ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    2016/11/15
    92
    29

ارسال امواج به مغز

سلام دوستان ..من می خوام امواجی رو که تولید می کنم به مغز ارسال کنم به نظر شما این کار چطور امکان پذیر است؟
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    537

پاسخ : ارسال امواج به مغز

نقل قول نوشته اصلی توسط adrianjavad

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام، من می خوام امواجی رو که تولید می کنم به مغز ارسال کنم به نظر شما این کار چطور امکان پذیر است؟
    درود؛
    البته هیچ نوع اطلاعاتی نداده اید که چه نوع موجی و با چه دامنه و فرکانسی و با چه روشی می خواهید بفرستید به مغز، اما به هر روی، می خواستم گوشزد کنم اگرچه احتمالا این خیلی خوبه که دوست دارید از این دست تجربیات داشته باشید، اما قطعا این جور پژوهش ها نیاز به سطح دانش(دانش چند رشته ای و بین رشته ای) و تجربه ی بالا و آشنائی با استانداردهای فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی دارد و مثل ساخت یک مدار معمولی و یا مثلا آزمون و خطا پیرامون یک پروژه ی ساده نیست.
    به عنوان مثال، هنگام درمان با Electro Convulsive Therapy یا ECT که همان الکتروشوک مغزی (ویژه ی درمان بیماران شدید اعصاب و روان) است، اتصال کمتر از یک ثانیه ی دو الکترود حامل ولتاژ مستقیم 70 ولت و 200 میلی آمپری، می تواند در بیمار، حالتی شبیه به حمله های صرعی یا تشنج ایجاد کند و فراموشکاری شدید وقایع قبل از شوک را در پی داشته باشد.

ویرایش توسط مهندس نوآور : 2017/12/01 در ساعت 15:48
    2015/02/22
    55
    7

فکر نکنم مغزا اندام دریافت امواج غیر حواس پنج گانهداشته باشه ! با توجه به اینکه خود مغز امواج صادر می کنه . اگر هم امواج بر مغز تاثیر داشته باشه باید یه چیزی شبیه به امواج مغزی باشه . در کل باید آزمایش کرد تا به یه نتیجه رسید !!!!!
    2013/04/24
    2,690
    2,515

نقل قول نوشته اصلی توسط adrianjavad

سلام دوستان ..من می خوام امواجی رو که تولید می کنم به مغز ارسال کنم به نظر شما این کار چطور امکان پذیر است؟
    اگر منظور شما از ارسال امواج ، سیستمی شبه به سیستم شنوایی مصنوعی است ، تا جایی که من اطلاع دارم این کار فقط با کاشت الکترود امکان پذیر است
    2016/11/15
    92
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوآور

درود؛
    البته هیچ نوع اطلاعاتی نداده اید که چه نوع موجی و با چه دامنه و فرکانسی و با چه روشی می خواهید بفرستید به مغز، اما به هر روی، می خواستم گوشزد کنم اگرچه احتمالا این خیلی خوبه که دوست دارید از این دست تجربیات داشته باشید، اما قطعا این جور پژوهش ها نیاز به سطح دانش(دانش چند رشته ای و بین رشته ای) و تجربه ی بالا و آشنائی با استانداردهای فیزیک پزشکی و مهندسی پزشکی دارد و مثل ساخت یک مدار معمولی و یا مثلا آزمون و خطا پیرامون یک پروژه ی ساده نیست.
    به عنوان مثال، هنگام درمان با Electro Convulsive Therapy یا ECT که همان الکتروشوک مغزی (ویژه ی درمان بیماران شدید اعصاب و روان) است، اتصال کمتر از یک ثانیه ی دو الکترود حامل ولتاژ مستقیم 70 ولت و 200 میلی آمپری، می تواند در بیمار، حالتی شبیه به حمله های صرعی یا تشنج ایجاد کند و فراموشکاری شدید وقایع قبل از شوک را در پی داشته باشد.

ممنون از پاسختون می خوام یه فرکانس سینوسی از فرکانس 0 تا 200 هرتز تولید کنم و به مغز ارسال کنم حالا من تو انتشار مشکل دارم چطور می تونم این انتشار رو انجام بدم ؟حالا اینکه این فرکانس سینوسی باشه یا مربعی رو هم مطمئن نیستم ولی به هر حال مشکل توی انتشار هست
    l

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده

اگر منظور شما از ارسال امواج ، سیستمی شبه به سیستم شنوایی مصنوعی است ، تا جایی که من اطلاع دارم این کار فقط با کاشت الکترود امکان پذیر است
    ممنون از پاسختون ..میشه بیشتر در این مورد توضیح بدین که چطور میتونم از طریق این الکترود ها فرکانس مورد نظر رو به مغز ارسال کنم
    2011/09/04
    4
    6

سلام
    من کارم در زمینه طراحی تجهیزات پزشکی شاخه علوم اعصاب هست.
    شما اول باید هدف اصلیتون از ارسال امواج به مغز رو بفرمایید تا بشه درمورد مشخصات و نحوه اجرای اون پروژه تحقیقو عمل کرد.
    موجی که قراره به مغز ارسال بشه قراره چه کاری انجام بده و پیامدهاش چی باشه.
    ضمنا اگه جریان حداکثر 100 میلی آمپر از بدن انسان عبور کنه تجزیه بافت ها و مرگ اون حتمیه.
    2016/11/15
    92
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط Technik Azma

سلام
    من کارم در زمینه طراحی تجهیزات پزشکی شاخه علوم اعصاب هست.
    شما اول باید هدف اصلیتون از ارسال امواج به مغز رو بفرمایید تا بشه درمورد مشخصات و نحوه اجرای اون پروژه تحقیقو عمل کرد.
    موجی که قراره به مغز ارسال بشه قراره چه کاری انجام بده و پیامدهاش چی باشه.
    ضمنا اگه جریان حداکثر 100 میلی آمپر از بدن انسان عبور کنه تجزیه بافت ها و مرگ اون حتمیه.
    ممنون از پاسختون ..من می خوام امواج مغزی رو که در فرکانس 1 تا 200 هرتز است رو بسازم یعنی امواج الفا و بتا و لاندا و.. رو به مغز ارسال کنم و با ارسال این امواج پیامد مربوط به هر موج اجرا بشه ...تو تولید فرکانس مشکلی ندارم فقط تو انتشار و رسیدن ان به مغز مشکل دارم
    2011/09/04
    4
    6

یکی از راههای همگام کردن فرکانس مغزی با یک فرکانس خارجی ارتباط از طریق سیستم شنوایی هست.
    یعنی شما یک فرکانس خارجی رو با هدفون به فرد مورد نظر میدید تا با دو گوشش گوش بده.
    تو اینترنت در مورد صداهای بینوورال Binoural یه سرچی بکنید.
    این روش یه سیستم ضبط صدا بصورت سه بعدی هست که میتونه فرکانس مغزی رو پایین یا بالا ببره.
    در حدی که تو منابعی ذکر شده که از اون بعنوان مواد مخدر مجازی استفاده میکنن.
    2016/11/15
    92
    29

خب چیزی که شما می فرمایید انتقال فرکانس به صورت صوتی است من دنبال این هستم که بشه انتقال فرکانس به مغز از طریق امواج الکترومغناطیس باشه ایا این کار امکان پذیر نیست ؟؟
    2016/11/15
    92
    29

دوستانی که در این زمینه کار کردند لطف کنن راهنمایی کنن ..ایا اصلا امکان ارسال امواج الکترومغناطیس به مغز هست یا به خاطر مشکلاتی که داره قابل پیاده سازی نیست ؟
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33