اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت منبع تغذیه ایزوله ۱۲ به ۱۵ برای گیت درایور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت منبع تغذیه ایزوله ۱۲ به ۱۵ برای گیت درایور

سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    شاید هستند خیلی از دوستان عزیزی که از ایسی گیت درایور به جای ترانس پالس و دم دستگاهش استفاده می کنند و برای تقذیه ایسی گیت درایور های ساید در فول بریچ و هالف بریچ باید از منبع تغذیه ایزوله استفاده کنند
    البته من احتیاج به منبع ۱۲ به ۱۵ ایزوله دارم این منبع تغذیه باید توانایی تحویل ۸۰۰ میلی آمپر در خروجی را داشته باشد
    و همچنین خیلی خوب است اگر یک منبع تغذیه۳۰۰ ولت دیسی به ۱۵ هم طراحی کنیم چون خیلی از دوستان گرامی به خاطر نبود تغذیه ایزوله مجبور به استفاده از ترانس پالس شدند و همانطور که میدانید ترانس پالس هزار نوع بدبختی مختص به خودش را دارد

پاسخ : ساخت منبع تغذیه ایزوله ۱۲ به ۱۵ برای گیت درایور

نوشته اصلی توسط alireza.pr نمایش پست ها
    شاید هستند خیلی از دوستان عزیزی که از ایسی گیت درایور به جای ترانس پالس و دم دستگاهش استفاده می کنند و برای تقذیه ایسی گیت درایور های ساید در فول بریچ و هالف بریچ باید از منبع تغذیه ایزوله استفاده کنند
    البته من احتیاج به منبع ۱۲ به ۱۵ ایزوله دارم این منبع تغذیه باید توانایی تحویل ۸۰۰ میلی آمپر در خروجی را داشته باشد
    و همچنین خیلی خوب است اگر یک منبع تغذیه۳۰۰ ولت دیسی به ۱۵ هم طراحی کنیم چون خیلی از دوستان گرامی به خاطر نبود تغذیه ایزوله مجبور به استفاده از ترانس پالس شدند و همانطور که میدانید ترانس پالس هزار نوع بدبختی مختص به خودش را دارد
    اخوی مگه میخوای چیو درایو کنی که 800 میلی آمپر میخواد! برای گیت درایو به جریان خیلی کمتری نیاز است.
    درحال حاضر روش ارزان قیمت بوت استرپ هم هست که دوستان می تونند استفاده کنند.

دیدگاه

سلام بوت استرپ بدبختی های خودش رو داره اصلا هالف بریچ رو بیخیال
      من یه منبع ۱۲ به ۱۵ میخوام البته با خروجی کاملا ایزوله

دیدگاه

یه مبدل خوب برای این کار ها که کمتر مورد توجه قرار میگیره FLY-BUCK است . البته نکته منفی این مبدل نیاز به آی سی باک سنکرون است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza.pr نمایش پست ها
          من میگم ترانس هسته اهن 100 میلی امپر با رگولاتور انالوگ کافیه. اقا حامد با ای دی hamed_hmd یک دونه جدیدا بسته تجریه داره
          جدیدترین ویرایش توسط kamy007; ۰۰:۵۰ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸.

دیدگاه

سلام
            kamy007 خوش اومدی.
            نبودی؟

بله.خوب جواب میده.خودت ترانس رو بپیچ.با هر ولتاژی که دوست داری .
            ارزون در میاد. کلیپ بخواین اموزش ترانس پیچی رو تو پیج قرار میدم.

دیدگاه

سلام خسته نباشید از راهنمایی شما خیلی ممنونم
              مورد اول حل شد ممنون

ولی مورد دوم من یه منبع تغذیه ایزوله میخوام ۱۲ به ۱۵ واقعا احتیاج دارم و مدارم تنها لنگ این قسمت مونده اگه این قسمت حل بشه عالی میشه
              به احتمال زیاد از اپتوکوپلر باید استفاده کنم درسته؟
              خب الان من یه آیسی کنترلر pwm دم دست دارم با چند تا اپتوکوپلر میشه کاری از پیش برد مدار میتونین پیشنهاد بدین؟
              خیلی ممنون

دیدگاه

dcp01B
                استفاده کردم عالی بودش
                ولتاژ های مختلف داره از 5 تا 20 . حتی دوبل هم دارد

دیدگاه

سلام دوستان/ آیا میشه با LM2596 مدار باک کانورتر با خروجی ایزوله ساخت؟ در مدار هایی که ازاین خانواده آیسی سوییچینگ استفاده شده آیا بازده مبدل باک بیشتره یا بازده مبدل بوست؟ (در شرایط برابر)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط glassybox نمایش پست ها
                    اخوی مگه میخوای چیو درایو کنی که 800 میلی آمپر میخواد! برای گیت درایو به جریان خیلی کمتری نیاز است.
                    درحال حاضر روش ارزان قیمت بوت استرپ هم هست که دوستان می تونند استفاده کنند.
                    سلام اونجور که متوجه شدم برای کار با ای سی 2110 به عنوان گیت درایور
                    برای درایو هایساد یا باید از خازن بوت استرپ استفاده بشه یا تغذیه ایزوله برای ای سی 2110 ؟ایا نقشه ای از این دو مدل دارید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rahim17 نمایش پست ها
                      سلام اونجور که متوجه شدم برای کار با ای سی 2110 به عنوان گیت درایور
                      برای درایو هایساد یا باید از خازن بوت استرپ استفاده بشه یا تغذیه ایزوله برای ای سی 2110 ؟ایا نقشه ای از این دو مدل دارید ؟
                      سلام نیازی به تغذیه ی ایزوله نیست با خازن و دیود راه میفته دیتاشیت رو ببینی بت میگه چجوری ببندی

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X