اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت یک رله با اپتوکوپلر (سوال)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت یک رله با اپتوکوپلر (سوال)

سلام دوستان خسته نباشید من تازه وارد این بحث ها شدم و برنامه نویس هستم ولی به الکترونیک علاقه دارم
    میخواستم ی برد طراحی کنم علاوه بر جمع جور بودن با اپتوکوپلر کار کنه که نویز نندازه
    مداری هم که میخوام بهش دستور بدم برد های مثل اردینو (امبدد) با ورودی 5 ولت
    ی راهنمایی کنید ممنون میشم

پاسخ : ساخت یک رله با اپتوکوپلر (سوال)

نوشته اصلی توسط esi.0181 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید من تازه وارد این بحث ها شدم و برنامه نویس هستم ولی به الکترونیک علاقه دارم
    میخواستم ی برد طراحی کنم علاوه بر جمع جور بودن با اپتوکوپلر کار کنه که نویز نندازه
    مداری هم که میخوام بهش دستور بدم برد های مثل اردینو (امبدد) با ورودی 5 ولت
    ی راهنمایی کنید ممنون میشم
    با سلام:
    اوپتو کوپلر چند نوع می باشد. یک نوع ترانزیستوری، یک نوع ترایاکی و ... اما خروجی انها دارای چند میلی امپر تا ... می باشد. ودر هنگام کار ماننده رله اهم آن کاملا صفر اهم نمی شود. شما می خواهید مدارخروجی را با چند میلی آمپر 5 ولت راه اندازی کنید.؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام خسته نباشید
      برام مهم نیست فقط تا جایی که مطالعه کردم اپتو برای جلوگیری از نویز روی برد هستش و برد منم WEMOS هستش مینی اردینو
      میخواستم ی رله 5 ولت با اپتو درست کنم که ولتاژش 5 ولت باشه همراه اپتو و بتونم با برد های IOT مثل اردینو و.... کنترلش کنم

دیدگاه

دوست عزیز عملکرد اپتو به این صورت هست که شما میایید با میکرو یا حالا هر کوفتی LED داخلی ای سی اپتو رو روشن می کنید و توی خروجی اپتو هم معمولا یک فتو ترانزیستور هست که پایه ی بیس اون با نور تحریک میشه همین تا تحریک شد اتصال کلکتور امیتر رو وصل میکنه (در یک اپتو معمولی اینطوره). یعنی خروجی اپتو معمولی مثله یه ترانزیستوره NPN هست (البته نه دقیقا). یه دیتا شیت اپتو دانلود کنید بخونید کاملا متوجه میشید. در ضمن اگه با میکرو LED اپتو رو روشن کنید مقاومت سر راهش نیاز نداره ولی در غیر اینصورت مقاومت نیاز داره وگرنه LED داخلی خود اپتو جریان زیاد می کشه و میسوزه.
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X