اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط avr با rs485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط avr با rs485

سلام
    در ضمینه ارتباط avr ب rs485 نحوه ارسال داده و دریافت داده وپروتکل ارسال اگه اطلاعاتی دارین توی این تاپیک مطرح کنید تا ما هم استفاده کنیم :smile:

پاسخ : ارتباط avr با rs485

سلام ..............

نحوه ی برقراری ارتباط که از طریق USART میکرو هست . دستوراتش هم دستورات ارتباط سریاله . حالا شما با چه کامپایلری کار میکنید ؟
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

البته rs485 یه فرق کوچولو داره. قبل از ارسال یا دریافت داده باید جهت انتقال داده را تعیین کنید چون r485 بر خلاف rs232 فول داپلکس نیست و در هر زمان داده یا دریافت می شود یا ارسال.

نحوه ی اتصال اون به میکرو هم در خود دیتاشیت های آی سی های rs485 مثل :
      http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/ADM485.pdf
      هست
      با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

با سلام خدمت شما عزیزان
        من با BASCOM-AVR کار میکنم در کامپایلر BASCOM تابعی برای modbus هست اما نی دونم چه جوری باید بااون کارکرد

دیدگاه

من فقط می دونم که روی بستر RS485 کار می کنه ولی اگر از دوستان کسی با Modbus کار کرده ممنون می شم اطلاعات اش رو در اختیار من هم بگذاره

دیدگاه

لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام دوستان.
              من با modbus کار کردم.

بستری که کار می کنه فرقی نداره RS485 باشه یا RS232 یا RF ... چون فقط یه پروتکله برای ارسال داده بدون خطا. درایوهای موتورها، PLCآ‌ها و خیلی از دستگاههای صنعتی با این پروتکل کار می کنند. وقتی دو دستگاه بوسیله ی لینک سریال به هم وصل میشن باید نظمی در ارسال داده ها بینشون باشه. وگرنه قاط می زنند و داده ها اشتبه تعبیر میشن.

ما خودمون هم می تونیم یه نظم در بیاریم و پروتکل اختصاصی خودمونو داشته باشیم. اما مزیت استفاده از پروتکل های استاندارد مثل modbus اینه که همه با هم یکسان میشیم و دوباره کاری نمیشه.

پروتکل های فراوونی در دنیا هست که بسته به حساسیت انتقال بدون خطای داده استاندارد شدن. همین اینترنت خودمون با یه استاندارد مشخص که فکر کنم TCP/IP باشه بسته های داده رو می فرسته و می گیره.
              در هر پروتکل بسته های داده که از چندین بایت تشکیل شده باید مطابق با پروتکل باشه. مثلا بایت اولی که می فرستید عدد خاصیه و بایت دوم و ... آخر.

پس نگران اسم گندش نباشید. اگه با درایوهای LGآ‌کار کرده باشید مثلا مدل IG5 . در صفحات آخر راهنماش گفته چطور با PC یا PLCآ‌ می تونید کنترلش کنید. وقتی بخونیدش می بینید که چقدر ساده است.
              شما به سادگی می تونید تو نرم افزار میکرو یا PCآ‌ پیاده سازیش کنید و برای ارتباط حتی دو میکرو ازش استفاده کنید.

نکته ی جالب اینه که من بعدها خیلی از لینکهای سریالم رو با این پروتکل نوشتم.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

من با modbus کار کردم
                اگه امکان داره یک برنامه با سخت افزار برام بذارین با تشکر :smile:

دیدگاه

سلام
                  همچنان منتظرم کمک دوستان هستیم :smile:

دیدگاه

سلام
                    من با BASCOM-AVR کار میکنم در کامپایلر BASCOM تابعی برای modbus هست اما نی دونم چه جوری باید بااون کارکرد
                    کجاست یاری کنندهای که مرا یاری کند

دیدگاه

کمک کنید
                      :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

هیچ کس نیست که با modbus داخل avr کارکرده باشه
                        :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام
                          دوست من ، دیدی حالا ! اگه با C کار کرده بودی حالا از کمک اساتید ، همگی بهره مند میشدیم! :biggrin:
                          افتادگی آموز اگر طالب علمی
                          هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

http://mcselec.com/index2.php?option=com_forum&Itemid=59&page =search&mode=results&sid=dc7fd64cbb5a5f273 be7133c78d49a0f
                            ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AFSHARAN
                              هیچ کس نیست که با modbus داخل avr کارکرده باشه
                              :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X