اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای تهیه مبدل بوست مناسب تبدیل ولتاژ12 به 24 برای استفاده در خوردو حفاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای تهیه مبدل بوست مناسب تبدیل ولتاژ12 به 24 برای استفاده در خوردو حفاری

سلام دوستان من میخوام از یک مبدل بوست برای تبدیل سطح ولتاژ 12 ولت به 24 در خودرو حفاری استفاده کنم. ابتدا از یک مبدل بوست ltc1871 استفاده کردم اما عملکرد خوبی نداره به طوری که با روشن کردن لامپ های دستگاه ولتاژ رو به خوبی تامین نمیکنه و یا اینکه در ابتدا از ورودی 12 ولت مبدل برای تغذیه یک فن کوچک 12 ولت استفاده کردم و با این کار ولتاژ 24 ولت رو برای تغذیه مدار plc تامین نمیکرد . پس ا ز قطع فن ولتاژ تامین شد. اما با اضافه شدن مصرف کننده چه در ورودی مبدل و یا در خروجی مبدل تغذیه 24 ولت به خوبی تامین نمیشه. لطفا دوستان برای انتخاب یک مبدل بهتر راهنمایی کنید.

پاسخ : راهنمایی برای تهیه مبدل بوست مناسب تبدیل ولتاژ12 به 24 برای استفاده در خوردو حفاری

سلام
    دلائل مختلفی می تونه وجود داشته باشه. نیاز به بررسی کامل هست. اما چند نکته:
    ممکن است تغذیه توان لازم را نداشته باشد؛ با توجه به این که وقتی در ورودی مبدل هم بار می گذارید به درستی کار نمی کند.
    ممکن است تلفات بیش از حد باشد؛ سلف و تلفات سوئیچینگ و اهمی نیمه هادی ها.
    ممکن است مدار چاپی به درستی طراحی نشده باشد؛ مهم ترین اصل طراحی مدار چاپی مبدل های سوئیچینگ: حلقه ای که در آن جریان بالا و یا سوئیچینگ وجود دارد باید کم ترین امپدانس را داشته باشد. در هیمن راستا یک خازن سرامیک در خروجی قرار داده می شود که باید X5R یا X7R باشد. بنابراین این خازن و دیود و ماسفت تشکیل یک حلقه که دارای کم ترین محیط باشد باید بدهند. آی سی باید نزدیک ماسفت باشد. همچنین یک خازن X7R در تغذیه آی سی قرار داشته باشد.
    ...
    موفق باشید.
    اگر موضوعی را در انجمن مطرح کرده اید لطفا با استفاده از "موضوع به نتیجه رسید" بقیه را از این وضعیت مطلع فرمائید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X