها
      یعنی چی؟
      خودتون نمی دونید چیه بعد باید ما بدونیم؟
      بیشتر توضیح بدین ؟
      حامد جان پیام خصوصیتو چک کن کامل توضیح دادم...

دیدگاه

خوب ببین دوست عزیز اگه بخوای با سنسور التراسونیک کار کنی برای تشخیص فاصله و یا مانع کار کنی.
        حالا ربطی بین کیسه هوا و یه سنسور فاصله سنج چیه من نمیدونم.
        شاید اینکه اگه فاصله از یه حد بیشتر نزدیک بشه سنسور التراسونیک شروع به کار کنه و کیسه هوا رو فعال کنه.
        این پروژه ای که قبول کردی خودت هم نمی دونی دقیقا چیه ؟.
        من هم مثل شما.
        جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۰۰:۰۸ ۱۳۹۶/۰۹/۰۳.

دیدگاه

خوب ببین دوست عزیز اگه بخوای با سنسور التراسونیک کار کنی برای تشخیص فاصله و یا مانع کار کنی.
          شاید اینکه اگه فاصله از یه حد بیشتر نزدیک بشه سنیور التراسونیک شروع به کار کنه و کیسه هوا رو فعال کنه.
          من هم مثل شما.
          آره داداش همین سنسوره فاصله سنجو میخام بدون میکرو ببندم...باترانزیستورو.... شما مدارش رو میتونی چجوریه!!؟؟؟؟

دیدگاه

شاید اینکه اگه فاصله از یه حد بیشتر نزدیک بشه سنیور التراسونیک شروع به کار کنه و کیسه هوا رو فعال کنه.
            من هم مثل شما.
            دادا بلدی مدارشو....؟؟؟؟ خواهشاً کمکم کن!!!!

دیدگاه

من هم مثل شما.
              ای بابا...

دیدگاه

آموزش راه اندازی حسگر فاصله یاب مافوق صوت - Ultrasonic Range Finder

دادا بلدی مدارشو....؟؟؟؟ خواهشاً کمکم کن!!!!
                با سلام و درود
                به انجمن خوش آمدید.

این مطالب در مورد راه اندازی حسگرهای Ultrasonic Range Finder می باشد:
                1- Ultrasonic Range Finder EZ1 Retail - SparkFun Electronics
                2- How to Set Up an Ultrasonic Range Finder on an Arduino
                3- Ultrasonic Range Finder - Arduino Project Hub
                4- Ultrasonic Range Finder Using Arduino: 4 Steps
                5- Arduino Playground - NewPing Library
                6- آموزش راه اندازی ماژل آلتراسونیک HC-SR04 با استفاده از آردوینو - دیجی اسپارک
                7- راه اندازی ماژول آلتراسونیک SR04 با آردوینو - وب سایت تخصصی برق و الکترونیک
                8- پروژه و آموزش کار با ماژول فاصله سنج SRF05
                9- راه اندازی ماژول اولتراسونیک srf04 و srf05 با آردوینو(فاصله سنج صوتی) | اموزش آردوینو | آردوینو | آردینو | آرداینو | ایران آردوینو
                10- پروژه فاصله سنج التراسونیک srf05 با آردینو

پیرامون مبحث فاصله یابی از Laser Range Finder هم می توان استفاده نمود که قابلیت های خاص خود را دارد:
                1- Laser rangefinder - Wikipedia
                2- Simple LiDAR Using the Laser Rangefinder Uni-T UT390b, Arduino and Turbo Pascal: 4 Steps (with Pictures)
                3- Laser Tape Measure Hacking - SparkFun Electronics
                4- https://www.eca.ir/forums/thread73990.html
                جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۳:۵۹ ۱۳۹۶/۰۹/۰۲.

دیدگاه

پاسخ : آموزش راه اندازی حسگر فاصله یاب مافوق صوت - Ultrasonic Range Finder

نوشته اصلی توسط فکر نمایش پست ها
                  من خودم با سنسور التراسونیک کار نکردم ولی میدونم کار باهاش سخت نیست.
                  دوست عزیز هم با این پست کار رو تموم کردند .
                  همه چیز هایی که می خواستی هست.
                  در مورد خروجی به جای میکرو از ترانزیستور استفاده کردن هم کار سختی نیست با خروجی مدار ترانزیستور تحریک کن.
                  باز خودت شروع کن به کار باهاش .هر ایرادی که پیش اومد دوستان تو انجمن هستن.میدونم افرادی هستند که به سنسور التراسونیک مسلط هستند.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی ماژول التراسونیک تو فروشگاه همین سایت هست.

خرید انواع ماژول های آلتراسونیک اولتراسونیک ( فراصوت ) مشابه رادار یا ردیاب صوتی سازگار با همه میکروکنترلرها مانند HC-SR04 و SRF05 با قیمت های مناسب

فک کنم سنسور خالیش هم باشه.
                  جدیدترین ویرایش توسط hamed_hmd; ۰۰:۱۷ ۱۳۹۶/۰۹/۰۳.

دیدگاه

ممنون از دوستان عزیز...

دیدگاه

با سلام:
                      انجام هر پروژه مستلزم دانش فنی بالا، تجربه و داشتن مهارت های لازم می باشد. با توجه به مطالعه پست های دوستان اگر شما قصد ساخت سنسور ایر بگ خودرو را دارید، سنسور فاصله یاب اصلا ربطی به این کار ندارد. سنسور ایر بگ با فاصله متناسب با مانع کار نمی کند، بلکه از یک سنسور ضربه کمک می گیرد سپس در اثر برخوردشدید خودرو با مانع یک چاشنی الکتریکی فعال و هوای فشرده را درون کیسه هوا وارد میکند تا مانع آسیب شدید سرنشینان خودرو گردد. حالا بفرمائید سنسور فاصله یاب آلترا سونیک چه نقشی در این کار دارد.؟
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                        با سلام:
                        انجام هر پروژه مستلزم دانش فنی بالا، تجربه و داشتن مهارت های لازم می باشد. با توجه به مطالعه پست های دوستان اگر شما قصد ساخت سنسور ایر بگ خودرو را دارید، سنسور فاصله یاب اصلا ربطی به این کار ندارد. سنسور ایر بگ با فاصله متناسب با مانع کار نمی کند، بلکه از یک سنسور ضربه کمک می گیرد سپس در اثر برخوردشدید خودرو با مانع یک چاشنی الکتریکی فعال و هوای فشرده را درون کیسه هوا وارد میکند تا مانع آسیب شدید سرنشینان خودرو گردد. حالا بفرمائید سنسور فاصله یاب آلترا سونیک چه نقشی در این کار دارد.؟
                        . فک کنم من ازتستاد اشتباه شنیدم واسشون گفتن مربوط به هشدار عقب ماشین هست که به چیزی برخورد نکنه...وصدا بده هستش ینی فاصله از شی ای کم تر بشه صداکنه و راننده بفهمه

دیدگاه

. فک کنم من ازتستاد اشتباه شنیدم واسشون گفتن مربوط به هشدار عقب ماشین هست که به چیزی برخورد نکنه...وصدا بده هستش ینی فاصله از شی ای کم تر بشه صداکنه و راننده بفهمه
                          با سلام:
                          اون چیزی که که در هنگام عقب آمدن ماشین هشدار بده تا با مانع برخورد نکند سنسور هشداردنده عقبه نه ایر بگ !!! که شما فرمودید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                            با سلام:
                            اون چیزی که که در هنگام عقب آمدن ماشین هشدار بده تا با مانع برخورد نکند سنسور هشداردنده عقبه نه ایر بگ !!! که شما فرمودید.
                            بله شما درست میگید بنده اشتباه کردم...حالا نمی*دونید مدار فاصله سنج بااستفاده از ترانزیستور و..بدون استفاده از میکرو چطوری هستش؟؟؟

دیدگاه

بله شما درست میگید بنده اشتباه کردم...حالا نمی*دونید مدار فاصله سنج بااستفاده از ترانزیستور و..بدون استفاده از میکرو چطوری هستش؟؟؟
                              با سلام:
                              این دستگاه ها بصورت آماده در فاصله های متناسب با نام سنسور های هشدار دهنده دنده عقب و بدون میکرو را می توانید بخرید و با توجه به راهنمای نصب براحتی قابل استفاده در خودرو است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X