اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با این مدار-درخواست مدار پری تن/اکولایزر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با این مدار-درخواست مدار پری تن/اکولایزر

درود بر ایرانیان
    دوستان.من این مدار پری اکولایزر رو ساختم اما به یک مشکل عجیب برخورد کردم!وقتی مدار رو به برق میزنم،همه چیز نسبتا خوبه،ولوم ها به خوبی کنترل میشن،و همه چی اوکیه اما بعد از 1 دقیقه خواندن،یواش یواش صدا خراب میشه و دارای اعوجاج،و چند ثانیه بعد قطع میشه!وقتی مدار رو از برق میکشم،و خازن های تغذیه شروع به خالی شدن میکنن،تا زمانی که ولتاژ بایاس رو تامین کنند باز صدا درست میشه و تا خاموش شدن مدار صدا خوبه اما دوباره که همون لحظه روشنش میکنم فقط صدای خراب!اخه مگه این مدار به جز یک ای سی که خیلی راحت باید کارشو انجام بده چی داره که بعد یک دقیقه خوندن صدا رو بهم میریزه؟در کل قبل بهم ریختگی صدا هم کیفیت آنچنان خوبی نداره
    به جای ای سی،هم از tl074 هم از tl084 ,و هم از lm324 استفاده کردم نشد.همه همین مشکل رو دارن.منبع تغذیه ام یه ترانس دوبل 12 ac با خازن 4700 میکرو هست،به جاش از دوتا سوییچینگ استفاده کردم ولتاژ دقیقا دوبل 12 dc بازم همین مشکل رو داشت.کلی ور رفتم بازم درست نشد،اگه مشکل از سیم کشی ها بود همون یه دقیقه اولشم نباید کار میکرد.

در کل،اگه مشکلش حل شدنیه که راه حل بهم بدید اگه نه،یک مدار پری اکولایزر خوب و حرفه ای بهم معرفی کنید که میخوام یک میکسر 10 کانال باهاش درست کنم،واقعا ارزششو داشته باشه.از تمامی اعضای eca متشکرم.
    اگه کسی pcb لاین های دایناکورد چه سری 2 یا چه سری 3 یا هر میکسر خوب دیگه ای رو داره،لطفا اینجا بذاره.

پاسخ : مشکل با این مدار-درخواست مدار پری تن/اکولایزر

نوشته اصلی توسط jahan432 نمایش پست ها
    درود بر ایرانیان
    دوستان.من این مدار پری اکولایزر رو ساختم اما به یک مشکل عجیب برخورد کردم!وقتی مدار رو به برق میزنم،همه چیز نسبتا خوبه،ولوم ها به خوبی کنترل میشن،و همه چی اوکیه اما بعد از 1 دقیقه خواندن،یواش یواش صدا خراب میشه و دارای اعوجاج،و چند ثانیه بعد قطع میشه!وقتی مدار رو از برق میکشم،و خازن های تغذیه شروع به خالی شدن میکنن،تا زمانی که ولتاژ بایاس رو تامین کنند باز صدا درست میشه و تا خاموش شدن مدار صدا خوبه اما دوباره که همون لحظه روشنش میکنم فقط صدای خراب!اخه مگه این مدار به جز یک ای سی که خیلی راحت باید کارشو انجام بده چی داره که بعد یک دقیقه خوندن صدا رو بهم میریزه؟در کل قبل بهم ریختگی صدا هم کیفیت آنچنان خوبی نداره
    به جای ای سی،هم از tl074 هم از tl084 ,و هم از lm324 استفاده کردم نشد.همه همین مشکل رو دارن.منبع تغذیه ام یه ترانس دوبل 12 ac با خازن 4700 میکرو هست،به جاش از دوتا سوییچینگ استفاده کردم ولتاژ دقیقا دوبل 12 dc بازم همین مشکل رو داشت.کلی ور رفتم بازم درست نشد،اگه مشکل از سیم کشی ها بود همون یه دقیقه اولشم نباید کار میکرد.

در کل،اگه مشکلش حل شدنیه که راه حل بهم بدید اگه نه،یک مدار پری اکولایزر خوب و حرفه ای بهم معرفی کنید که میخوام یک میکسر 10 کانال باهاش درست کنم،واقعا ارزششو داشته باشه.از تمامی اعضای eca متشکرم.
    اگه کسی pcb لاین های دایناکورد چه سری 2 یا چه سری 3 یا هر میکسر خوب دیگه ای رو داره،لطفا اینجا بذاره.

http://s9.picofile.com/file/83131991...1_22_08_19.jpg

با درود
    برای مدارات صوتی استفاده از منبع تغذیه سوییچینگ توصیه نمیشود و استفاده از ترانس و یکسوکننده بهتر میباشد!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
      با درود
      برای مدارات صوتی استفاده از منبع تغذیه سوییچینگ توصیه نمیشود و استفاده از ترانس و یکسوکننده بهتر میباشد!!!!
      درود.البته که ترانسی ها بهتر است اما ذکر کرده بودم که از ترانس دوبل 12 ac نیز استفاده کردم اما بعدش سراغ سوییچینگ ها رفتم
      نکته(منابع سوییچینگ درسته که برای کار های صوتی مناسب نیستند مگر در جاهای مجبوری،اما من از سوییچینگ های 15 امپر استفاده کرده بودم که بعید میدونم مشکلی پیش بیاره)
      در هر حال مشکل مدار چه با ترانس و خازن و چه با سوییچینگ پابرجاست!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jahan432 نمایش پست ها
        درود.البته که ترانسی ها بهتر است اما ذکر کرده بودم که از ترانس دوبل 12 ac نیز استفاده کردم اما بعدش سراغ سوییچینگ ها رفتم
        نکته(منابع سوییچینگ درسته که برای کار های صوتی مناسب نیستند مگر در جاهای مجبوری،اما من از سوییچینگ های 15 امپر استفاده کرده بودم که بعید میدونم مشکلی پیش بیاره)
        در هر حال مشکل مدار چه با ترانس و خازن و چه با سوییچینگ پابرجاست!
        درود
        اینطور که در عکسها مشخص است شما از سیم شیلد استفاده نکرده اید وسیمهای ورودی ،خروجی باید شیلد باشدوسر راه تغذیه ic lm324 از مقاومت حدود 100 اهم برای +،-استفاده بشود و حتماً خازن بعد از مقاومت هم برای + و هم برای - استفاده بکنید (حدود220 میکرو کافی است)و آمیلیفایر صدا باید نزدیک این مدار قرار بگیرد ...
        اشکلات این چنینی به شرط سالم بودن مدار اکثراً به فیدبک gnd مربوط میشود و میبایست جای درست gnd یا بدنه مدار را پیدا کرد ....
        در مرحله آخر آیا آمپیلی فایر شما سالم است؟؟؟ و از چه مداری برای آمپیلی استفاده میکنید؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
          درود
          اینطور که در عکسها مشخص است شما از سیم شیلد استفاده نکرده اید وسیمهای ورودی ،خروجی باید شیلد باشدوسر راه تغذیه ic lm324 از مقاومت حدود 100 اهم برای +،-استفاده بشود و حتماً خازن بعد از مقاومت هم برای + و هم برای - استفاده بکنید (حدود220 میکرو کافی است)و آمیلیفایر صدا باید نزدیک این مدار قرار بگیرد ...
          اشکلات این چنینی به شرط سالم بودن مدار اکثراً به فیدبک gnd مربوط میشود و میبایست جای درست gnd یا بدنه مدار را پیدا کرد ....
          در مرحله آخر آیا آمپیلی فایر شما سالم است؟؟؟ و از چه مداری برای آمپیلی استفاده میکنید؟؟؟؟
          باشه،سیم کشی هام رو درست میکنم و نتیجه رو اطلاع میدم
          اما برای قسمت امپلی،امپلی هام سالم هستند،باهر جور امپلی فایری (اسپیکر کامپیوتر،tda7294 و یا ترانزیستوری،)تست کردم حتی با هدفون هم تست کردم اما نتیجه همینه فقط.

دیدگاه

سلام دوست عزیز ی مقاومت 47 کیلوسرراه ورودی صدا بذار ی سر مقاومت ب ورودی وسر دیگش ب بدنه وصل شه وهمچنین گذاشتن دوتاخازن 100یا220میکرو بعدازمقاومت 100اهمی ک ب پایه های ولتاژایسی وصل کردید
            جدیدترین ویرایش توسط Mojtaba oo1; ۰۲:۵۱ ۱۳۹۶/۰۹/۱۳.

دیدگاه

سلام
              این مشکل برای ای خاطر هست که ورودی مدار یواش یواش خازن های مدار رو شارژ می کنه و مدار رو به اشباع و صفر شدن خروجی پیش می بره. حالا باید ببینین که این مشکل از کدام یک از طبقه ها هست.
              در راه پین 6 و 10 از یک مقسم ولتاژ استفاده کنین( دو تا پتانسیومتر قرار بدین که سر وسط ب پایه 6 و 10 وصل باشه و یکی از پایه ها به زمین و پایه دیگه هم به ورودی سیگنال قبل از پین 6 یا 10) این قسمت برای این هست که ببینم مدار در قسمت خطی خودش کار می کنه یا خیر.
              مرحله بعدی برای اینکه ببینم دامنه سیگنال مدار دوم رو تخریب نمی کنه یه پتانسیومتر که سر وسط به زمین و یکی از سر ها به خروجی خازن 1 میکرو فاراد (بین دو طبقه و قسمت خروجی خازن) وصل شده، متصل کنین و تست کنین که مشکل حل می شود یا خیر.

در ضمن شما از دامنه سیگنال ورودی و خروجی، امپدانس طبقه خروجی مولد سیگنال چیزی نگفتین و دقیقا اینکه ولتاژ منبع تغذیه 12 و -12 نسبت به زمین هست یا خیر؟ Lm7812 و Lm7912 گرم نمی کنند؟
              مد نظر داشته باشین که این مدار اصلا امپلی فایر قدرت نیست .
              هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X