اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مدار امپلیفایر 500w ماسفت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مدار امپلیفایر 500w ماسفت

سلام دوستان

ابتدا ریفرنس بدم این موضوع و ب این پیج، ک مدار و شماتیک در اون توسط دوستمون تعبیه شده.

ما تصمیم گرفتیم دو تا از این مدار 500w ماسفت رو برا دل خودمون درست کنیم ک از صداش استفاده کنیم.ولی دل غافلمون خبر نداشت ک این تصمیم کبری!!!600 یا 700 هزار تومن خرج میزاره رو دستمون..هر دو مدارم از سری ترانزیستور n channel mosfet) irfp 450) استفاده کردیم(تو هر مدار 10 تا).

توی شماتیک منبع تغذیه نوشته شده ک ورودی ac حدود 55 ولت باشه.من از منبع تغذیه ی 65 استفاده کردم ک خروجی dcشپ میشه ی چیزی حدود 89 ولت.توی دیتا شیت ترانزیستور (t8(bc546 ولتاژ 65 ولت نوشته شده یا bc 556 ک اونم ب همین صورته،من t8 رو با kse340 عوض کردم.

توی دستور العمل مدار نوشته شده ک موقع تست مدار باید فیوز هارو برداریم و جای اونها از مقاومت 100ohm 5w استفاده کنیم . این کارو کردم ولی خوب توی هر دو مدارحدودا مولتی مترولتاژ 10.5تا11 ولتو نشون میده و ترانزیستور ها شروع ب داغ کردن میکنن.(اروم اروم)vr2ولتاژ عبوری 7تا8 ولت رو نشون میدهvr1 هم ولتاژی در مقیاس 2تا3 میلی ولت رونشون میدهممنون میشم کسی راهنمایی کنه.

جدیدترین ویرایش توسط dhhzm; ۲۳:۲۴ ۱۳۹۶/۰۹/۱۱.

پاسخ : مشکل در مدار امپلیفایر 500w ماسفت

سلام.
    اوه!شما واقعا از منبع 89 ولتی استفاده کردید؟این منبع خیلی ولتاژش زیاده هرجوری که هست ولتاژش رو کم کنید.ولتاژ 90 ولت برای امپلی فایر های بالای 1000وات کاربرد داره!برای 500وات نهایتا همون 60 ولت.بعدش کاش قبل از جایگذاری ماسفت ها ولتاژ بایاسش رو تنظیم میکردید.اونم نه با این تغذیه!با ولتاز کمتر.
    اگه اشکالی نداره بپرسم ،چرا 600-700 تومن خرج؟

دیدگاه

پاسخ : مشکل در مدار امپلیفایر 500w ماسفت

نوشته اصلی توسط jahan432 نمایش پست ها
      سلام.
      اوه!شما واقعا از منبع 89 ولتی استفاده کردید؟این منبع خیلی ولتاژش زیاده هرجوری که هست ولتاژش رو کم کنید.ولتاژ 90 ولت برای امپلی فایر های بالای 1000وات کاربرد داره!برای 500وات نهایتا همون 60 ولت.بعدش کاش قبل از جایگذاری ماسفت ها ولتاژ بایاسش رو تنظیم میکردید.اونم نه با این تغذیه!با ولتاز کمتر.
      اگه اشکالی نداره بپرسم ،چرا 600-700 تومن خرج؟
      .توی مبحثی ک برا همین مدار گذاشته بودن اشاره شد ک ولتاژ 65 باشه منم 65 دوبل گرفتم.بنا ب حرف دوستان

چون دو تا مدار بود خرید ماسفت ها و خرید ترانس 65 دوبل و خرید خازن های صافی ظرفیت بالا و خیلی ریزه کاریا هزینه داره دیگ

حقیقت اولین مدار ماسفتیه ک ساختم .ینی راهی نیست ک با همین ولتاژ خروجی بگیرم عایا؟؟؟؟
      جدیدترین ویرایش توسط dhhzm; ۲۲:۲۰ ۱۳۹۶/۰۹/۱۰.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X