اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت ساب ووفر خانگی با ساب ووفر ماشین؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت ساب ووفر خانگی با ساب ووفر ماشین؟؟

سلام..دوستان یک سوال اگر محبت بفرمایید..
    تفاوت ساب ووفر که توی سیستم هایی خانگی استفاده می شود با اونهایی که در ماشین استفاده می شود چیه؟؟؟؟منظورم اکتیو وپسیو بودن ساب ووفر توی هر کدام نیست....منظورم توان ساب ووفر و اهم و جنس صدا و مدار امپلی فایر داخل سیستم سینمایی است؟؟
    ايت الله بهجت:به علم تان عمل کنيد

پاسخ : تفاوت ساب ووفر خانگی با ساب ووفر ماشین؟؟

سلام دوست عزیز
    با توجه به اینکه طراحان یونیت درایور بسته به موارد استفاده در خانه یا ماشین طراحی رو انجام میدن پس بهتره از سیستم خانگی در ماشین و بالعکس استفاده نشه.
    یونیت های ماشین برای کاربرد فری ایر طراحی شدن ولی یونیت های سیستم های خانگی برای کار در باکس های مخصوص .
    اگه دقت کنید و دیافراگم یه وفر 12 اینج خانگی رو با یه وفر 12 اینچ ماشین مقایسه کنید متوجه تفاوت های بسیار زیادی میشید.
    جنس دیافراگم وفر خانگی از متریال سبکه تا بیشترین بازده رو داشته باشه و بهترین پاسخ فرکانسی ولی در وفر ماشین فقط به زیبایی و سفت بودن دیافراگم توجه میشه تا در برابر ضربه های احتمالی و شرایط آب و هوایی بده آسیب نبینه!
    گرون ترین و های اند ترین یونیت درایور های موجود در کره ی خاکی دیافراگمی چوبی دارن و مگنت بسیار بزرگ و قوی و تلرانس کم!
    مورد دیگه امپدانس کم تر یونیت های ماشینه که باعث میشه دمپینگ فاکتور پایین بیاد و این یعنی صدایی دور از واقعیت.
    در ضمن فضای ماشین به هیچ وجه آکوستیک نیست و فضای کمی داره اما یه اتاق اینطور نیست!
    رسیدن به سطح بالایی از صدا در خانه بسیار سخت تر از ماشینه... طوری که میشه در ماشین به 130 دسیبل به راحتی دست یافت
    و موارد بسیار دیگه از حوصله ی بحث خارجه....
    به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
    الکترونیک قدرت
    الکترونیک آنالوگ
    طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
    ---------------------BMCELEC@-------------------
    ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
    ---------------www.bmc-elec.com--------------
    ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      با توجه به اینکه طراحان یونیت درایور بسته به موارد استفاده در خانه یا ماشین طراحی رو انجام میدن پس بهتره از سیستم خانگی در ماشین و بالعکس استفاده نشه.
      یونیت های ماشین برای کاربرد فری ایر طراحی شدن ولی یونیت های سیستم های خانگی برای کار در باکس های مخصوص .
      اگه دقت کنید و دیافراگم یه وفر 12 اینج خانگی رو با یه وفر 12 اینچ ماشین مقایسه کنید متوجه تفاوت های بسیار زیادی میشید.
      جنس دیافراگم وفر خانگی از متریال سبکه تا بیشترین بازده رو داشته باشه و بهترین پاسخ فرکانسی ولی در وفر ماشین فقط به زیبایی و سفت بودن دیافراگم توجه میشه تا در برابر ضربه های احتمالی و شرایط آب و هوایی بده آسیب نبینه!
      گرون ترین و های اند ترین یونیت درایور های موجود در کره ی خاکی دیافراگمی چوبی دارن و مگنت بسیار بزرگ و قوی و تلرانس کم!
      مورد دیگه امپدانس کم تر یونیت های ماشینه که باعث میشه دمپینگ فاکتور پایین بیاد و این یعنی صدایی دور از واقعیت.
      در ضمن فضای ماشین به هیچ وجه آکوستیک نیست و فضای کمی داره اما یه اتاق اینطور نیست!
      رسیدن به سطح بالایی از صدا در خانه بسیار سخت تر از ماشینه... طوری که میشه در ماشین به 130 دسیبل به راحتی دست یافت
      و موارد بسیار دیگه از حوصله ی بحث خارجه....
      سلام اقای حسینی خیلی ممنونم..
      سابی من می خواهم در سیستم ماشینم هست می خواهم برای سیستم سینمای استفاده کنم یک ساب 200 وات با دیافراگم سبک و 10 اینچی ساخت شرکت گلیدن المان است 4 اهمی است وحساسیت این ساب 92 دس بل است..M-LINE 10
      Gladen Mosconi Deutschland - Car Hifi Kompetenz in Lautsprecher-, Verstärker- & DSP-Technik

, واین که اصل ساب ووفر باید توی ماشین توی باکس باشد اکثر حرفه ها حتما ساب ووفر را توی باکس اشتفاده می کنند..
      لطفا در مورد امپلی فایر سابهای اکتیو سینمایی هم توضیحی بدهید از نوع کلاس AB است یا کلاس D است..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط poloton7 نمایش پست ها
        سلام اقای حسینی خیلی ممنونم..
        سابی من می خواهم در سیستم ماشینم هست می خواهم برای سیستم سینمای استفاده کنم یک ساب 200 وات با دیافراگم سبک و 10 اینچی ساخت شرکت گلیدن المان است 4 اهمی است وحساسیت این ساب 92 دس بل است..M-LINE 10
        Gladen Mosconi Deutschland - Car Hifi Kompetenz in Lautsprecher-, Verstärker- & DSP-Technik

, واین که اصل ساب ووفر باید توی ماشین توی باکس باشد اکثر حرفه ها حتما ساب ووفر را توی باکس اشتفاده می کنند..
        لطفا در مورد امپلی فایر سابهای اکتیو سینمایی هم توضیحی بدهید از نوع کلاس AB است یا کلاس D است..
        من نمیدونم منظور شما از سبک چیه! سبک داریم تا سبک
        البته اگر حوصله ی هزینه های میلیونی رو ندارید و هدف فقط صرفا گرفتن صدا هست همین ساب 10 اینچ کم که نیست هیچ زیاد هم هست.
        من تا حالا با این ساب کار نکردم ،
        برای فرکانس های پایین حتما باید از باکس استفاده بشه ، چون جهتوری فرکانس(همون دایرکتیویتی ادیوفیل ها) باعث خنثی سازی خواهد شد.
        راحت ترین نوع باکس ، باکس های سیلد (بدون هیچ پورت یا منفذ) هستند.
        من به شما توصیه میکنم از همین نوع باکس استفاده کنید.
        در صورت دسترسی به دیتاشیت ساب هم میتونید به بهترین نوع باکس توصیه شده توسط سازنده دسترسی پیدا کنید.
        بدرود
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          خواهش میکنم
          من نمیدونم منظور شما از سبک چیه! سبک داریم تا سبک
          البته اگر حوصله ی هزینه های میلیونی رو ندارید و هدف فقط صرفا گرفتن صدا هست همین ساب 10 اینچ کم که نیست هیچ زیاد هم هست.

من تا حالا با این ساب کار نکردم ،
          برای فرکانس های پایین حتما باید از باکس استفاده بشه ، چون جهتوری فرکانس(همون دایرکتیویتی ادیوفیل ها) باعث خنثی سازی خواهد شد.
          راحت ترین نوع باکس ، باکس های سیلد (بدون هیچ پورت یا منفذ) هستند.
          من به شما توصیه میکنم از همین نوع باکس استفاده کنید.
          در صورت دسترسی به دیتاشیت ساب هم میتونید به بهترین نوع باکس توصیه شده توسط سازنده دسترسی پیدا کنید.
          بدرود
          سلامم..ممنونم...
          منظور از سبک ترین سابهای ماشین این ساب دیافاراگمش جزو سبک ترین دیافراگم است وراحت راه اندازی می شود..
          توی دیتا شیتش برای سیلد 22 لیتر و برای پورت 32 لیتر پیشنهاد داده؟؟برای خانه پورت بهتر نیست؟؟
          چون من نگاه کردم ساب اکتیو جامو حدود 800 تومن است برای همین تصمیم گرفتم این را اکتیو کنم.....راستی نگفتید برای امپلی فایر کلاس ab بگذارم یا کلاس d

دیدگاه

درود ، خواهش میکنم
            کلاس D برای ساب ووفر و برای کار شما خوبه ... البته اگر کلاس D مونو توان پایین پیدا کنید.
            من سیلد رو بهتون پیشنهاد میکنم ، علاوه بر سادگی صدای خوبی داره.... وارد جزئیات نمیشیم...
            الکترونیک قدرت
            الکترونیک آنالوگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X