اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل عجیب تغذیه ربات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل عجیب تغذیه ربات

سلام دوستان...دوستان من مدار درایور موتور به علاوه مدار پردازشگر که اطلاعات رو به درایور موتور میفرسته ساختم...به یه مشکل عجیبی برخوردم...
    واسه مدار پردازشگر که رگولاتور 7805 گذاشتم..برا تغذیه درایور هم چون موتور ها جریان کشی حدود 3 آمپر دارن رفتم یه ماژول تغذیه سوییچینگ 1 تا 30 ولت 5 آمپر گرفتم...
    الآن وصل کردم به تغذیه..وقتی اطلاعات رو به درایور دادم کارنکرد ولی قبلا وقتی تغذیه دوتاشونم مشترک بود کار میکرد..الآن کار نکرد با تغذیه جدا...گفتم شاید باید زمینشون یکی بشه..زمینشونو یکی کردم..یعنی منفی دو تا تغذیه رو به هم وصل کردم...وقتی زدم درایور کار کرد ولی ناقص و عجیب..موتور با قدرت خیلی بالایی کار میکنه و ال ای دی روی ماژول هم خاموش میشه...الآن نمیدونم چیکار باید بکنم..قبلا با تغذیه مشترک کار میکردن..به خاطر موتور ها ماژول گرفتم...
    امیدوارم مشکلم رو به زبان ساده گفته باشم..دوستان خواهش میکنم کمک کنید...

پاسخ : مشکل عجیب تغذیه ربات

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
    سلام دوستان...دوستان من مدار درایور موتور به علاوه مدار پردازشگر که اطلاعات رو به درایور موتور میفرسته ساختم...به یه مشکل عجیبی برخوردم...
    واسه مدار پردازشگر که رگولاتور 7805 گذاشتم..برا تغذیه درایور هم چون موتور ها جریان کشی حدود 3 آمپر دارن رفتم یه ماژول تغذیه سوییچینگ 1 تا 30 ولت 5 آمپر گرفتم...
    الآن وصل کردم به تغذیه..وقتی اطلاعات رو به درایور دادم کارنکرد ولی قبلا وقتی تغذیه دوتاشونم مشترک بود کار میکرد..الآن کار نکرد با تغذیه جدا...گفتم شاید باید زمینشون یکی بشه..زمینشونو یکی کردم..یعنی منفی دو تا تغذیه رو به هم وصل کردم...وقتی زدم درایور کار کرد ولی ناقص و عجیب..موتور با قدرت خیلی بالایی کار میکنه و ال ای دی روی ماژول هم خاموش میشه...الآن نمیدونم چیکار باید بکنم..قبلا با تغذیه مشترک کار میکردن..به خاطر موتور ها ماژول گرفتم...
    امیدوارم مشکلم رو به زبان ساده گفته باشم..دوستان خواهش میکنم کمک کنید...
    سلام درایورتون چیه؟
    درایور کار کرد ولی به طور ناقص و عجیب یعنی چی دقیقا>واضح تر بگین واسه بهتر فهمیدن هم اگه میشه یه عکس بزارین از ساختتون یه عکس هم از مدارتون بزارید
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام درایورتون چیه؟
      درایور کار کرد ولی به طور ناقص و عجیب یعنی چی دقیقا>واضح تر بگین واسه بهتر فهمیدن هم اگه میشه یه عکس بزارین از ساختتون یه عکس هم از مدارتون بزارید
      موفق باشید
      والا عکس و اینا که در دسترس نیست...
      منظورم اینه که انگار به موتور خیلی فشار زیادی وارد میشه...بوی سوخته میده موتور..در ضمن برد ماژول هم اتصال کوتاه میکنه..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
        والا عکس و اینا که در دسترس نیست...
        منظورم اینه که انگار به موتور خیلی فشار زیادی وارد میشه...بوی سوخته میده موتور..در ضمن برد ماژول هم اتصال کوتاه میکنه..
        خوب اگر اتصال کوتاه می کنه که حتما یه جایی رو اتصالی کردین اتصالات رو چک کنید خییییلی پیش میاد ادم حواسش پرت میشه و اشتباها یه چیزی رو جا بجا وصل می کنه
        تا مدارتون نباشه نمیشه فهمید که
        حداقل بگین درایورتون چیه؟ اگر 298 یا 6203 یا امثال ایناس تغذیه مدار داخلی خود ای سی رو با میکرو یکی کنید و تغیذه موتورش رو به یه تغذیه دیگه وصل کنید گراند ها همه یکی باشن ولتاژ بیش از حد هم به تغذیه موتور ندید که موتور بسوزه
        پردازشگر اطالاعات همون میکرو منظورتونه؟یا یه چیز دیگس؟؟کامل و واضح و باعکس توضیح بدین زودتر حل میشه هااا از ما گفتن
        موفق باشین
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X