ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    2016/08/30
    349
    255

مشکل عجیب تغذیه ربات

سلام دوستان...دوستان من مدار درایور موتور به علاوه مدار پردازشگر که اطلاعات رو به درایور موتور میفرسته ساختم...به یه مشکل عجیبی برخوردم...
    واسه مدار پردازشگر که رگولاتور 7805 گذاشتم..برا تغذیه درایور هم چون موتور ها جریان کشی حدود 3 آمپر دارن رفتم یه ماژول تغذیه سوییچینگ 1 تا 30 ولت 5 آمپر گرفتم...
    الآن وصل کردم به تغذیه..وقتی اطلاعات رو به درایور دادم کارنکرد ولی قبلا وقتی تغذیه دوتاشونم مشترک بود کار میکرد..الآن کار نکرد با تغذیه جدا...گفتم شاید باید زمینشون یکی بشه..زمینشونو یکی کردم..یعنی منفی دو تا تغذیه رو به هم وصل کردم...وقتی زدم درایور کار کرد ولی ناقص و عجیب..موتور با قدرت خیلی بالایی کار میکنه و ال ای دی روی ماژول هم خاموش میشه...الآن نمیدونم چیکار باید بکنم..قبلا با تغذیه مشترک کار میکردن..به خاطر موتور ها ماژول گرفتم...
    امیدوارم مشکلم رو به زبان ساده گفته باشم..دوستان خواهش میکنم کمک کنید...
    2014/11/14
    ECA
    4,311
    3,052

پاسخ : مشکل عجیب تغذیه ربات

نقل قول نوشته اصلی توسط amir4elec

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان...دوستان من مدار درایور موتور به علاوه مدار پردازشگر که اطلاعات رو به درایور موتور میفرسته ساختم...به یه مشکل عجیبی برخوردم...
    واسه مدار پردازشگر که رگولاتور 7805 گذاشتم..برا تغذیه درایور هم چون موتور ها جریان کشی حدود 3 آمپر دارن رفتم یه ماژول تغذیه سوییچینگ 1 تا 30 ولت 5 آمپر گرفتم...
    الآن وصل کردم به تغذیه..وقتی اطلاعات رو به درایور دادم کارنکرد ولی قبلا وقتی تغذیه دوتاشونم مشترک بود کار میکرد..الآن کار نکرد با تغذیه جدا...گفتم شاید باید زمینشون یکی بشه..زمینشونو یکی کردم..یعنی منفی دو تا تغذیه رو به هم وصل کردم...وقتی زدم درایور کار کرد ولی ناقص و عجیب..موتور با قدرت خیلی بالایی کار میکنه و ال ای دی روی ماژول هم خاموش میشه...الآن نمیدونم چیکار باید بکنم..قبلا با تغذیه مشترک کار میکردن..به خاطر موتور ها ماژول گرفتم...
    امیدوارم مشکلم رو به زبان ساده گفته باشم..دوستان خواهش میکنم کمک کنید...
    سلام درایورتون چیه؟
    درایور کار کرد ولی به طور ناقص و عجیب یعنی چی دقیقا>واضح تر بگین واسه بهتر فهمیدن هم اگه میشه یه عکس بزارین از ساختتون یه عکس هم از مدارتون بزارید
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
    2016/08/30
    349
    255

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس احمدی

سلام درایورتون چیه؟
    درایور کار کرد ولی به طور ناقص و عجیب یعنی چی دقیقا>واضح تر بگین واسه بهتر فهمیدن هم اگه میشه یه عکس بزارین از ساختتون یه عکس هم از مدارتون بزارید
    موفق باشید
    والا عکس و اینا که در دسترس نیست...
    منظورم اینه که انگار به موتور خیلی فشار زیادی وارد میشه...بوی سوخته میده موتور..در ضمن برد ماژول هم اتصال کوتاه میکنه..
    2014/11/14
    ECA
    4,311
    3,052

نقل قول نوشته اصلی توسط amir4elec

والا عکس و اینا که در دسترس نیست...
    منظورم اینه که انگار به موتور خیلی فشار زیادی وارد میشه...بوی سوخته میده موتور..در ضمن برد ماژول هم اتصال کوتاه میکنه..
    خوب اگر اتصال کوتاه می کنه که حتما یه جایی رو اتصالی کردین اتصالات رو چک کنید خییییلی پیش میاد ادم حواسش پرت میشه و اشتباها یه چیزی رو جا بجا وصل می کنه
    تا مدارتون نباشه نمیشه فهمید که
    حداقل بگین درایورتون چیه؟ اگر 298 یا 6203 یا امثال ایناس تغذیه مدار داخلی خود ای سی رو با میکرو یکی کنید و تغیذه موتورش رو به یه تغذیه دیگه وصل کنید گراند ها همه یکی باشن ولتاژ بیش از حد هم به تغذیه موتور ندید که موتور بسوزه
    پردازشگر اطالاعات همون میکرو منظورتونه؟یا یه چیز دیگس؟؟کامل و واضح و باعکس توضیح بدین زودتر حل میشه هااا از ما گفتن
    موفق باشین
    Proudly @real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4